Jak se napíná pletivo?

Jak se napíná pletivo?

Jak napnout pletivo s Napínacím drátem

Napínací drát se uchycuje pomocí napínáků neboli ráčen, které se instalují na sloupky se vzpěrami. Jakmile připevníte napínáky na sloupky, vložíte do něj na počátečním a koncovém sloupku napínací drát a ručně jej co nejvíce vypnete. Přebytečný konec drátu můžete odstřihnout, a pak ještě drát dovypněte.
Archiv

Jaké jsou výšky pletiva

Plot vysoký metr a půl ohraničuje pozemek velmi zřetelně, ale ještě netvoří optickou překážku. V sektoru oplocování zahrad je nejběžnější výška 150cm, ovšem chcete-li výrazně vymezit své soukromí, je výška 180 nebo 200 centimetrů odpovídající. Ideální výška je tedy obvykle mezi 150 až 200 centimetry.

Jak napnout svařované pletivo

Napínání svařované sítě pomocí plastového hřebenu je vhodná pouze pro lehké pletiva do průměru drátů 2,5 mm. K úplnému napnutí svařovaného pletiva není potřeba použití lanového napínáku či strojní pomoci. Napnutí lze provést plastovým vypínacím hřebenem.
Archiv

Jak napnout drát na plot

Napínací strojek přichyťte ke sloupku pomocí opasků. U prvního a koncového sloupku následně napínací drát prostrčte skrz litinovou cívku a kleštěmi nebo klíčem drát namotávejte – tím dojde k jeho vypnutí. Dbejte na to, aby byl napínací drát vypnut dostatečně, ale zároveň jej nepřepněte příliš.
Archiv

Jak se spojuje pletivo

Pro spojení pletiva postupujeme opačně. Přiložíme volné konce pletiva k sobě a jednou, předem připravenou, volnou šroubovicí drátu otáčením ve směru hodinových ručiček spojíme volné konce pletiva. Po „zašroubování“ celé šroubovice drátu zahneme oba konce drátu do původního tvaru.

Jak natáhnout lesnické pletivo

Do vyvrtaných děr vložíme sloupky a zasypeme suchým betonem. Pomocí vodováhy sloupek vyrovnáme do kolmé polohy a beton upěchujeme. Po vytvrdnutí betonu můžeme na sloupky navrtat příchytky na napínací drát. Vzpěry dáváme do rohů a po každých 25-30 metrech.

Jak daleko sloupky pletivo

Při standardní montáži doporučujeme plotové sloupky usazovat v rozestupech 2,5 – 3 metry od sebe.

Jak vybrat pletivo

Před výběrem pletiva je nutné si uvědomit, jakou funkci bude plot mít. Pokud máte psa, který rád utíká, je potřeba vybrat vyšší pevné pletivo, které se nedá rozplést. Pokud máte nerovný pozemek, potřebujete poddajné pletivo, které se dá snadno rozpojovat a zase spojovat.

Jak se staví plot z pletiva

K hornímu napínacímu drátu se pletivo přichycuje uzavřením rozevřených uzlů pletiva. Místo vázacího drátu je možné použít i speciální svorky. Konec pletiva se vázacím drátem přiváže ke koncovému sloupku oplocení. K průběžným sloupkům se pletivo přiváže vázacím drátem.

Jak natáhnout pletivo ve svahu

Smyčkami připevněte pletivo k prvnímu sloupku a pokračujte dále do svahu rozvíjením pletiva a připevňováním k hornímu a dolnímu nosnému drátu. V místě zlomu, tam, kde se terén láme, pletivo přiohněte a přidrátujte vázacím drátem. Udrží se tak přesně v místech, kde si to svah žádá.

Jak opravit plot z pletiva

Pokud je výplet poškozený, pomocí kombinačních kleští a drátu jej opět sdrátujte dohromady. Pokud je díra velká a opravit drátováním nejde, vyměňtě celé pole mezi sloupky. Pletivo z navazujících polí připevněte ke sloupku a navažte na ně nový kus výpletu podle návodu jak spojit role pletiva.

Jaký plot je nejlepší

Mezi nejpopulárnější „plotové“ dřeviny v Česku patří tis a túje. Především proto, že neopadávají a fungují jako pohledová bariéra po celý rok. Pokud toužíte po živém plotě – vsaďte v prvních několika letech na kompromisní řešení. Postavte před živý plot jednoduchý plot – z pletiva nebo levných dřevěných latěk.

