Jak pěstovat zelený ječmen?
Jak se pěstuje ječmen
Aby ječmen mohl profitovat z jarní půdní vláhy, je potřeba zasít co nejdříve. Ideálně tedy v druhé polovině února, či první polovině března. Sejeme na široko, do úzkých řádků. Výsevek nastavíme podle termínu setí a místních podmínek – čím horší podmínky a pozdější termín, tím vyšší výsevek.
Co léčí zelený ječmen
Potlačuje chudokrevnost i kožní problémy (má příznivý vliv na funkci žaludku, střev, jater, ledvin a nadledvinek, i na výživu kožních buněk). Zlepšuje krevní oběh, vyměšování, chuť k jídlu. Reguluje trávení a léčí zácpu. Má příznivý vliv také na činnost štítné žlázy, která hormony ovlivňuje metabolismus.
Jak často pít zelený ječmen
Jak užívat mladý ječmen
Kdo si chuť ječmene neoblíbí, může sáhnout po tabletách obsahujících prášek ze sušených rostlinek. Obvyklá doporučená dávka je 1 čajová lžička prášku 2 – 3x denně, u dětí do 40 kg postačí polovina dávky. Starší a nemocní lidé mohou dávku zvýšit až na 6 čajových lžiček 2 až 3x denně.
Jak poznat kvalitní zelený ječmen
Mladý ječmen má díky obsahu značného množství chlorofylu výrazně zelenou barvu. Příliš světlé zbarvení mladého ječmene poukazuje na méně kvalitní výrobek. (Vždy je třeba mít na paměti, že opravdu kvalitní mladý ječmen je 100% přírodní produkt a drobná barevná odlišnost je možná.
Kdy se sklízí ječmen
Žně jsou typ sklizně, kdy se sklízí především obiloviny (pšenice, ječmen, kukuřice, žito, oves atd.). V Česku a celém mírném pásu žně probíhají v létě, v období relativního sucha. Nejčastěji se sklízí od června do září.
Co krmit ječmenem
Krmný ječmen má dobré dietetické vlastnosti. Příznivě ovlivňuje jakost masa a tuhost tuku. Ve všech těchto případech je dobré přidat asi 5% kukuřice. Lepší stravitelnosti lze dosáhnout, namočením, povařením a nebo drožďováním.
Kdy pít zelený ječmen
Připravený nápoj se obvykle pije dvakrát až třikrát denně.
Je důležité konzumovat jej nalačno, zhruba dvacet minut před jídlem. Vhodné je začínat se zeleným ječmenem každý nový den a dát si jej hned po ránu. Zelený ječmen je možné užívat celoživotně.
Proč pít ječmen
Šťáva z mladého ječmene je opravdu super potravinou. Je v ní 4x více vápníku, než je v mléce, 22x více železa než ve špenátu a tolik bílkovin, jako najdete v kvalitním steaku. Obsahuje také esenciální aminokyseliny, více než 12 minerálů a 13 různých vitamínů (včetně vitamínu K).
Jak kombinovat chlorellu a ječmen
Z vlastní zkušenosti doporučuji vzít si před tím, než vyrazíte na večírek, alespoň 20 tablet chlorelly a po návratu dalších 20 tablet. Ráno pak stačí zahájit nápojem z Mladého ječmene a projevy kocoviny se sníží na minimum.
Jak užívat zelený ječmen a chlorellu
Lžičku ječmene rozpusťte ve 2-3dcl studené vody (nejlépe v šejkru) a válejte malé doušky zeleného zdraví tak, jako by to bylo výběrové víno. Pijte 2x až 3x denně, nejlépe nalačno a 20 min. počkat, potom teprve jíst. Takto se nejlépe vstřebají všechny látky.
Co je z ječmene
Nejkvalitnější část produkce (v Česku asi 30 % jarních ječmenů) slouží k výrobě sladu. V antice byla ječná kaše běžným jídlem, dodnes se konzumuje na Blízkém Východě. V Evropě ječmen z přímé konzumace vytěsnila hlavně pšenice. Běžné jsou však ječné kroupy a krupky, sloužící jako přísada do polévek a dušených jídel.
V čem je ječmen
Hlavní podíl potravinářského ječmene (cca 25 % z celkové produkce ječmene) se zpracovává na slad pro výrobu piva a alkoholických nápojů (whisky, vodka). Jen malá část ječmene se dále potravinářsky zpracovává. Loupáním, obrušováním a leštěním zrna se vyrábějí kroupy, krupky, lámanka.
