Jak se spát na anatomickém polštáři?

Jak se spát na anatomickém polštáři?

Co je anatomický polštář

atomické polštáře jsou polštáře, jejichž jádro je vyrobeno z pěnového materiálu. Může se jednat o pěnu polyuretanovou, paměťovou nebo chcete-li línou nebo například latex. Anatomické polštáře se vyznačující tím, že se přizpůsobí tvaru hlavy, krku a šíje, aniž by pěna vytvářela protitlak.

Jak správně spát na polštáři z paměťové pěny

Spíte-li nejvíce na zádech, případně střídáte polohy, dopřejte si tradiční obdélník. Anatomický polštář s vlnkami je vhodný především pro spaní na boku. Polohu na břiše ortopedové nedoporučují, ale i pro ni vznikl anatomický polštářek ve tvaru kříže („motýlka“).
Archiv

Jaký zvolit polštář

Výška a velikost. Vysoký polštář je pro vás, pokud máte měkkou matraci, rádi spíte na boku nebo máte široká ramena. Zajistíte si tak dostatečnou oporu. Naopak nižší polštář je vhodný k tvrdším matracím a při spánku na zádech nebo na břiše.
Archiv

Jak mít polštář

Úkolem správného polštáře je, aby při poloze na zádech anatomicky správně podepřel krční páteř a při poloze na boku udržel krční páteř rovně v souladu s osou těla. Jinak řečeno, správný polštář by měl vždy dokonale vyplnit prostor mezi rameny a hlavou a zachovat přirozený úhel mezi obličejem a rameny.
Archiv

Jaký polštář při spaní na boku

Ideální polštář při spánku na boku je: Vysoký polštář, který poskytne oporu hlavě. Pevný polštář, jehož náplň musí zůstat v průběhu noci na svém místě, aby hlavě poskytovala oporu. Plný polštář, který vyplní prostor mezi matrací a vaší hlavou.

Co je ergonomický polštář

Ergonomické polštáře jsou správnou volbou při problémech s krční páteří, ale i při prevenci těchto problémů. Zajistí správnou oporu krční páteře, hlavy a šíje. Jsou tak vhodné pro každého, komu záleží na zdravém spánku.

Jak správně spát

Odborníci uvádí, že nejlepší poloha na spaní je napřímená na zádech, jelikož umožňuje páteři zůstat v optimální poloze. Tím zabraňuje nepříjemným bolestem zad a krční páteře. Poloha na zádech při spánku má však i další výhody. Pokud máte například problém se žaludečními kyselinami, spěte právě na zádech.

Jak lezet na boku

Pokud nejčastěji spíte na boku, je důležité si ještě mezi kolena vložit polštář, tím vyrovnáte pánev, boky a páteř a předejdete nevhodnému zakřivení páteře. Nejméně vhodné je spát na břiše, protože tato poloha nejvíce zatěžuje záda a krční páteř. Spaním na levé straně budete mít uvolněnou lymfatickou soustavu.

Jak poznat kvalitní polštář

Dobrý polštář, který má poskytovat skutečné pohodlí a přinášet zdravý spánek, by měl splňovat několik požadavků:měl by podpírat páteř v přirozené poloze.měl by odpovídat vaší spánkové poloze.pokud trpíte alergií, měl by být vyrobený z hypoalergenních materiálů a měl by být odolný vůči roztočům.

Jak často měnit polštáře

Podle odborníků na spánek je ideální měnit polštář každý půlrok. Se správnou péčí vám může vydržet i déle, nikdy ale na stejném polštáři nespěte více než dva roky.

Co je to ergonomický

Ergonomie (z řečtiny ergon práce a nomos zákon) vznikla jako obor zabývající se optimalizací potřeb člověka v pracovním prostředí a v jeho pracovních podmínkách. Šlo zejména o stanovení vhodných rozměrů, designu nástrojů, nábytku a jejich uspořádání v pracovním prostředí a v optimálních dosahových vzdálenostech.

Jak ležet na polštáři

Obecně platí, že polštář by měl dokonale podpírat krk a udržovat jej v jedné rovině s páteří. Jakékoli vychýlení od této polohy může postupem času vést k bolestem krční páteře. Při spánku na zádech by měl být polštář umístěn pod krkem, aby se udržela přirozená křivka krční páteře.

