Jak se jmenuje černý brouk?
Jak se říká larvám brouků
Larvám brouků se říká housenky.
Jak se nazývá nás největší brouk
Roháč obecný (Lucanus cervus) je nejznámější představitel brouků z čeledi roháčovitých a největší brouk Evropy.
Jak se zbavit střevlíků
Napadené potraviny je nutné vyhodit, všechno pečlivě uzavírat, zařídit, aby ve spíži nebyly na zemi drobky, ve kterých by larvy mohly přežívat a napadat další potraviny, červotoč většinou potom rychle zmizí.
Archiv
Jaký je největší brouk na světě
Titanus giganteus. Tak zní vědecké jméno největšího známého brouka na světě. Tento tmavě hnědý brouk z čeledi tesaříkovitých dorůstá až 17 cm (největší doložený exemplář měřil 16,7 cm), má obrovské oči, silná kusadla, kterými dokáže překousnout tužku a váží až 55 g.
Co je to nymfa
Nymfa je nedospělé životní stadium (larva) některých skupin hmyzu, které prodělávají vývoj nepřímý s proměnou nedokonalou. Nikdy se nekuklí, jen se svléká. Nymfa je zvláštní larva, protože značně připomíná dospělce. Nemá však křídla ani pohlavní orgány.
Co je to Kožojed
Co je to kožojed Kožojed obecný (Dermestes lardarius) je brouk z čeledi kožojedovitých (Dermestidae). Patří tedy do čeledi brouků, která čítá celosvětově přes 1000 druhů v zhruba 50 různých rodech. V Evropě se vyskytuje přes 100 druhů brouků z čeledi kožojedovitých.
Jak vypadá Zlatohlávek
Tělo dospělce je velké, zavalité, asi 14–23 mm dlouhé. Hlava, štít a krovky jsou zlatozelené, kovově lesklé, někdy mohou mít měděný nádech. Existují i populace zlatočervené, fialové nebo tmavě zelené. Na krovkách je několik nepravidelných příčných proužků a skvrn bílé nebo světle šedé barvy.
Co to je Roháč
Roháč obecný (Lucanus cervus) je největší brouk Evropy. Sameček roháče obecného dorůstá délky 35 – 75 mm, výjimečně dorůstají 80 až 90 mm. Samičky jsou mnohem menší než samečci a dorůstají délky jen okolo 30 – 45 mm. Do impozantních tvarů "obrněných" samečků tak mají samičky vskutku daleko.
Co jedí brouci
Brouci jsou převážně suchozemský hmyz, ale osídlili skoro všechny biotopy, také jejich potrava je velice různorodá. Tvoří ji části rostlin, nektar, různé zahnívající látky, mnoho jich je masožravých a někteří se živí koprofágně.
Co je to Najada
Najády jsou nymfy jezerní, říční, potoční, v horských bystřinách, pramenech a zřídlech; dávají polím vláhu, zabezpečují úrodnost půdy. Najády minerálních pramenů mají léčebnou i věšteckou moc.
Co je to Pisivka
Pisivky (Psocoptera) jsou řád drobného hmyzu. Existuje tisíce druhů a kolem stovky různých pisivek můžeme nalézt i ve střední Evropě. Měří pouze 1–2,5 mm a dle druhu mohou být okřídlené nebo bezkřídlé. Mají dlouhá tenká tykadla a hlavu ve tvaru trojúhelníku, na které jsou oči, ve tvaru černých teček, umístěny bočně.
Jak se zbavit Kozojedu
Pravidelně provádět úklid, zabránit ptákům hnízdění pod střechou, odstranit mrtvá těla, utěsnit štěrbiny a praskliny, vysávat podlahy, napadené materiály skladovat 4 dny při -20 C°. Chemické hubení i monitoring lze provádět pomocí Instop pásů zavěšených ve skříních, pomocí postřiků, aerosolů či plynování.
Jak se jmenuje zelený brouk
Brouci: Zlatohlávek zlatý (Cetonia aurata) | Treking.cz
Krovky bývají výrazně zelené až zelenomodré, zlatozelené až bronzově zabarvené.