Co se nesmí dávat slepicím
Slepice nesmí dostávat nic plesnivého, alkohol, kávu, čokoládu, nevařené nebo zelené brambory, avokádo, rebarboru, slupky citrusů, cibuli, pórek, lilek, nezralé rajče. Na plíseň dávejte pozor i při skladování krmiva, kupujte přiměřené množství slepičího krmení a skladujte ho v suchu a chladu.
Co mají nejraději slepice
Základem je pestrá strava
✓ Pšenice – je základním kamenem každé krmné směsi. Tato obilovina je pro slepice největším zdrojem energie, a proto by krmivo pro slepice mělo obsahovat asi 50 % pšenice. ✓ Kukuřičný šrot – je další velice energetickou potravinou. V krmné směsi pro slepice by měl zaujímat cca 25%.
Na co se používá mladý ječmen
MLADÝ JEČMEN – LIKVIDUJE PŘEKYSELENÍ ORGANIZMUzásobuje tělo vitamíny, minerály a enzymy.má zveřejněné podrobné složeníposiluje imunitní systém.odstraňuje pálení žáhy.odstraňuje překyselení organizmu způsobené nevhodnou stravou.zlepšuje krevní obraz.zlepšuje pleť a tráveníprospívá diabetikům.
Na co se používá ječmen
Nejkvalitnější část produkce (v Česku asi 30 % jarních ječmenů) slouží k výrobě sladu. V antice byla ječná kaše běžným jídlem, dodnes se konzumuje na Blízkém Východě. V Evropě ječmen z přímé konzumace vytěsnila hlavně pšenice. Běžné jsou však ječné kroupy a krupky, sloužící jako přísada do polévek a dušených jídel.
Co je lepsi ječmen nebo chlorella
Co říci závěrem Doporučuji kombinaci mladého ječmene a Chlorelly. Chlorella náš organismus čistí, tedy odnáší látky, které tam být nemají, zatímco ječmen organismus sytí, tedy přináší do těla látky, které mu chybí.
Jak dlouho se může užívat chlorella
Dlouhodobé preventivní užívání
Doporučujeme užívat nepřetržitě 3 týdny a poté na týden vysadit.
Proč nedávat slepicím pečivo
Slepici to totiž zasytí, ale tzv. prázdně. Má plné vole, ale nutričně strádá. Mnohá plemena jsou náchylná na zatučnění, které je při zkrmování namáčeného pečiva velmi častým nešvarem.
Kdy se muzou pustit slepice
S ochočováním drůbeže je dobré začít hned od narození. Vizuální představení. Než k sobě malá kuřátka ve věku cca 6 týdnů a nosnice pustíte tak, že budou pít ze společné napáječky a jíst ze stejného krmítko, určitě je potřeba, je na tento zásadní krok připravit.
Co je lepší chlorella nebo Spirulina
Chlorella i spirulina obsahují veliké množství živin. Chlorella organismus spíše detoxikuje, zatímco spirulina jej spíše posiluje a vyživuje. Chlorella obsahuje dvojnásobné množství chlorofylu než spirulina. Dále je výraznou zásobárnou železa.
Kdo nesmí chlorellu
Lidé s těmito zdravotními potížemi a léky by se měli chlorelle vyhnout:onemocnění žilního systému, léky na ředění krve.po transplantaci orgánů, léky na potlačení imunity.autoimunitní onemocněníhyperfunkce štítné žlázy.chronické záněty trávicího traktu.
Co dát slepicím do kurníku
Je jedno co použijete za podestýlku(řezaná sláma, hobliny, piliny, gumová rohož, lesní hrabanka, ořešákové listí – asi nejlepší volba) ale vysypte napřed celý prostor vápenným hydrátem, klidně si kupte celý 25 kg pytel můžete tím bílit a zchutňovat jednou za čas obilniny nebo řezanou slámu vápenným mlékem.
Co nesmí jíst slepice
Slepice nesmí dostávat nic plesnivého, alkohol, kávu, čokoládu, nevařené nebo zelené brambory, avokádo, rebarboru, slupky citrusů, cibuli, pórek, lilek, nezralé rajče. Na plíseň dávejte pozor i při skladování krmiva, kupujte přiměřené množství slepičího krmení a skladujte ho v suchu a chladu.
Co dělá Spirulina
Spirulina je známá především pro své výjimečné schopnosti posílení imunitního systému, což je způsobeno vysokou koncentrací beta karotenů. Beta karoteny mají významné antioxidační účinky. Ve spirulině najdete cca 10x větší koncentraci beta karotenu než v mrkvi. I Spirulina obsahuje všechny esenciální aminokyseliny.