Jak poznat zanet v piercingu?

Jak poznat zanet v piercingu?

Jak vypada infekce v piercingu

Nejčastějším problémem s nezahojeným piercingem je zanesení infekce. Ta se projevuje takto: Napuchnutí a zarudnutí piercingu. Pocit horka okolo piercingu.
Archiv

Jak se zbavit zánětu v piercingu

Pořiďte si antibakteriální ústní vodu – bez obsahu alkoholu. Nebo solný roztok (2 dcl vody + 1 kávová lžička mořské soli). Kloktejte první týden po aplikaci velmi důkladně 30–60 sekund po každém jídle. A poté ještě 14 dnů s menší intenzitou.
Archiv

Co delat se zanetem piercingu

Pokud by se objevil v místě vpichu hnis, ložisko by bylo silně bolestivé či byste měla horečku, je třeba vyhledat lékařskou pomoc.

Jak poznat že se mi piercing dobře hojí

Úplným zahojením šperku myslíme dobu, kdy je piercingový kanálek celý vystlaný novou kůží. Doba do úplného zahojení: 3 měsíce. Piercing rtu obvykle během prvních 24 hodin hodně oteče. Otok začne po týdnu opadat a za 3 týdny je opět normální.
Archiv

Co delat s Hnisavym piercingem

Pokud je hnis zatím „jen“ bílý, věnuj více času péči o nový piercing a hygieně-mytí rukou, kterými se piercu určitě dotýkáš atp. Ovšem ve chvíli, kdy je hnis spíše do žluta nebo do zelena, jde o silnější zánět a může být za potřebí navštívit lékaře a pomoci si k vyléčení antibiotiky.

Kdy vyndat piercing

Doba do úplného zahojení: 2–6 měsíců dle typu piercingu. Úplným zahojením myslíme dobu, kdy je piercingový kanálek celý vystlaný novou tkání.

Jak rychle zahojit piercing

První 2–3 měsíce ošetřujte piercing určeným přípravkem 2x denně. Poté až do úplného zahojení stačí 1x denně. První týden můžete piercing přelepovat, pozor však na podráždění kůže od lepidla. Chraňte jej před nečistotami i před mechanickým podrážděním.

Jak dlouho cistit piercing

První 3 měsíce ošetřujte piercing doporučeným aftercare produktem 2x denně. Poté až do úplného zahojení stačí 1x denně. První týden od propichu můžete piercing přelepovat, pozor však na podráždění kůže od lepidla. Chráníte jej před nečistotami i před mechanickým podrážděním.

Kdy sundat Naplast z piercingu

První týden můžete piercing přelepovat, pozor však na podráždění kůže od lepidla. Chraňte jej před nečistotami i před mechanickým podrážděním. Později doporučujeme přelepovat při sportu. První 2–3 měsíce se vyhněte dlouhodobému namáčení piercingu (vana, bazén), pouze se sprchujte.

Jak se zbavit boule U piercingu

Bouličky se lze zbavit použitím silikonových disků, které se navléknou na šperk před samotnou bouličku a zde se nechávají po dobu minimálně dvou týdnů. Disk vytváří nepatrný tlak na bouličku a pomáhá jí vstřebat. Je nutné jej používat až do doby, kdy boulička sama nezmizí.

Jak dlouho dezinfikovat piercing

První 3 měsíce ošetřujte piercing doporučeným aftercare produktem 2x denně. Poté až do úplného zahojení stačí 1x denně. První týden od propichu můžete piercing přelepovat, pozor však na podráždění kůže od lepidla. Chráníte jej před nečistotami i před mechanickým podrážděním.

Jak casto cistit piercing

Jak často čistit piercing

Pokud chcete, aby se vám vpich hojil rychle a bez problémů, měli byste jej čistit po dobu prvních třech měsíců zhruba 2× – 3 x denně. Pokud se vám do té doby piercing nezahojí, stačí jej v následujících měsících čistit už jen 1× denně.

Jak casto dezinfikovat piercing

Nejjednodušší možnost je staré dobré antibakteriální mýdlo z lékárny, hojení urychlí také speciální prostředky pro dezinfekci piercingu, které můžeš většinou zakoupit přímo v salonu nebo ve specializovaných prodejnách a e-shopech. Výběr je na Tobě, nečisti však ranku více než třikrát denně, zbytečně bys místo dráždil.

Jak se starat o piercing v chrupavce

Krystalky okolo piercingu v chrupavce rozhodně nestrhávejte. Odstraníte je tak, že je lehce odmočíte solným roztokem a poté jemně otřete vatovou tyčinkou. I když se chrupavka v místě vpichu může zdát citlivá na dotek, je potřeba s piercingem pravidelně hýbat. Dva týdny po aplikaci se snažte s piercingem v uchu hýbat.