Jaký střih vlasů vám sluší?

Jaký střih vlasů vám sluší?

Jak zjistit jestli mi budou slušet krátké vlasy

Pokud je to méně než 5,5 cm, údajně by vaše tvář měla být ideální pro krátký sestřih a inspirovat se tak můžete například u hereček Halle Berry nebo Audrey Hepburnové. Pokud je ale číslo na pravítku vyšší než 5,5 cm, pravděpodobně by pro vás byl ideální účes s dlouhými vlasy.

Jaký střih pro jemné vlasy

Jemné vlasy potřebují tupý sestřih vlasů, aby vypadaly silnější. Je lepší stříhat vlasy na stejnou délku než volit postupný střih. Pravidelné zastřihávání je nutné, aby se předešlo roztřepeným konečkům. Krepaté a rozlítané konce vlasů jen prohlubují vzhled nedostatečného objemu.

Jak se nechat ostříhat podle tvaru obličeje

Vyberte si účes, který bude lichotit vašemu tvaru obličeje. Měli byste mít takový účes, který bude kontrastovat s tvarem vašeho obličeje. Pokud máte například hranatý obličej, měli byste ostré hrany vyrovnat nějakým jemným sestřihem, nebo vlnitým účesem.
Archiv

Jak ostříhat vlasy aby měly objem

Postupně sestříhané vlasy

V tom případě je pro vás ideální nechat je postupně sestříhat. Tento střih vnese do vlasů pohyb a okamžitě vytvoří o dost větší objem, než mohou vytvořit dlouhé zplihlé vlasy. Ženy s obzvláště velmi jemnými vlasy by se měly poradit s kadeřníkem.

Jak si vybrat střih vlasů

Hlavním kritériem při výběru, jaký typ účesu zvolit, je typ vašeho obličeje. Pro kulatý typ tváře nejsou krátké účesy celkově příliš vhodné. Dále berte ohled na způsob, jakým jste zvyklí si vlasy upravovat. Některé druhy účesů mohou vyžadovat speciální péči.

Co udělat s krátkými vlasy

Důležitý je perfektní střih

Myslete na to, že krátké vlasy je nezbytné pravidelně zastřihávat. Zvlášť pokud se rozhodnete například pro pixie střih, u kterého je vidět každý centimetr navíc. „Ideálně každých 4 až 6 týdnů,“ radí vlasový stylista. Pak jen stačí v prstech rozetřít trochu stylingového gelu a je hotovo.

Co dělat s jemnými vlasy

„U klientek s jemnými vlasy ji lze udělat, je to aktuálně vracející se trend. Jde o to zvolit správnou velikost natáček, styl natočení a vše doplnit střihem,“ doporučuje kadeřnice Nela Matýsková. „Pak můžete vlasy nosit vlnité, vyfoukané přes difuzér, do objemu přes kartáč, použít natáčky nebo prameny natočit na kulmu.

Jak zpevnit jemné vlasy

Vlasy můžete snadno posílit úpravou jídelníčku a chytře zvolenými doplňky stravy. Zaměřte se zejména na zinek, selen, křemík, železo, vitamin E, B5 a B12, methionin a želatinu. Svému tělu dodejte také omega-3 mastné kyseliny a dostatek vody. Nečekejte ale okamžité změny.

Jak zjistit jaký mám tvar obličeje

Pokud je váš obličej stejně dlouhý jako široký, budete mít pravděpodobně kulatý nebo hranatý typ obličeje. Delší než širší rozměry naopak ukáží na oválný nebo podlouhlý tvar. Pokud se váš obličej od čela zužuje, budete patřit k srdcovitému typu, opačné rozměry ukáží na trojúhelníkový tvar.

Jaký tvar obočí

Obočí podle tvaru obličeje

Malé oči lépe orámuje tenčí obočí než velmi husté. Ženám s hranatým obličejem lichotí zaoblené obočí, kulatému obličeji sluší ostřejší hrany. Husté obočí se nejlépe hodí k oválnému obličeji. Pokud máte protáhlý obličej, obočí může být mírně zkosené, ale nemělo by se příliš dlouho zužovat.

Co na velmi jemné vlasy

Vlasy můžete snadno posílit úpravou jídelníčku a chytře zvolenými doplňky stravy. Zaměřte se zejména na zinek, selen, křemík, železo, vitamin E, B5 a B12, methionin a želatinu. Svému tělu dodejte také omega-3 mastné kyseliny a dostatek vody.

Jak si udělat culík kluk

Před samotným začátkem česání vlasy rozčešte hřebenem dohladka a případně lehce přežehlete žehličkou dorovna. Pak si rukama rozdělte vlasy na dvě pomyslné poloviny. Z první poloviny vlasů na temeni hlavy a lehce po skráních udělejte culík v horní poloviny týla. Stáhněte tenkou gumičkou.

