Jak se Kanduje?

Jak se Kanduje?

Co je to kandování

Kandované ovoce je ovoce napuštěné cukrem. Tato úprava slouží ke konzervaci a děje se tak, že se povařené ovoce nechá několik dní máčet v cukernatém roztoku, který se postupně zahušťuje dalším cukrem, takže se koncentrace cukru v roztoku pohybuje od asi 30 do konečných 70–75 %.

Jak Kandovat višně

Do hrnce s tlustým dnem nasypeme cukr, nalijeme med a dodáme vodu. Vše svaříme, přihodíme vypeckované třešně s nadrobno pokrájenou citronovou kůrou a odstavíme z ohně. Necháme přes noc v ledničce. Druhý den oddělíme ovoce od šťávy, šťávu opět necháme přejít varem a opět ji nalijeme na třešně (višně).

Jak na Kandovanou Kuru

Do hrnce dejte 250 ml vody, 375 g cukru krupice, přiveďte k varu a jak bude cukr rozpuštěný, přidejte i blanšírované citrusové slupky. Jemně vařte až 80 minut, dokud nebude rozvar sirupovitý. Pak plátky rozložte na mřížku, aby dobře oschly. Nechte je takto schnout alespoň 12 hodin.
Archiv

Jak pouzit kandované ovoce

Kandované ovoce se dá konzumovat přímo nebo ho používáme jako surovinu pro sladké zákusky. Drobně nakrájené ovoce se přidává do těst a lze ho použít na zdobení hotových zákusků. Mezi oblíbenými dobrotami, do kterých patří kandované ovoce, zaujímají důležité místo biskupský chlebíček a vánoční štola.

Jak na kandovaný zázvor

Zázvor očistíme, nakrájíme na plátky(cca 4mm) a dáme do vody povařit na 20 minut. Pak přidáme cukr, necháme přejít varem, odstavíme a necháme 24 hodin stát. Druhý den opět 20 minut vaříme, odstavíme a necháme opět 24 hodin v nálevu. Třetí den opět 20 minut povaříme, pak scedíme(nálev si necháme), necháme dobře okapat.

Jak Kandovat květy

Čerstvě natrhané kytičky nebo lístky potřeme bílkem a asi 3x pocukrujeme. Odložíme na cukrem posypaný pečící papír nebo alobal, tvar květu upravíme – nejlépe to jde párátkem – a při pokojové teplotě necháme uschnout. Pozor, při teplotě nad 50 °C ztrácí květy svou barvu a vůni! Hotové uschováme v teple a suchu.

Co s kandovaným ovocem

Barevné recepty na vánoční cukroví z kandovaného ovoce v 6 různých obměnách!⭐ Nepečené cukroví s kandovaným ovocem.⭐ Čokoládové vánoční pečivo s kandovanou pomerančovou kůrou.⭐ Rychlé cukroví z kandovaného ovoce, ořechů a mandlí⭐ Vánoční sušenky se směsí kandovaného ovoce.⭐ Medové perníčky zdobené kandovaným ovocem.

Čím nahradit kandované ovoce

Kandované ovoce obsahuje cukr, který je velice nezdravý. Kandované ovoce nahraďte nejlépe vlastním nasušeným ovocem nebo kupte nesířené sušené ovoce v prodejnách se zdravou výživou.

Co je to kůra

kúra – soustavná léčba, například lázeňská, odtučňovací atd.

Jak využít kůru z pomeranče

sušená pomerančová slupka je ideální přísadou sypaných čajů, strouhaná kůra vytvoří drť, která je výborná na ovonění pečených dezertů, dortových krémů a polev, dá se jí ochutit i ovocný salát či koktejl, kandovaná pomerančová kůra je skvělá v mrkvovém dortu, namočená v čokoládě nebo i jen tak samotná.

Jak dlouho vydrží kandované ovoce

Během procesu kandování se v ovoci postupně snižuje obsah vody, proto se ani při delším skladování nezkazí. Cukr je navíc dokonalým konzervantem, takže vám proslazené kousíčky vydrží až rok, pokud budou navíc naložené v sirupu, tak dokonce i tři roky.

Jak PECT Marokanky

V mléce rozkvedláme mouku, přidáme cukr a máslo, přivedeme k varu a svaříme asi 3 minuty, až směs zhoustne do bešamelu, vmícháme všechny přísady. Dobře promícháme, po zchlazení klademe kávovou lžičkou na pečicí papír malé hromádky. Pečeme na 180 °C asi 20 minut.

