Jak se vyslovuje značka Guess?

Jak se vyslovuje značka Guess?

Jak se správně vyslovuje Guess

Není důvod si vymýšlet neexistující výslovnost. Takže já bych se výslovností nijak netrápila, protože to stejně nikdo správně vyslovit neumí. Ve Francii také vyslovovali Jméno pana Havla Vaklav, místo Václav. Prostě c uprostřed oni čtou jako k a dlouhé á vůbec neumí.
Archiv

Jak se cte Lancôme

Výslovnost parfémů

Výrobce parfému Výslovnost parfému
Lacoste lacoste
Lancome lankom
Lanvin Paris lonven paříž
Laura Biagiotti lóra biadžioty

ArchivPodobné

Co znamená značka Guess

Guess (také známá jako GUESS) je americká oděvní společnost, která působí v mnoha zemích včetně České republiky. Guess kromě oblečení také prodává módní doplňky jako hodinky, šperky a parfémy. Má také vlastní značku s názvem Marciano.

Jak se vyslovuje haute couture

Haute Couture

Vyslovuje se totiž ot kutúr, ale lidé ho rádi čtou trochu jako by byl výraz anglického původu. Slýcháváme tedy hojte kalčr, ale i hote kulture či hite kuture.

Jak se vyslovuje Louis Vuitton

Louis Vuitton

Rozšířená je především výslovnost "Lujs Vyton". Správně by se značka měla ale vyslovovat "Luí Vytón".

Jak se čte Moschino

Italský módní dům Moschino byl založen v roce 1983 Francem Moschinem. Ne, nečte se to jako "mošíno", jak si možná myslíte, „eš“ totiž nepatří zrovna mezi typicky italské hlásky. Ve skutečnosti to je "moskino".

Jak se vyslovuje Liu Jo

Správně je LUI-ŽO.

Jak se vyslovuje Ziaja

Pleťová a tělová kosmetika Ziaja (Žaja) je na trhu už od roku 1989, kdy se jejími zakladateli stali farmaceuti Aleksandra a Zenon Ziaja.

Odkud pochází Guess

Guess je jedna z největších a nejúspěšnějších módních značek na světě. Byla založena čtyřmi bratry, kteří se narodili na jihu Francie a přestěhovali se do slunečné Kalifornie. Původně denimová značka rozšířila svoje výrobky a kromě oblečení a obuvi, nabízí i parfémy, kabelky a šperky.

Jak se vyslovuje Vogue

vogue [vóg] móda), ale že se standardně vyslovuje [y], např. aiguë [egy] (ostrá).

Jak se vyslovuje Moschino

Italský módní dům Moschino byl založen v roce 1983 Francem Moschinem. Ne, nečte se to jako "mošíno", jak si možná myslíte, „eš“ totiž nepatří zrovna mezi typicky italské hlásky. Ve skutečnosti to je "moskino".

Jak se vyslovuje Zara

Španělská módní značka Zara svůj název odvozuje od chorvatského města Zadar, kterým byl na svých cestách okouzlen zakladatel značky Amancio Ortega. Outdoorová značka Timberland odkazuje k citoslovci Timbeeeeeeeeeeeer, který křičí američtí dřevorubci ve chvíli, kdy padá kácený strom.

Jak se vyslovuje IKEA

Říkáte "Ikea" Správně je to "ajkýa".

Jak se vyslovuje La Roche Posay

L. L´Aimant [lejmon] L´Air du Temps [lér du tom] L´Occitane [loxitan] La Roche Posay [laroš posei] La Vie Est Belle [laví e bel]M. Madame Rochas [madam rošá] Magie Noire [maži nuar] Ma Griffe [magríf] Maja [macha]N. Narcisse Nior [narsise nuar] Narcisse [narsise] Nikos Parfums [nikos parfumz] Nina Ricci [nina rici]

Jak se vyslovuje Reserved

reserved [rɪˈzɜːvd]

(za)rezervovaný, zamluvený sedadlo ap.

Jak se čte značka DKNY

DKNY je oděvní společnost založená v roce 1988 módní návrhářkou Donnou Karan.

Jak se vyslovuje Hermés

Není to klubmaté, ale klup máte. Hermès: Není to hermés, hermé ani ermé. Francouzi sice moc neumí říkat "h" (ve francouzštině mu říkají "aš". H&M je něco jako "ašéem"), ale "s" na konci se pro změnu čte, a čte se to ermes.

Jak se vyslovuje Lamborghini

Lamborghini

A začneme hned tím, co občas špatně vysloví třeba i v televizi. Italská značka, která původně vyráběla traktory, se nevyslobuje „lambordžíny“, správně je to totiž „lamborghýny“.

Jak se vyslovuje Levis

Dnes začneme jedním jazykovým okénkem správné výslovnosti – víte, že Levi's se nečte tak, jak se píše, ale /li:vais/ Ano, „leave eyes“, protože byl jednou jeden pán – Levi Strauss – a ten se taky četl /li:vai/.

Jak se vyslovuje Bruschetta

Začneme-li rovnou od předkrmu, dejte si pozor u slova bruschetta. Často můžeme slyšet brušeta, správná výslovnost je brusketa!

Jak se čte značka Moschino

Italský módní dům Moschino byl založen v roce 1983 Francem Moschinem. Ne, nečte se to jako "mošíno", jak si možná myslíte, „eš“ totiž nepatří zrovna mezi typicky italské hlásky. Ve skutečnosti to je "moskino".

Jak se vyslovuje Porsche

I v komentářích na pokus automobilky najdeme reakce ve stylu: „Stejně to budu číst, jak je to správně tady – porš,” a lze jim rozumět. My také nepřijmeme „hjondé”, „mazuda”, často ani „pežó”, „citroáñ” či „renó”, jsou to prostě „hjundaj”, „mazda”, „pežot” a „sitroen” či „citroen” nebo „renolt”.

Jak se čte Balenciaga

Slovníček výslovnosti nejznámějších beauty značek

Avène: [aven] Dr. Hauschka: [doktor hauška]
Balenciaga: [balenciaga] Givenchy: [živanši]
Batiste: [batist] Guerlain: [gerlan]
Bourjois: [buržua] Hermès: [ermez]
Chanel: [šanel] Kiehl's: [kýls]

Jak se vyslovuje Tucson

Tucson (výslovnost ˈtuːsɒn) je sídlo v okresu Pima County, Arizoně v USA.

Jak se vyslovuje Calvin Klein

Calvin Klein (* 19. listopadu 1942 New York) je americký módní návrhář židovského původu.