Jak správně držet slepici?

Jak správně držet slepici?

Jak často a čím krmit slepice

Nejlepší je určit si pravidelnou hodinu, kdy budou holky dostávat první krmnou dávku. Například v 6 h ráno nasypejte kukuřičný šrot a krmnou směs do krmítek v množství podle počtu slepic. V zimě počítejte cca 160 g krmiva pro jednu nosnici za den.

Co nesmí jíst slepice

Slepice nesmí dostávat nic plesnivého, alkohol, kávu, čokoládu, nevařené nebo zelené brambory, avokádo, rebarboru, slupky citrusů, cibuli, pórek, lilek, nezralé rajče. Na plíseň dávejte pozor i při skladování krmiva, kupujte přiměřené množství slepičího krmení a skladujte ho v suchu a chladu.

Jak spřátelit slepice

Použijte taktiku odvedení pozornosti, zapískejte, zatleskejte a slepice od sebe pokud možno oddělte. Hřebínky jim namažte vazelínou, abyste jim vzájemné zraňování trochu ztížili. Jestli mají slepice dostatek prostoru, krmení a vody, tyhle šarvátky by měly během několika dní (maximálně týdnů) přestat.
Archiv

Jak zvýšit nosnost slepice

Vajíčková skořápka je bohatá na vápník, forfor a další látky, které se v těle slepičky rozloží tak dokonale, že zvýší její snůšku. Před podáním skořápek slepičkám je nezapomeňte rozbít na menší kousky. Nejprve je ovšem nechte pořádně vyschnout od bílků, třeba na topení či sluníčku.

Co mají nejraději slepice

Základem je pestrá strava

✓ Pšenice – je základním kamenem každé krmné směsi. Tato obilovina je pro slepice největším zdrojem energie, a proto by krmivo pro slepice mělo obsahovat asi 50 % pšenice. ✓ Kukuřičný šrot – je další velice energetickou potravinou. V krmné směsi pro slepice by měl zaujímat cca 25%.

Co je jedovaté pro slepice

Fazole v sušeném ale i syrovém stavu představují riziko jak proč člověka, tak právě i pro drůbež. A pamatujte, že každá fazole, která nebyla řádně uvařena, je pro vaše holky potenciálně smrtelnou potravinou. Proč Fazole obsahují toxin zvaný fytohemaglutin, který je pro mladé kuřice ale i starší slepice smrtelným.

Jak doplnit slepicím vápník

Vaječné skořápky

Drcenými vaječnými skořápkami neurazíte žádnou slepici. Jsou velmi bohaté na vápník i další tělu prospěšné látky, jako je např. jód, železo, zinek, mangan nebo fosfor. Jen je nezapomeňte vždy důkladně vysušit.

Kdy se muzou pustit slepice

S ochočováním drůbeže je dobré začít hned od narození. Vizuální představení. Než k sobě malá kuřátka ve věku cca 6 týdnů a nosnice pustíte tak, že budou pít ze společné napáječky a jíst ze stejného krmítko, určitě je potřeba, je na tento zásadní krok připravit.

Jak casto menit vodu slepicím

Napáječky. Na vodu doporučujeme používat plastovou kloboukovou napáječku, která se sama dopouští. Je vidět hladina vody a napáječku lze snadno vylít. Vodu je potřeba slepicím měnit denně, napáječku při tom dobře vymyjeme.

Co potřebuje slepice

Slepice potřebují výběh, nejlépe zatravněný a osázený stromy, aby měly podle potřeby sluníčko i stín. Doporučuje se 10–25 metrů čtverečních výběhové plochy na jednu slepici. Nezapomeňte ani na kurník, chrání především v noci před případnými nájezdy predátorů.

Jak otrávit slepice

Rozmanitost slepičího jídelníčku je jisté dobrá věc, ovšem nikdy slepičkám nepodávejte vaši oblíbenou čokoládu, slané brambůrky, kofein, syrové sušené fazole a ani čerstvé avokádo. Zapomenout byste také měli na plesnivé nebo shnilé ovoce a zeleninu. Tohle všechno jsou totiž zabijáci slepic.

Jak se Odčervují slepice

Antiparazitní přípravky pro okrasné i užitkové ptactvo. Proti vnějším parazitům, jako jsou blechy, klíšťata a roztoči, můžete u nepotravinových zvířat použít Sprej Arpalit NEO. V případě, že vaše slepice či křepelky napadl čmelík kuří, sáhněte po spreji Čmelíkostopu.

