Jak spojit Drateny plot?

Jak spojit Drateny plot?

Jak Pridelat Drateny plot

Napevno dotáhněte nejprve horní napínací drát, ale až po té co se ujistíte, že je ve správné výšce. Prostřední a spodní dráty dotáhněte do pevna až provizorně přiháčkujete pletivo a přesvědčíte se, že jsou dráty natažené ve správné výšce. Na sloupky připevněte napínací dráty pomocí příchytek na napínací dráty.
Archiv

Jak napnout drát na plot

Napínací drát se uchycuje pomocí napínáků neboli ráčen, které se instalují na sloupky se vzpěrami. Jakmile připevníte napínáky na sloupky, vložíte do něj na počátečním a koncovém sloupku napínací drát a ručně jej co nejvíce vypnete. Přebytečný konec drátu můžete odstřihnout, a pak ještě drát dovypněte.
Archiv

Jak se spojuje pletivo

Pro spojení pletiva postupujeme opačně. Přiložíme volné konce pletiva k sobě a jednou, předem připravenou, volnou šroubovicí drátu otáčením ve směru hodinových ručiček spojíme volné konce pletiva. Po „zašroubování“ celé šroubovice drátu zahneme oba konce drátu do původního tvaru.

Jak daleko od sebe mají být plotové sloupky

V jaké vzdálenosti od sebe mám instalovat plotové sloupky Při standardní montáži doporučujeme plotové sloupky usazovat v rozestupech 2,5 – 3 metry od sebe.

Jak natáhnout lesnické pletivo

Do vyvrtaných děr vložíme sloupky a zasypeme suchým betonem. Pomocí vodováhy sloupek vyrovnáme do kolmé polohy a beton upěchujeme. Po vytvrdnutí betonu můžeme na sloupky navrtat příchytky na napínací drát. Vzpěry dáváme do rohů a po každých 25-30 metrech.

Jak Uvazat drát

Doporučujeme použít příchytky na ND. Na horní napínací drát je potřeba použít příchytku vždy! Středový a spodní napínací drát můžeme místo příchytky zafixovat pomocí kusu napínacího drátu. Ten obtočíme kolem napnutého napínacího drátu, poté kolem sloupku a následně znovu okolo napnutého ND.

Jak utahovat drát

Nezanedbatelnou výhodou průběžného neboli kolečkového napínáku je fakt, že není nutné vodící dráty či lanka přerušovat. Jednoduše umístíte utahovák přímo na uvolněné lanko a otáčením začnete ohradník utahovat. Následně pomocí svorky lanko zajistíte do k tomu určených otvorů.

Jak spojit svařované pletivo

Svařované pletivo je možné spojovat pomocí svorek přesazením přes jedno oko. Pokud máme rozvinuté svařované pletivo a na jedné straně již přichycené k zavzpěrovanému sloupku, připravíme na opačný konec svařovaného pletiva napínací hřeben. Následně pomocí navijáku upevněného za pevný předmět se pletivo napne.

Jak Rozměřit plot

Rozměření a naznačení kde budou díry pro plotové sloupky.

Nejprve si musíme ujasnit, kde jsou hraniční nebo geodetické značky. V dalším kroku si vedle těchto značek kladivem zatlučeme stavební roxor, nebo tyčku, na kterou navážeme provázek. Provázek nám ukáže rovinu oplocení. Pomocí pásma změříme přesnou délku stran.

Jak spočítat mezeru mezi Plotovkami

Důležitým bodem je ponechání alespoň 5 mm mezery mezi jednotlivými plotovkami kvůli jejich tepelné roztažitelnosti. Maximální vertikální rozestup mezi nosníky se doporučuje 780 mm, přičemž pro plotovky dlouhé maximálně 1200 mm lze použít pouze dva nosníky. Pro vyšší plotovky jsou zapotřebí již 3 nosníky.

Jak hluboké základy na plot

Zemní práce se provádějí dle typu zeminy.

Základový pas se standardně zhotoví tak, aby nedocházelo k pohybům celé základové konstrukce, to znamená, že musí být v nezámrzné hloubce, min. 600 mm hloubky a 400 mm šířky.

Jak připevnit stínící sítě na plot

Stínicí tkaninu připevníme k oplocení montážní páskou (bindrem), zhruba vždy po 25 cm, a to v horní i dolní části. Pro správné uchycení jsou na tkanině již vytvořená oka. Pro lepší upevnění můžete v některých místech tkaninu přichytit k plotu i uprostřed.

Jak opravit Rozpletene pletivo

Pro spojení použijte jednu volnou plochou spirálu drátu, kterou si vypletete z konce pletiva. Spirálu vplétejte otáčením ve směru hodinových ručiček, dokud nespojíte všechny řady ok. Nakonec zahněte oba konce spirály a spojte je se sousedními dráty.