Proč nespat na břiše

Odborníci spánek na břiše nedoporučují

Znamená to, že jeho krční páteř je vytočená do jedné strany a dochází tak k jejímu zatěžování. I když člověk spící na břiše během spánku polohu hlavy mění, časem se to může projevit bolestmi krční páteře. Spánek na břiše se také nedoporučuje během těhotenství.

Proč se nesmí spát nohama ke dveřím

Aby vám neutekla ve spánku energie

Neměla by směřovat nohama ke dveřím, protože tudy odchází energie, a tudíž je odsávána i z vašeho těla.

Jaká výplň do polštáře

Jako výplň se nejčastěji používají pohankové slupky, špaldové slupky a pecičky od ovoce. Všechny tyto materiály jsou vhodné pro alergiky, protože vytvářejí nevhodné prostředí pro roztoče. Velmi dobře v sobě drží teplo, neztrácí teplo a disponují i masážními schopnostmi.

Jak prát polštáře

Polštáře s výplní z dutých vláken

Obvyklá teplota praní je 60 °C, kdy již dochází k potřebnému odeprání nečistot a likvidaci mikroorganismů. Při vyšších nárocích na hygienu a sterilnost s nutností praní až na 95 °C doporučujeme polštáře se směsovou tkaninou (65% polyester 35% bavlna).

Jak dlouho vydrží polštář

Obecným pravidlem je, že polštáře je třeba vyměnit po 18 měsících. Polštář z paměťové pěny obvykle vydrží déle, až tři roky. A kvalitnější polštáře vydrží déle než ty levné. Pokud používáte polštář starý pět nebo šest let, nedostáváte potřebnou podporu – a nespíte tak pohodlně, jak byste mohli.

Čím se zabývá ergonomie

Ergonomie (z řečtiny ergon = práce a nomos = zákon) je vědecká disciplína zabývající se poznáním a pochopením interakcí mezi lidmi a dalšími prvky systému a profesí, která aplikuje teorie, principy, data a metody navrhování systémů tak, aby optimalizovala pohodu člověka a celkový výkon systému.

Jaký polštář při bolesti krční páteře

Ergonomický polštář je ideální

Na bolesti za krkem může také pomoci ergonomický zdravotnický polštář. Klasický polštář mění svůj tvar během noci. To znamená, že se poloha vaší hlavy mění a vy tak neovlivníte, zda-li má váš krk dostatečnou oporu po celou noc. Ergonomický polštář ale svůj tvar více méně zachovává.

Na kterém boku je lepší spát

Zlepšuje trávení

Žaludek není v těle umístěn přesně veprostřed, ale nachází se spíše na levé straně těla. Spánkem na levém boku tedy můžeme pomoci snazšímu průchodu odpadních látek směrem z žaludku do tlustého střeva, a tedy i zvýšit pravděpodobnost návyku stolice v dopoledních hodinách.

Jak spát při bolesti bederní páteře

Naopak nejlepší poloha je spánek na zádech. Dokáže pomoci od bolesti zad i krční páteře, tělo je po celou dobu spánku v ose a svaly jsou uvolněné. Neutrální pozicí je pak poloha na boku.

Kde má být hlava při spanku

Pro většinu lidí je správným směrem poloha – hlava na západ až sever, nohy pak východ až jih. Pokud trpíte nespavostí, situujte svou postel výhradně na sever.

Na jakou stranu je nejlepší spát

Podporuje lymfatický systém

Náplní lymfatického systému je z těla odvádět odpadní produkty. Ajurvéda uvádí, že spánek na levé polovině těla umožňuje snadnější absorpci přebytečných tekutin a jejich transport do krevního řečiště. A to zejména proto, že levá strana těla je, co se týče lymfy, dominantnější.

Čím naplnit polštář

náplň do polštářku – nejčastěji se používá rýže, lněné semínko, pohankové slupky, ale také kukuřice či třešňové pecky – viz dále. sušené bylinky – nepovinné jehlu, nit –

Jak vyprat anatomický polštář

Praní anatomických polštářů

Rozhodně nepatří do pračky ani sušičky, proto je budete muset prát v ruce. Anatomický polštář perte ve vaně napuštěné teplou vodou se lžící tekutého pracího prostředku. Po vyprání polštář dlouho důkladně proplachujte čistou vodou, abyste měli jistotu, že v pěně nezůstal žádný saponát.