Jak se dělá cukrová poleva na věnečky?

Jak se dělá cukrová poleva na věnečky?

Jak udělat fondán na věnečky

Postup pro přípravu fondánové polevy

Fondánový prášek smícháme důkladně s vodou a zahřejeme na 45-48°C. Při této teplotě je poleva připravena k použití. Věnečky potáhneme namočením vršku do polevy. Přebytečnou polevu otřeme stěrkou a necháme zatuhnout.
Archiv

Jak na cukrovou polevu

Moučkový cukr prosejeme do misky, přidáme vodu a horký rozehřátý tuk a třeme do zhoustnutí. Nahrázením části vody jinou přísadou získáme libovolnou příchuť polevy. CITRONOVÁ – část vody nahradíme citronovou šťávou. POMERANČOVÁ – část vody nahradíme pomerančovou šťávou.

Jak péct žloutkové věnečky

Troubu vyhřejeme na 190 °C. Připravíme plech vyložený pečicím papírem. Cukrářským sáčkem s velkou hvězdicovitou špičkou na něj stříkáme věnečky o průměru 7 cm. Pečeme asi 25 minut.

Jak zahustit odpalované těsto

Pokud je těsto příliš tekuté, znovu ve stejných poměrech rozpusťte máslo ve vodě a do směsi zavařte mouku. Nechte vychladnout a pak po troškách zašlehávejte do původního tekutějšího těsta. Nebo – a to je většinou lepší varianta – začněte znovu a trochu vody uberte.

Jak se dělá poleva

V kastrůlku rozmícháme na mírném plameni za stálého míchání máslo s mlékem, cukrem, kakaem a pudinkovým práškem (plnější lžíce). Vše necháme krátce provařit a dále polevu použijeme podle potřeby. Mléka dáváme dle požadované hustoty. Pokud je poleva hustá, dá se dobře naředit a opět rozmíchat.

Jak si vyrobit fondán

Do kastrolu dejte 50% cukru a 50% vody. Tuto směs svařte tzv. na bublinu. Do rozvařené směsi vložte drátěné očko (takové je např na konci rukojeti od metličky) na kterém se musí vytvořit blanka, do které když foukneme, tak se musí vytvořit bublina.

Jak udělat domácí čokoládovou polevu

Polevu na potažení dortu připravíte smícháním 200 g čokolády se 140 g rostlinného tuku. Když vše rozmícháte dohladka, vmíchejte ještě 100 ml horké vody. Na dezerty je nejlepší smíchat čokoládu s máslem v poměru 1 : 1, nebo šlehačkou v poměru 2 : 1, takto poleva zůstane tekutější.

Na jakou teplotu péct věnečky

Troubu předehřeju na 180 °C. Těsto dám do cukrářského sáčku. Plech vymažu máslem a skleničkou si naznačím kolečka. Na vyznačená kolečka kreslím cukrářským sáčkem věnečky, konečky prstů je pokropím studenou vodou a dám je péct.

Jak uchovat žloutkové věnečky

Naplněné věnečky vydrží v lednici den bez zvlhnutí (nesmí být ale v uzavřené krabičce, pak vlhnou), nebo je lze i plnit až přímo před konzumací.

Jakou mouku na odpalované těsto

Stačí dobrá hladká mouka, co obsahuje dost lepku. Ten se postará o to, aby se těsto v troubě nafouklo a při chladnutí si svůj tvar udrželo. Pokud by v odpalovaném těstu lepek chyběl, pak nic neudrží velké vzduchové bubliny vznikající působením páry uvnitř těsta.

Jak dlouho péct věnečky z odpalovaného těsta

Věnečky peču asi 30 minut. Během pečení troubu nikdy neotvírám. Upečené věnečky nechám vychladnout, rozříznu je pilkovým nožem a naplním krémem (viz Tip).

Jak udělat domácí polevu

Do kastrůlku, který je ve vodní lázni, dáme rozpustit tuk s cukrem a mlékem. Neustále směs mícháme. Dosypeme kakao a mícháme nad vodní lázní, dokud se směs nespojí a nezhoustne. Polevu můžeme využít na moučníky, perníky a řezy.

Jak udělat domaci polevu

Postup přípravy receptuMáslo umícháme v misce s kakaem. Na plotně svaříme za stálého míchání na niť vodu a cukr.Po částečném prochladnutí pomalu vkapáváme sirup do másla s kakaem a mícháme. Jakmile poleva začne na okraji misky tuhnout, dá se použít.Polévám s ní jak drobné cukrovinky, tak dorty.