Jak se dělá zázvorový sirup

Zázvor očistíme a nakrájíme na malé kousky nebo nastrouháme. Vložíme do hrnce, zalijeme vodou, přidáme cukr a vaříme na nižším stupni alespoň 30 minut nebo dokud nezískáme sirupovou konzistenci. Ke konci vaření ještě přidáme kyselinu citrónovou a šťávu ze 2 citrónů.

Jak vymačkat zázvor

Recept na čerstvou zázvorovou šťávuVezměte cca 8 cm syrového zázvoru.Nakrájejte na malé kousky (nejlépe na malé nudličky).Rozdrťte v hmoždíři či misce (zkuste se vyhnout kontaktu s kovem).Přeceďte přes sítko.Vypijte cca čajovou lžičku a sledujte, co to s vámi udělá.

Jak sušit šeřík

Sušit můžeme na papíře na půdě či v sušičce nastavené na 40 st. C. Jelikož na jaře často ještě není na půdě tak velké teplo a proces sušení by trval dlouho, bylo by nebezpečí plesnivění, v tomto období používám spíše sušičku. Někdy je doporučováno sušit květenství šeříku zavěšené na šňůře.

Jak si sušit jedlé květy

Sušení jedlých květů

Rozložte květy na jemné sušící síto a sušte při teplotě 30-40 °C. Pozor, čas sušení nelze určit pro všechny květy – nastavte 8 hodin, ale průběžně se na květy dívejte a sušení případně zkraťte nebo prodlužte. Kvítky by měly být suché a křupavé.

Jak se dělá biskupský chlebíček

Postup přípravy

V míse utřeme žloutky, cukr, změklé máslo, přidáme mouku s práškem do pečiva a nakonec jemně vmícháme sníh, ovoce, ořechy a čokoládu. Těsto přendáme do srnčího hřbetu, který jsme vymazali tukem a vysypali moukou, a pečeme na 170 °C cca 40 minut. Teplota i čas jsou orientační, každá trouba peče jinak.

Kdy se Pecou Marokanky

Poslední týden před Štědrým dnem se vrhněte na nepečené cukroví. Například ezamové kuličky, marokánky, vosí úly, nepečené kuličky, raffaello aj.

Co to je léčebná kůra

Patří sem tedy kůra stromu, pomerančová, citronová i limetková kůra, šedá kůra mozková a zemská kůra. Naproti tomu slovo kúra označuje nějaký proces, při kterém o něco pečujeme , vylepšujeme to. Máme tedy léčebnou kúru, kúru na hubnutí neboli odtučňovací kúru, očistnou kúru, vlasovou kúru nebo také odvykací kúru.

Jak se píše slovo kůra

Připomínáme, že slovo kůra ve významu „ochranná vrstva kmene“ či „povrchová tuhá vrstva“ píšeme s ů s kroužkem.

Co se slupkami od pomerančů

Kůru z bio pomerančů můžete využít při kuchyňském zpracování (sušená strouhaná či drcená kůra, kandovaná kůra). Upotřebit však můžete i kůru z ostatních pomerančů, popř. dalších citrusových plodů. Využijete ji nejen při úklidu, ale také jako skvělý osvěžovač vzduchu či odpuzovač hmyzu.

Co se dá udělat z pomerančů

Z pomerančové šťávy chystáme osvěžující zmrzlinu, krémy a polevy. Kromě čerstvé šťávy používáme na jejich přípravu i 100% džusy. Pomeranči zdobíme moučníky, řezy a dorty. Kromě čerstvého ovoce a šťáv využijeme i kandovanou kůru, která je vhodná na zdobení a dochucování.

Kdy začít péct Marokanky

Poslední týden před Štědrým dnem se vrhněte na nepečené cukroví. Například ezamové kuličky, marokánky, vosí úly, nepečené kuličky, raffaello aj.

Kdy začít péct marokánky

Poslední týden před Štědrým dnem se vrhněte na nepečené cukroví. Například ezamové kuličky, marokánky, vosí úly, nepečené kuličky, raffaello aj.

Jak na pusinky

Z bílků vyšleháme tuhý sníh, přidáme moučkový cukr a dál šleháme nad parou do zhoustnutí. Nádobu z horké vodní lázně odstavíme a šleháme, dokud bílková směs nevychladne. Zdobícím sáčkem vymačkáme na vymazaný, hrubou moukou vysypaný plech malé pusinky, které sušíme v mírně vyhřáté troubě asi 45 minut.