Jak si sepnout vlasy skřipcem

Drdol s pomocí skřipce

Tento drdol začněte tím, že si vzadu na hlavě vezmete do ruky vlasy jako na nízko položený culík. Tyto vlasy poté začněte pomalu stáčet až se vám konečky zvednou a budou vám směřovat směrem nahoru. Takto připravené vlasy poté už jen jednoduše připněte skřipcem a máte hotovo.

Co pomáhá na zahuštění vlasů

Zdravému růstu vlasů pomáhá strava bohatá na vitaminy a minerály. Konzumujte potraviny bohaté na proteiny, které dodávají vlasům pevnost a lesk. Především jsou to ryby, libové maso, ořechy a vejce. Růst vlasů podporují také omega 3 mastné kyseliny.

Jak zhustit jemne vlasy

Pokud máte tento typ jemných vlasů, nejlepší možností je dodat jim iluzi hustších vlasů hrou s objemem pomocí jednoduchých stylingových a sušících technik. Zkuste si například vyfoukat vlasy hlavou dolů nebo vytvořit objem u kořínků. Můžete jej kombinovat s produkty dodávajícími objem.

Co pomáhá na slabé vlasy

Pomoci si můžete i posilujícími přípravky, které byly speciálně vyvinuté pro vlasy s tendencí vypadávat a obsahují účinné aktivní složky jako kofein a vyživující látky jako panthenol, koenzym Q10 či zinek. Tyto přípravky se pak navíc starají nejen o vlasy, ale i o pokožku hlavy.

Jak zlepšit kvalitu jemných vlasů

„Je důležité používat na jemné vlasy takové šampony a kondicionéry, které posilují vnitřní strukturu vlasu, vybavují ho větší pevností a odolností,“ říká vlasová stylistka Petra Měchurová. Ze složek obsažených v péči o jemné vlasy je pak podle ní jednou z těch nejdůležitějších tekutý keratin.

Jak zjemnit rysy obličeje

Nejprve naneseme tmavý odstín od ucha směrem ke koutku úst. Tím lícní kosti ustoupí do pozadí a obličej se opticky zúží. Tmavým odstínem i zúžíme bradu, a to tak, že tmavou zjemníme hrany dolní čelisti. Světlý stín je pak zapotřebí nanést na hřbet nosu, mezi obočí a pod oči k projasnění celkového dojmu.

Jaké může být obočí

Obočí podle tvaru obličeje

Malé oči lépe orámuje tenčí obočí než velmi husté. Ženám s hranatým obličejem lichotí zaoblené obočí, kulatému obličeji sluší ostřejší hrany. Husté obočí se nejlépe hodí k oválnému obličeji. Pokud máte protáhlý obličej, obočí může být mírně zkosené, ale nemělo by se příliš dlouho zužovat.

Jak na přirozeně obočí

Náš tip: Nejlepší je použít tužku s ostrou špičkou a jednotlivé chybějící chloupky domalovat. Dokonalého vzhledu přirozeného obočí pak docílíte rozetřením linií na vnitřní straně obočí do ztracena. Pokud nechcete pracovat s tužkou, sáhněte po pudru na obočí, který vám rovněž pomůže vykouzlit přirozený efekt.

Jak posílit slabé vlasy

Vlasy můžete snadno posílit úpravou jídelníčku a chytře zvolenými doplňky stravy. Zaměřte se zejména na zinek, selen, křemík, železo, vitamin E, B5 a B12, methionin a želatinu. Svému tělu dodejte také omega-3 mastné kyseliny a dostatek vody. Nečekejte ale okamžité změny.

Jak na hladký culík

Ideální místo pro vysoký culík je mezi temenem hlavy a linií obočí. Vlasy zafixujte na místě s pomocí gumičky s háčky a uchyťte ji pinetkou. Tenký pramen obtočte kolem gumičky tak, až ji zcela zakryjete. Nakonec použijte lak na vlasy na uhlazení.

Jak si udělat zapletený cop

Nejprve tedy na jedné straně rozdělte vlasy od čela na tři prameny a ty začněte těsně zaplétat. Až zapletete pár řad, postupně začněte přidávat další vlasy. Vždy, když uchopíte pramen vlasů, ať už zprava nebo zleva, přidejte pramen vlasů zespoda a pokračujte zaplétání, dokud se nedostanete k šíji.

Jak udělat zvednutý culík

Hřebenem si oddělte vrchní část vlasů. Držte je v ruce a od temene hlavy zezadu jemně tupírujte. Potom vlasy položte zpět, uhlaďte a sepněte všechny do culíku. Nezapomeňte zase na skřipeček, zvedne vám úroveň vlasů a vlasy nebudou zplihlé.

Jak sepnout vlasy sponou

5 způsobů, jak je nosit:jedna velká spona na straně hlavy.velká spona na temeni hlavy, kterou sepnete jen vrchní pramen vlasůudělejte si uhlazený culík, ale zatočte ho a vlasy secvakněte skřipcem.zkombinujte víc spon najednou.sepněte skřipcem vlasy jen na temeni a vytvořte messy účes.