Jaký je rozdíl mezi fondánem a marcipánem

Obvykle se fondánem označuje jak cukrová hmota, kterou známe například z větrníků, tak i ta hmota, kterou se potahují dorty. Naopak marcipán je směs cukru s blanšírovanými mandlemi. Přírodní marcipán je lehce nahnědlý, má barvu slonové kosti, což způsobují právě mandle.

Jak přírodně obarvit marcipán

Prakticky vzato: když nemáte čas a potřebujete barevný marcipán, mohu doporučit:Zelená: Špenátový protlak, vymačkaný, nemá žádnou chuť, i když ho dáte do hmoty hodně.Hnědá: Kakao na vaření barví vážně skvěle.Růžová a červená: Zkoušela jsem hmotu obarvit rajčatovým protlakem.

Jak si udělat polevu

V kastrůlku rozmícháme na mírném plameni za stálého míchání máslo s mlékem, cukrem, kakaem a pudinkovým práškem (plnější lžíce). Vše necháme krátce provařit a dále polevu použijeme podle potřeby. Mléka dáváme dle požadované hustoty. Pokud je poleva hustá, dá se dobře naředit a opět rozmíchat.

Jak na čokoládovou polevu aby byla lesklá

Aby čokoláda byla i po opětném ztuhnutí krásně lesklá a křupavá (to se hodí zejména při polévání či výrobě pralinek), je potřeba ji zahřívat a chladit tak, aby se krystalky opět poskládaly do původní formy. Špatně vytemperovaná čokoláda pak má bělavý matný povrch a ani chuťově není nic moc.

Jak dlouho dopředu péct věnečky

Věnečky i všechny zákusky z odpalované těsto jsou nejlepší pár hodin po naplnění nebo hned druhý den.

Jak dlouho pečeme věnečky z odpalovaného těsta

4. Věnečky peču asi 30 minut. Během pečení troubu nikdy neotvírám. Upečené věnečky nechám vychladnout, rozříznu je pilkovým nožem a naplním krémem (viz Tip).

Jak dlouho vydrží žloutkové věnečky

Trvanlivost věnečků podle klasického receptu je dva a půl dne, protože obsahují žloutkový krém smíchaný s máslem. Trvanlivost „pravých“ větrníků je pouze jeden den, protože hlavní náplní je šlehačka.

Jak dlouho se peče odpalované těsto

Na plech s pečicím papírem stříkejte malé tvary a určitě alespoň pět centimetrů od sebe, těsto hodně nabude. (Aby se těsto pěkně nafouklo, postříkejte pečící papír vodou, bude se v troubě odpařovat a pomáhat těstu s růstem.) Pečte na 180 °C cca 20 minut.

Z jaké mouky se dělá odpalované těsto

Stačí dobrá hladká mouka, co obsahuje dost lepku. Ten se postará o to, aby se těsto v troubě nafouklo a při chladnutí si svůj tvar udrželo. Pokud by v odpalovaném těstu lepek chyběl, pak nic neudrží velké vzduchové bubliny vznikající působením páry uvnitř těsta.

Jak udělat doma čokoládovou polevu

Zahřejte k varu (ale nevařte!) 250 ml smetany ke šlehání, odstavte, nalámejte do ní 170 g čokolády, přidejte 2 lžíce kakaa a vymíchejte dohladka. Poleva bude voňavá, chutná a půjde po zchladnutí dobře krájet. Upotřebíte ji na dorty a měkké moučníky typu perník.

Jak se dělá karamelová poleva

Karamelová poleva: v kastrůlku si na rozpuštěném másle necháme pomalu zkaramelizovat cukr do zlatohnědé barvy. Pak do něj přiléváme opatrně smetanu a mícháme lžičkou. Smetana nesmí být studená, jinak nám karamel příliš prská a bublá a někdy má chuť až explodovat přes vzniklou krustu z tepelného šoku.

Jaký krém dát pod fondán

Podklad pod potahovou hmotu, musí být vždy hodně tuhý, hladký a rovný – optimální je čistě máslový krém. Stačí malá vrstva krému, aby měla potahová hmota k čemu přilnout. Pod ani na potahovou hmotu nesmí přijít – Marmeláda, pudink, mascarpone, tvaroh, ovoce, želatina, šlehačka, …