Jak vysoký plot pro slepice

Plot by měl být dostatečně vysoký 1,2 – 1,5 m, záleží však na tom, jaké slepice si pořizujete. Může se však stát, že se mezi vašimi svěřenci vyskytne létavý rekordman a tak budete nuceni zkrátit mu letky. Pokud si kupujete slepičky od nás, křídla jim rovnou přistřihneme, budete-li chtít.

Jak oplotit zahradu

Jednou z nejoblíbenějších variant je i klasický laťkový plot. Ten se hodí především k oplocení pozemku na vesnici, ale použít ho klidně můžete i ve městě. Zvlášť pokud je na pozemku dům ze dřeva anebo starší vila. Oplocení může být nízké, řídké, ale i husté, pevné a zcela neprůhledné.

Jak připevnit chovatelské pletivo

Obecně se doporučuje nakupovat pletivo ve standardizované výšce 1 metr, kterou oceníte zejména při montáži. Pletivo se montuje v tzv. pásech a následně se k sobě připevňuje svorkami, drátem aj.

Co místo pletiva

K tomu je však zapotřebí vhodné nářadí, například hoblovačka, bruska aj. Také se dají koupit celá prefabrikovaná plotová pole ze dřeva, každé nejméně za několik set korun. Nezapomínejte ani na podpěrné sloupky – můžete vybrat dřevěné, kamenné či kovové.

Jaký je nejlevnější plot

Nejlevnější jsou drátěné ploty. Dají se pořídit již za pár tisícovek. Nejčastěji se používá strojové pletivo z pozinkovaného drátu.

Jaký plot vyjde nejlevněji

Nejlevněji vyjde stavba z ocelového pletiva, naopak mezi nejdražší patří kované ocelové ploty. Nejméně pracnou variantou je pak stavba z hotových prefabrikátů.

Jak velký výběh pro 5 slepic

Literatury nejčastěji uvádí 10 m2 pro jednu slepici. Samozřejmě čím toho prostoru bude víc, tím bude i slepice šťastnější a její vejce budou více kvalitnější. Z výběhu by vždy měly mít slepice bezproblémový přístup do kurníku, a to z důvodu, že se chtějí jít najíst, napojit nebo schovat před náletem dravce.

Co dát do výběhu pro slepice

Čerstvá štěpka vám krásně provoní celý výběh a neutralizuje slepičí zápach. Sláma je také možnost, ale jde o jemnější materiál, který rychleji degraduje a brzy začne hnít. Další variantou jsou peletky z pilin, které do sebe postupně nasávají vlhkost.

Jak oplotit pozemek pletivem

Plot z pletiva

Pletivo obalené gumou je praktičtější (lepší manipulace a není ho potřeba natírat), ale guma vlivem počasí ztrácí během let pevnost a má tendenci praskat. Nejpevnější variantou je svařované pletivo, se kterým se sice hůře manipuluje, ale je mimořádně pevné.

Kdy je povinnost oplotit pozemek

Povinnost oplotit pozemek jeho vlastník nemá. V případě však, že je to potřebné k zajištění nerušeného výkonu vlastnického práva souseda a nebrání-li to účelnému užívání dalších pozemků, tak k návrhu dotčeného souseda a po zjištění stanoviska stavebního úřadu může tuto povinnost uložit jen soud.

Jak zkrátit pletivo

Pro zkrácení role pletiva odehneme na zemi položeném pletivu oba konce jedné spirály (šroubovice) drátu. Uvolněnou šroubovicí drátu otáčíme proti směru hodinových ručiček, až do jejího úplného vyjmutí, čímž dojde k rozpojení pletiva na dvě části. Pro spojení pletiva postupujeme opačně.

Jak zpevnit plot

Proti velkému vzdouvání sítě můžete bojovat tím, že v polovině výšky plotu mezi sloupky napnete ještě jeden drát navíc. Další možností je zpevnit konstrukci celého plotu tím, že některé sloupky podepřete ve 3/4 jejich výšky vzpěrou. Snad vám plot i síť dlouho vydrží a užijete si na zahradě jenom příjemné chvíle.

Jak vybrat pletivo na plot

Nejlevnější a nejprodávanější variantou je poplastované čtyřhranné pletivo zelené barvy a výšky 150 cm. S pletivem se snadno manipuluje i v náročném terénu a lze jej nainstalovat i svépomocí. Pokud máte na zahradě psa, měli byste uvažovat o variantě pletiva, které nelze jednoduše rozplést – svařované pletivo.