Jak dotáhnout výplet

Pokud potřebujeme dotáhnout celý výplet, začneme postupným utahováním niplů, nejlépe u ventilku. Všechny dráty se musí utahovat rovnoměrně, například vždy o čtvrt, půl, jednu nebo dvě otáčky centrovacího klíče. Takto postupujeme, dokud nedotáhneme všechny dráty.

Jak změřit délku drátu na kole

Délka drátu se vypočítá tak že vezmete vnitřní průměr ráfku, vydělíte jej dvěmi a u 32 děrového náboje přičtete k tomuto výsledku 8mm, u 36 děrového pak 6mm a měla by Vám vyjít výsledná délka drátu, kterou potřebujete.

Jak se staví plot ve svahu

Pro montáž pletiva ve svahu se nabízí vícero možností. První je terén rozčlenit na terasy, popřípadě udělat podél pozemku betonovou zídku, která terén vyrovná. Uchycení plotu je pak otázkou několika minut. Pokud je terén šikmý příliš, nebo existuje jiný důvod, proč zídku nelze využít, je možné pletivo uchytit bez ní.

Jak vypočítat mezery mezi Plotovkami

Důležitým bodem je ponechání alespoň 5 mm mezery mezi jednotlivými plotovkami kvůli jejich tepelné roztažitelnosti. Maximální vertikální rozestup mezi nosníky se doporučuje 780 mm, přičemž pro plotovky dlouhé maximálně 1200 mm lze použít pouze dva nosníky. Pro vyšší plotovky jsou zapotřebí již 3 nosníky.

Jak hluboko betonovat plot

Hloubka. Betonování by mělo probíhat až do nezámrzné hloubky, jinak hrozí, že přes zimu promrzne zemina kolem betonu. Určitě jste již viděli různě vychýlené nebo nakloněné sloupky. Abyste tomu zabránili, doporučujeme jít do hloubky 80 cm pod terén u standardních zemin, u jílovitých čím hlouběji, tím lépe.

Jaká má být mezera mezi Plotovkami

Důležitým bodem je ponechání alespoň 5 mm mezery mezi jednotlivými plotovkami kvůli jejich tepelné roztažitelnosti. Maximální vertikální rozestup mezi nosníky se doporučuje 780 mm, přičemž pro plotovky dlouhé maximálně 1200 mm lze použít pouze dva nosníky. Pro vyšší plotovky jsou zapotřebí již 3 nosníky.

Jak udělat sloupky na plot

Sloupky plotu by od sebe měly být vzdáleny zhruba 2,5 m. Vykopejte první základovou díru (cca 30 x 30 cm, hloubka se odvíjí podle délky plotového kůlu, mrazuvzdornost při cca 800 mm) a dbejte, aby spodní držák pro napnutí drátu na sloupku plotu byl v namontovaném stavu těsně nad zemí.

Jak natáhnout síť na plot

Tkaninu se doporučuje vázacími pásky připevnit v rozmezí cca 25 cm po sobě. Stahovací pásky musíte připevnit jak shora, tak i zespoda po celém obvodu plotu, balkonu… Na některých místech je dobré tkaninu připevnit páskou i uprostřed, nedojde tak jejímu prohnutí nebo i odfouknutí.

Jak zastínit plot

Stínící tkaniny na plot patří k nejrozšířenějšímu typu stínění. Výhodou umělé tkaniny je nízká pořizovací cena a dobrý efekt zastínění. K dostání jsou tkaniny různé hustoty a gramáže – čím je vyšší gramáž, tím má tkanina vyšší procento zastínění. Obvykle máte na výběr ze stínících tkanin s 60 – 100% zastíněním.

Jak opravit starý plot

Pomoct si můžete ocelovým kartáčem nebo smirkovým papírem. Laťky, z nichž budete nový plot sbíjet (tzv. plotovky), buď upravte také zbroušením povrchu, nebo si sežeňte v hobbymarketech či u truhláře nové. V obou případech je nezapomeňte naimpregnovat venkovním nátěrem proti dřevokazným houbám, plísním a jinému hmyzu.

Jak na výplet kola

Vyplétání kolDo 1.Zkřížení musí být takové, aby drát uchycený v náboji hlavičkou zvenčí příruby křížil druhý drát z páru zvrchu – paprsky se musí o sebe opírat, čímž se zpevní celý výplet.Stejným způsobem nasadíme do náboje další pár drátů, a to ob jeden otvor k již zapletenému páru.

Jak správně vycentrovat kolo

Uchopíme kolo horizontálně s rukama na vrchní straně v pozici 10 hodin a 2 hodiny, spodní stranu opřeme o stehna a tlačíme ráfek proti stehnům pomocí předloktí. Tím usadíme niply do ráfku. Postupujeme po celém obvodu kola, pak kolo přetočíme a provedem to samé na druhé straně.