Co dělat aby slepice snášely

Slepice k tomu, aby mohla snášet vejce, potřebuji denně alespoň 14 hodin světla. V zimě bohužel ale takhle dlouho dobu slunce nesvítí, takže i vajec je proto málo nebo nejsou žádná. Pokud si je ovšem přejete, můžete holkám v kurníku malinko světla vyrobit pomocí infralampy, tepelné lampy nebo žárovek.

Jakou trávu pro slepice

Mají-li vaše slepice to štěstí, že mají ve výběhu kus zatravněné plochy, určitě si čas od času uzobnou nějakou tu pampelišku. Pokud ne, natrhejte jim čerstvou zeleň sami – doporučujeme obyčejnou trávu, vojtěšku, jetel, pampelišky apod.

Jak často měnit slepicím vodu

Napáječky. Na vodu doporučujeme používat plastovou kloboukovou napáječku, která se sama dopouští. Je vidět hladina vody a napáječku lze snadno vylít. Vodu je potřeba slepicím měnit denně, napáječku při tom dobře vymyjeme.

Co dát pod slepice

Někdo si chválí i větší vrstvu pilin, ale štěpka se zdá být zatím nejoblíbenější a nejefektivnější. Pokud u vás často prší, ale vy nechcete, aby slepice přišly o možnost pobytu venku, udělejte jim venkovní prostor se stříškou, ve kterém mohou mít hřady, nebo popeliště.

Jak náročné je chovat slepice

Kolik slepic je potřeba

Výnosnost většiny plemen se pohybuje kolem 50-70 procent. To znamená, že snesou zhruba jedno vejce za dva dny. Se dvěma slepičkami je to zhruba sedm vajec týdně, přes zimu méně. Třeba to rodině stačí, ale položte si pak otázku, zda vám chov stojí (i při vysoké ceně vajec) za to.

Jak náročný je chov slepic

Pokud toužíte po čerstvých domácích vejcích a máte doma volný prostor, pusťte se do toho. Slepice jsou poměrně nenáročná stvoření. Pokud můžete, dopřejte slepicím velký výběh. Dokážou si totiž najít velkou část potravy samy a ušetříte za krmivo.

Jak na parazity u slepic

Napadení slepic – jestliže jsou slepice napadeni všenkami, čmelíky nebo třeba blechami, doporučujeme je ošetřit přípravkem, který všechny tyto parazity slepic odpudí. Nejlepší bude použít BIO odpuzovač parazitů REUDANON, který nastříkáte přímo do peří zvířat. Sprej na čmelíky, vši, blechy atd.

Co způsobuje průjem u slepic

Příčinou může být plíseň v krmivu, kontaminovaná voda, špatné hygienické podmínky v kurníku a ve výběhu, problém se může objevit po léčbě antibiotiky, vlivem stresu nebo vysokých teplot. Jde o nerovnováhu v trávicím traktu – přemnožené kvasinky.

Kdy slepice nesnáší

Náhlé změny teplot, tropická tepla či mrazy neprospívají nikomu, a ani v případě slepic tomu není jinak. Slepice jako venku žijící živočichové tyto změny silně pociťují, proto extrémní počasí či jeho rychlé proměny můžou být jednou z příčin poklesu snášky vajíček.

Jak dodat vápník slepicím

Vaječné skořápky

Drcenými vaječnými skořápkami neurazíte žádnou slepici. Jsou velmi bohaté na vápník i další tělu prospěšné látky, jako je např. jód, železo, zinek, mangan nebo fosfor. Jen je nezapomeňte vždy důkladně vysušit.

Co dát do Popeliště pro slepice

Dobře poslouží dřevěný popel. Popel z uhlí nepoužívejte, ten je plný škodlivých látek jako síry a různých kyselin. Obsah popeliště můžete doplnit jemným suchým pískem a suchou hlínou.

Jak často měnit podestýlku u slepic

Doporučujeme alespoň jednou týdně. Nejčastějším důvodem ke znečištění je chybějící trusník. Pokud trusný stůl v kurníku máte, ušetří vám to spoustu času a námahy při výměně špinavé podestýlky.

Jak naučit slepice snášet do kukaně

Jak naučit slepice chodit snášet do kukaně Pokud jsou Vaše slepice zvyklé chodit snášet vejce např. na slámu, doporučujeme zpočátku do snáškového hnízda slámu umístit. Až si slepice za pár dní na snášení vajec do kukaní zvyknou, můžete slámu z hnízda odebrat.