Jak rozpustit cín?
Kdy taje cín
Cín | |
---|---|
Termodynamické vlastnosti | |
Teplota tání | 231,93 °C (505,08 K) |
Teplota varu | 2602 °C (2 875,15 K) |
Elektromagnetické vlastnosti |
Jak odsát cín bez odsávačky
Ohřejte cín na pájecí plošce, zasuňte vrták do otvoru v DPS (ze strany spojů) a otáčením vrtáku čistěte otvor, dokud cín nezchládne. Jelikož vrták je kalený, nepřilepí se a vzikne krásně čistý otvor.
Jak odstranit cín z desky
Re: jak odstranit cín z desky Zajdi do lékárny, kup si injekční jehlu s o něco málo větším vnitřním průměrem, než jsou vývody konektoru (já kupuji 18G – 1,2mm). Na brusce, brousku nebo diamantovým pilníkem opatrně odbrousíš špičku jehly do roviny tak, aby jsi nezdeformoval kruhový průřez jehly.
ArchivPodobné
Jak pocínovat železo
Dnes se žárové pocínování provádí tak, že ocelové plechy vstupují do lázně roztaveného cínu skrz vrstvu tavidla (tavenina ZnCl2, NaCl a NH4Cl) a vynořují se přes vrstvu palmového oleje a procházejí mezi válci, které vymezují tloušťku povlaku v rozmezí 0,0015 – 0,0025 mm.
Jak se tezi cín
Propírání i pražení rudy se obvykle několikrát opakuje. Tím způsobem se obohatí cínová ruda na obsah až 70 % cínu. Z cínovce se získává kov redukcí uhlím v peci. V Čechách v Krupce je v provozu jedna šachtová pec , která se plní střídavě dřevěným uhlím a rudou.
V čem je cín
Výskyt. V zemské kůře není cín příliš rozšířeným prvkem, jeho množství lze srovnat s rozšířením uranu nebo bromu. Ryzí cín se v přírodě nenachází, jeho nejdůležitějším minerálem je kasiterit (cínovec – SnO2). V Česku jsou s těžbou rud cínu spojeny Krušné hory – obec Cínovec.
Jak odstranit Stary cin
asi bych to zkusil kombinací. Cínovou pájku odstranit zahřátím předmětu na teplotu tavení pájky,tu odstranit vakuovou odsávačkou. Zůstatek povlaku pak potřením chemickým rozpouštědlem cínu.
Jak Odpájet integrovaný obvod
Pro SMT součástky lze použít proud horkého vzduchu směrovaný na integrovaný obvod, případně ještě usměrněný clonou nasazenou na obvod. Běžně se používá také mechanická pomůcka, stojánek nebo táhlo, která nevelkou silou odtahuje integrovaný obvod od desky.
Jak odstranit Stary cín
asi bych to zkusil kombinací. Cínovou pájku odstranit zahřátím předmětu na teplotu tavení pájky,tu odstranit vakuovou odsávačkou. Zůstatek povlaku pak potřením chemickým rozpouštědlem cínu.
Co to je pájení
Pájení je způsob spojování součástí roztaveným pomocným materiálem, tzv. pájkou s nižší teplotou tavení než mají spojované součásti, které se při tom neroztaví.
Na čem drží cín
Obecně drží cín na skoro jakémkoli kovu (i na hliníku), ovšem ten kov musí být zbaven povrchové oxidační vrstvičky. A to se dělá u každého kovu jinak, obvykle chemickou cestou nebo vhodným tavidlem.
Jak pájet plech
1) Dotkněte se hrotem zlehka pájeného místa a zahřívejte spoj. 2) Přisuňte pájku na zahřáté místo a nechte ji roztavit. 3) Zahřívejte znovu asi 1-2 sekundy. Jakmile se pájka rozlije a pokryje pájenou část, odsuňte hrot od spoje a vyčkejte, až pájka ztuhne.
