Jak Uchovavat marlenku?

Jak Uchovavat marlenku?

Jak skladovat marlenku

Pro jeho výjimečnou kvalitu a také mimořádnou trvanlivost mu byla Ministerstvem zemědělství České republiky udělena značka národní kvality KLASA. 90 dní při teplotě od 2 do 24°C, 9 měsíců při skladování v teplotě do 8°C, 24 měsíců při zamražení v teplotě -18°C.
Archiv

Kdo je majitelem firmy Marlenka

Gevorg Avetisjan (* 1959, Jerevan, Arménie) je arménský podnikatel, který působí v České republice. Jeho nejznámějším produktem je medový dort Marlenka, vyráběný stejnojmennou firmou podle staroarménské rodinné receptury.

Jak se peče Marlenka

Těsto rozdělíme na 3 díly (upečeme 3 pláty) a každý pečeme na pečicím papíru 8 minut v troubě na 200 °C. Náplň svaříme z mléka, cukru a krupice na hustou kaši a necháme vychladnout. Vyšleháme máslo se Salkem a postupně přidáváme mléčnou náplň. Vychladlé pláty dáme na sebe a ořežeme, abychom je měli stejně velké.

Kde koupit bezlepkovou marlenku

Marlenka Bezlepkový medový dort s vlašskými ořechy 800g – Tesco Potraviny.

Odkud je medovník

Medovník je dort typický velkým obsahem medu z perníkového těsta proloženého krémem. Původ receptu je nejasný, je označován za ruský, staroslovanský, arménský nebo gruzínský. V Rusku je znám jako medovik (Медовик) nebo kovrižka (Коврижка).

Co upéct z medu

Podívejte se na sbírku těch nejlepších medových zákusků a vyberte si pro vás ten nejlepší.Medový krémeš Recept najdete ZDE.Marlenka – FOTOPOSTUP. Recept najdete ZDE.Medovník ze sušenek Lotus.Lahodné medové řezy FOTOPOSTUP.Marlenka kuličky.Fenomenální medové řezy s ořechy.Tradiční ruský MEDOVNÍK.Hrníčkový medový perník.

Jak uchovat medovník

Medovník skladujte při teplotě 0°C až 6°C maximálně po dobu 21 dní. Při zmražení od -18°C do -25°C si však uchová svou kvalitu až tři měsíce. Abyste zabránili vysušování a okorávání dortu, musí být medovník při skladování neustále zabalen ve fólii.

Jak vznikl název Marlenka

Medové dorty MARLENKA® se vyrábí podle staroarménské rodinné receptury. Na počest maminky a dcery majitele získal dort jméno MARLENKA. V době svého vzniku má společnost 1 zaměstnance, ale rok od roku se dynamicky rozrůstá.

Co se hodí k medu

Kromě čaje lze med využít i ve studených nápojích. Kupříkladu med se přidává do domácí zázvorové limonády či do dalších nápojů, jako je smoothie, které lze připravit několika způsoby: avokádové smoothie, kiwimangové smoothie a další. Nesmíme opomenout dříve velmi oblíbenou a tradiční medovinu.

Jak zahustit med

Zajímavě med oživí i vanilkový lusk, zahustit jej můžete pomocí jablečného džusu, který je zdrojem pektinu. Pak už ale bude med trochu připomínat džem.

Jak dlouho nechat uležet medovník

Medovník zatižte prkénkem a dejte ideálně na dva dny do lednice odležet.

Jak dlouho vydrzi domaci medovník

Pokud potřebujete koupit dort hodbě dopředu, zvolte medovník. Pokud ho nesníte dřív, vydrží vám v lednici i 14 dní.

Kde se vyrabi Marlenka

V roce 2003, založil Armén Gevorg Avetisjan se svou sestrou ve Frýdku-Místku českou společnost MARLENKA international, s.r.o., která vyrábí medové dorty MARLENKA®.