Jak se zbavit Listokaze
Na brouky ručně
Pokud se listokaz přemnoží, můžete na něj zkusit nasadit parazitická háďátka. Háďátka se nasazují na jaře, je nutná teplota půdy alespoň 12 °C. Pro rostliny a živočichy jsou háďátka absolutně neškodná. Co se týče chemických zásahů, poměrně účinné je draselné hnojivo s hořčíkem a dusíkaté amonné vápno.
Jak dlouho se lihne rohac
Z ní se asi po třech měsících vylíhne dospělý brouk, jenž v půdě přezimuje a vylétá až v letních měsících. S roháčem obecným se v přírodě můžeme setkat obvykle od května do srpna. Brouci jsou nejvíce aktivní ve večerních hodinách, kdy jejich bručivý zvuk vydávaný krovkami je opravdu nezaměnitelný.
Kde žijí brouci
Brouci se vyskytují po celém světě s výjimkou polárních oblastí a mořského prostředí. Většina z nich je poměrně úzce vázána na určitý typ jeho domova a citlivě reagují na jeho změny.
Co dělá Kožojed
Brouk, který se živí zejména živočišnými zbytky, které obsahují keratin což je bílkovina, kterou produkuje lidské pro růst vlasů nehtů a svrchní části pokožky. Dále se žíví např. obilím a stejným způsobem může napadat i tkaniny, které tyto součásti obsahují. Kožojed může napadat i třeba entomologické sbírky.
Kde žíly Najády
Dělí se do skupin podle toho, kde žijí: Najády – nymfy jezerní, říční, potoční, v horských bystřinách, pramenech a zřídlech. Oready – nymfy horských údolí i horských velikánů Dryády – žily v jeskyních, hájích i jednotlivých stromech.
Co je podobné Stenici
Pisivka nebo štěnice Pisivky jsou menší než štěnice: 1 až 5 mm, zatímco štěnice měří 3 až 8 mm. Pisivky jsou světlejší, žluté až světle hnědé, zatímco štěnice jsou hnědé až červené. Raná stádia štěnic jsou téměř průsvitná, podobně jako pisivky, takže může dojít k záměně.
Jak poznat Pisivku
Mají dlouhá tenká tykadla a hlavu ve tvaru trojúhelníku, na které jsou oči, ve tvaru černých teček, umístěny bočně. Těla jsou zpravidla zbarvena velmi světle, až průhledně nebo světle hnědě. Umí výborně skákat, a tak bývají často zaměňovány s blechami. Dospělé pisivky žijí zhruba 10–12 týdnů.
Kteří brouci koušou
Brouci, kteří dokážou zabíjet: Na tyhle běžně narazíte i v Česku!Puchýřník lékařský | Zdroj: Getty Images.Prskavec větší | Zdroj: Profimedia.Drabčík břehový | Zdroj: Getty Images.Housenky přástevníků nebo bekyně mají u kořene dutých chloupků jedové žlázky | Zdroj: Getty Images.Splešťule blátivá | Zdroj: Getty Images.
Co je Zlatohlávek
Zlatohlávek zlatý (Cetonia aurata) je brouk z čeledi vrubounovitých, v Česku je nejhojnějším druhem zlatohlávka. Barevně je velmi proměnlivý, krovky mívá kovově zelené, zlatozelené, fialové, načervenalé nebo bronzové. Některá data mohou pocházet z datové položky.
Co to je chroust
Chroust obecný (Melolontha melolontha) je velký brouk měřící až 3 cm, létající obvykle za soumraku. Vyskytuje se v Evropě a zasahuje také do mírného pásma Asie. V polovině 20. století byl kvůli používání pesticidů téměř vyhuben, ale od 80.
Jak se zbavit larvy Lalokonosce
V posledních letech se osvědčilo použití parazitických hlístic rodu Heterorhabditis. Profesionální pěstitelé používají jako ochranu před lalokonosci parazitické hlístice. Jedná se o mikroskopické organismy, které se aktivně pohybují v půdě, kde čichem vyhledávají larvy lalokonosců.
Co okusuje listy
Nejen slimáci škodí požerky na listech a stoncích. Mezi další okusovače rostlinek patří také brouci. Velké škody na okrasných i užitkových rostlinách nám každoročně způsobují lalokonosci a jejich larvy. Proto si na lalokonosce posvítíme a ukážeme si, jak účinně chránit rostliny proti larvám i proti dospělým jedincům.