Jak stěhovat nádobí?

Jak stěhovat nádobí?

Jak se snadno přestěhovat

5 tipů, jak se snadno přestěhovatSpolehněte se na profesionální stěhováky.Udělejte si stěhovací plán.Zajistěte veškeré administrativní úkoly.Balte s rozmyslem a důmyslněPo přestěhování vyřiďte všechny administrační záležitosti.

Jak se stěhovat

Nábytek i osobní věci dávejte do místností, kam patří a tak, aby nezamezili průchod. Po stěhování ukliďte společné prostory ve starém i novém domě. Během stěhování se i při sebevětší opatrnosti může stát, že na nábytku zůstane nějaký škrábanec. Hodnotnější kusy nábytku proto zabalte do více vrstev fólie.

Jak balit na stěhování

V případě, že balíte věci do krabic na stěhování nebo pytlů, naplňte je tak, aby je vždy mohl unést 1 člověk. Pokud stěhujete například knihy, naplňte jimi krabici vždy maximálně do poloviny a druhou polovinu naplňte lehkými věcmi. Krabice je vždy lepší minimálně zespoda zalepit lepící páskou.

Co je potreba ke stěhování

S novým trvalým pobytem pak bude nutné zažádat o nový občanský průkaz a malý technický průkaz. Změnu trvalého pobytu budete muset dále nahlásit např. zdravotní pojišťovně, lékařům, zaměstnavatelům nebo školám, bankám a pojišťovnám, dodavateli energií a telefonnímu operátorovi.

Jak dlouho trvá stěhování

Když se stěhuje celá rodina, jak dlouho trvá samotné stěhování Martin: Většinou jeden pracovní den. Pokud stěhujeme jen osobní věci a mají nový nábytek, zvládneme to i za dopoledne. Celý byt trvá celý den, dům o dvou patrech zabere dva dny.

Kdy se stěhovat

Lidé se stěhují celoročně – obecně ale nejvíce v obdobích, kdy končí nejrůznější lhůty – nejčastěji nájemní smlouvy. Ze zkušeností se tedy lidé nejvíce stěhují v pátek, poslední týden v měsíci a poslední dva měsíce v roce – v listopadu a prosinci.

Co stěhovat jako první

Začněte balit přibližně 4 týdny před stěhováním. Jako první zabalte věci, o kterých víte, že je až do stěhování nebudete potřebovat. Mimosezónní předměty, jako je oblečení či vánoční dekorace. Povlečení, ručníky a potřeby, které momentálně nepoužíváte.

Jak přestěhovat oblečení

Pokud chcete maximálně šetřit místo, využijte vakuové pytle. Vložíte do nich oblečení, vysajete vzduch vysavačem a najednou to, co by běžně zabralo několik krabic vmáčknete do jedné. Pokud se stěhujete třeba na jaře, tak do pytlů dejte zimní oblečení.