Jak se dělá gel z aloe vera?

Jak se dělá gel z aloe vera?

Jak získat gel z aloe vera

Odstraňte zevní kůru Aloe: Pomocí nože odřízněte vnější část listu rostliny. Zaměřte se při odřezávání na ty části, které jsou na okraji nebo ve středu rostliny. Snažte se odříznout list co nejblíže ke kořenům. Odeberte hnědou část gelu: Po odstranění vnější kůry listu se objeví gel.
Archiv

Co s gelem z aloe vera

List stačí rozříznout a postižené místo potřít gelem z rostliny. Z aloe si můžeme vyrobit nejen krémy, masky, mýdla a přípravky na vlasy, ale také léčivé přípravky na kožní problémy, balzámy na rty, opalovací prostředky, ale i čisticí přípravky.

Jak dlouho vydrží gel z aloe vera

Gel vydrží v lednici asi týden. Pokud máte zájem prodloužit mu trvanlivost, přimíchejte k němu citronovou šťávu.
Archiv

Jak vyrobit mazání z aloe vera

Ve vodní lázni rozpustíme kokosový olej /5 lžic/ a gel z aloe vera rozmixujeme, přídáme kokosový olej a 1 čajovou lžičku vit. E. Důkladně vše promícháme. Uchováváme v ledničce.

Jak používat aloe vera na pleť

Připravte si polévkovou lžíci tekutého medu, stejné množství kokosového oleje a citronové šťávy a zhruba tři lžíce gelu z aloe vera. Pokuste se vše rozmíchat lžičkou (chvilku to trvá) a okamžitě naneste pomocí vatového tamponu na obličej. Nechte působit alespoň dvacet minut, nakonec opláchněte vlažnou vodou.

Jak správně řezat aloe vera

Listy Aloe vera řežeme buď pro množení rostliny, nebo na léčebné využití. Listy je vhodné řezat u středu rostliny, pokud ale nepotřebujeme celý list, můžeme uříznou jen menší část prakticky kdekoliv. Otevřený řez pak sám časem zaschne, aby ochránil rostlinu před infekcí.

Jakou hlínu na aloe vera

Protože jde o sukulentní rostlinu, která pochází z pouštních oblastí, potřebuje aloe dobře propustný substrát. Ideální je lehká hlinitá půda smíchaná s hrubozrným pískem. Vhodný poměr složek půdy pro pěstování aloe vera je jeden díl dobře uleželého kompostu, jeden díl listové půdy a jeden díl písku.

Jak udělat tinkturu z aloe vera

Recept na detoxikační tinkturu: Asi 200 g listů rozřízněte, vyškrábněte z nich gel a promíchejte ho se 3 lžícemi medu, 200 ml kvalitní pálenky a 1 lžící jablečného octa. Nechte asi týden odstát v chladu a temnu a pak užívejte 1 lžičku 2× denně.

Proč hnědne aloe vera

Pokud nemá rostlina dostatek vody, listy hnědnou. Naopak přemokření způsobuje černé skvrny na listech, které mohou způsobit i úhyn rostliny.

Proč pít aloe vera

Aloe vera přirozeně podporuje imunitní systém. Imunitní systém chrání náš organizmus po celý den a aloe vera mu svým obsahem přirozených „posilovačů“ imunity poskytuje dostatečné zásoby, z nichž může čerpat. Pravidelné pití Aloe Vera Gelu může vašemu imunitnímu systému podat potřebnou pomocnou ruku.