Jak udělat ořechy v medu

Med MÍRNĚ zahřejeme, aby zřídl, ořechy nasypeme do sklenice a zalijeme medem tak, aby byly zcela ponořeny a necháme při pokojové teplotě stát alespoň 24 hodin. Je to zdravá pochoutka vhodná na "zobání" nebo lze přidávat do ovocných salátů či obilninových kaší…

Co naložit do medu

Ořechy a semínka v medu

Klasikou všeho nakládání do medu jsou ořechy. Můžete použít ořechy různé – vlašské, lískové, mandle, pekany, para ořechy, ale i kešu. Mandle pro jemnější chuť můžete před naložením spařit a oloupat, nechte je pak ale důkladně oschnout a do medu nakládejte vždy suché.

Jak se dělá med z černého bezu

Postup přípravy

Květy s citronem povaříme 20 minut v litru vody a necháme 24 hodin vyluhovat. Druhý den přecedíme přes plátno, do šťávy přidáme cukr a vaříme, až se začne táhnout. Horké plníme do sklenic a zavíčkujeme. Je to skvělé při nachlazení do čaje.

Kdy zhoustne pampeliškový med

pampeliškový med by měl zhoustnout. Houstnutí chvilku trvá, med, musí vychladnout a zhoustne někdy i za několik dní či týden.

Kde skladovat medovník

Medovník skladujte při teplotě 0°C až 6°C maximálně po dobu 21 dní. Při zmražení od -18°C do -25°C si však uchová svou kvalitu až tři měsíce. Abyste zabránili vysušování a okorávání dortu, musí být medovník při skladování neustále zabalen ve fólii.

Jak ozdobit medovník

Boky hotového medovníku můžete ozdobit třeba strouhaným perníkem a povrch čokoládovými hoblinami. Použít lze i práškové kakao sypané dekorativně přes šablonu nebo mleté či na jemno nasekané ořechy. Případně ze zbytků těsta upečte menší plát, zchladlý rozdrťte a drobečky dort posypte.

Jakou trvanlivost má dort

Obecně je trvanlivost šlehačkových zákusků za ideálních podmínek 1,5 až 2 dny,“ upřesňuje cukrářka. Výrobky se šlehačkou mají krátkou trvanlivost a zejména v létě jsou rizikové. Delší trvanlivost, asi týden, mají dorty máslové nebo čokoládové. Pokud potřebujete koupit dort hodbě dopředu, zvolte medovník.

Jak dlouho vydrží ořechy v medu

Ořechům ve skořápkách svědčí bedýnky vyložené papírem nebo plátěný pytlík, tmavé a suché místo a teplota do dvaceti stupňů. Mnohem náročnější jsou vyloupaná jádra – čerstvá vydrží jen pár týdnů, mnohem lepší tak je naložit je do medu nebo svěřit mrazáku. Tam vydrží klidně i rok.

Co s ořechy v medu

Vlašské ořechy jsou bohaté na esenciální mastné kyseliny a ve spojení s květovým medem vytváří úžasnou medovou pochoutku. Med s ořechy můžete použít k ochucení jogurtu či Med s mandlemi je delikátní, luxusní kombinace, něco takového se prostě nedá odmítnout.

Co s orechy v medu

Vlašské ořechy jsou bohaté na esenciální mastné kyseliny a ve spojení s květovým medem vytváří úžasnou medovou pochoutku. Med s ořechy můžete použít k ochucení jogurtu či Med s mandlemi je delikátní, luxusní kombinace, něco takového se prostě nedá odmítnout.

Jak udělat domácí bezový sirup

Květy bezu omyjeme a bez stonků je vložíme do velké sklenice. Přidáme cukr a zalijeme vše chladnou, ale převařenou vodou. Směs promícháme a necháme ji 48 hodin louhovat, poté ji přecedíme přes jemné plátýnko a přidáme kyselinu citronovou, kterou necháme v sirupu rozpustit. Celá příprava probíhá zastudena.

Jak se dělá bezinkový likér

Postup přípravy

Do hrnce s vymačkanou šťávou a vodou, ve které se bez vařil, přidáme cukr, připravenou kávu a vanilkový cukr. Přivedeme k varu a vaříme, dokud se cukr nerozpustí. Necháme vychladnout a dáme odpočinout do lednice do druhého dne. Druhý den přidáme rum, dobře promícháme a nalijeme do čistých sklenic.