Co je slitina mědi a cínu
Bronz je slitina mědi a cínu, případně i v malém množství jiných kovů jako např. hliníku, manganu, olova (kromě zinku, kdy se slitina nazývá mosaz).
Jak správně pájet konektory
Vlastní pájení
Boční část hrotu přiložím na konektor v místě, kde je dirka. Vložím trubičku cínu do dutinky konektoru a čekám až se cín začne tavit. Správné rozehřátí konektoru lze poznat také slabým kouřem, který jde z dřevěných lišt.
Co to je tavidlo
Jako tavidlo se v metalurgii označuje chemická látka, jejímž úkolem je působit jako čistidlo při tvrdém či měkkém pájení nebo při svařování, s cílem odstranit zoxidované kovy z míst, která se spojují.
Co je to Pajedlo
Pájka v tradičním pojetí je slitina cínu a olova. Existují různé druhy pájky podle toho, k jakým účelům se používají. Kromě využití v elektronickém průmyslu je známé její používání při klempířských pracích. Pájka pro elektroniku nejčastěji obsahuje 60 % cínu a 40 % olova, což se obecně označuje „pájka 60/40“.
Jak správně pájet
Pájení spoje: Na spoj aplikujte současně pájedlo a pájku. Nechejte pájku roztéct po celém spoji, aby mohlo působit tavidlo. Do spoje naneste přiměřené (dostatečné) množství pájky, avšak ne mnoho; pájka nesmí přetéct kolem. Pájení nesmí trvat déle, než několik vteřin, jinak pájka zoxiduje a vytvoří studený spoj.
Čím pájet
Pájení natvrdo
Jako tavidlo se používá salmiak, chlorid zinečnatý nebo borax. Jako pájka slouží kromě stříbra slitina mědi a zinku (mosaz). Tavicí teplota je zde závislá na obsahu mědi v pájce (čím více mědi v pájce, tím vyšší tavicí teplota a naopak).
V čem je lepší železo než bronz
Železo bylo vhodnějším kovem než bronz kvůli vyšší tvrdosti a hojnosti železných rud, i když kvůli vysoké teplotě tavení rud (1300 až 1350 ºC) bylo jeho získávání technologicky náročnější.
Odkud je bronz
Bronz byl znám od 4. tisíciletí př. n. l. v Mezopotámii a Jižním Íránu, odkud se jeho používání rozšířilo do celé Evropy.
Jak pájet čipy
Jde se pájet
Ač s kvalitní nepájivou maskou nebo ne, vyčistím zubním kartáčkem a isopropylalkoholem DPS a nanesu malé množství fluxu, které rozetřu do tenčí vrstvy. Pájený čip umístím na plošky DPS tak, aby kulička z čipu byla zhruba nad ploškou.
Jak se naučit pájet
Pájení spoje: Na spoj aplikujte současně pájedlo a pájku. Nechejte pájku roztéct po celém spoji, aby mohlo působit tavidlo. Do spoje naneste přiměřené (dostatečné) množství pájky, avšak ne mnoho; pájka nesmí přetéct kolem. Pájení nesmí trvat déle, než několik vteřin, jinak pájka zoxiduje a vytvoří studený spoj.
Co je to Flux
(kniž.) proud , záplava , příval ( slov ap .)
Jak poznat studeny spoj
Studený spoj lze poznat poměrně snadno. Takový spoj není lesklý, ale šedivý nebo matný a vykazuje větší zrnitost. Pokud je odhalen studený spoj, je třeba ze spoje odstranit pájku a při opakovaném zapájení dbát na správné provádění nového spoje.
Jaký je rozdíl mezi pájením a svařováním
Tvrdé pájení, na rozdíl od svařování, vytváří hladké spoje s pravidelnými housenkami, takže je tato metoda vhodná tam, kde je rozhodující kosmetický vzhled. V porovnání se svařováním vytváří díky nízké teplotě zpracování spoje s minimálním zbytkovým napětím a tepelnou deformací.