Jak používat kuličky do sušičky?

Jak používat kuličky do sušičky?

Jak používat míčky do sušičky

Trik 3: Tenisáky. Sušení v sušičce je pohodlné, ale trvá dlouho. Je to tím, že se jednotlivé kusy mokrého prádla na sebe lepí, a teplý vzduch se tak k látce nedostává rovnoměrně a ze všech stran. Sušení urychlíte, když do bubnu přihodíte dva tenisové míčky.

Proč používat míčky do sušičky

Vlněné míčky do sušičky mají mnoho výhod. V první řadě zabraňují tvorbě statické elektřiny na prádle a zároveň ho změkčují. Jsou vyrobené z bavlny, neobsahují žádné chemikálie, takže jsou vhodné pro alergiky, děti, pro lidi s citlivou pokožkou i pro přírodu, protože jsou ekologické.
Archiv

Jak používat Vlnene koule do sušičky

Existují různé druhy „kuliček“, které lze použít při sušení prádla, od gumových po ty plastové, ale ty vlněné jsou bezkonkurenčně nejlepší. Jednoduše otevřete sušičku, vložte mokré oblečení, vhoďte do prádla sušicí koule a zapněte sušicí cyklus.
Archiv

Co dát do sušičky aby prádlo nebylo pomačkané

Pokud vyndáváte prádlo ze sušičky velmi pomačkané, chyba je v tom, že jej vyndáváte pozdě. Prádlo je zapotřebí vytáhnout ještě teplé a nenechat ho v sušičce příliš dlouho. Stihne-li prádlo v sušičce vychladnout, způsobí to jeho pokrčení. Prádlo ze sušičky proto vždy hned vyndejte, uhlaďte a složte nebo pověste.

Jak urychlit sušení v sušičce

Trik s míčky

Proces sušení urychlíte, když do bubnu vložíte dva míčky (existují speciální do sušičky, ale mohou to být i tenisáky). Míčky budou v bubnu poskakovat sem a tam a jednotlivé kusy prádla tím od sebe oddělí, takže se nebudou lepit na sebe a usuší se rychleji.

Jak skladat prádlo do sušičky

Rovněž je důležité před vložením do bubnu sušičky prádlo natřepat. To platí zejména při sušení větrovek, péřového oblečení nebo přikrývek, ty i poskládejte a přidejte i kuličky na sušení pro nadýchané peří bez hrudek,“ radí Mgr. Jana Neuszerová, product and marketing assistant Gorenje.

Co se dává do sušičky

Pokud vám prádlo ze sušičky nevoní, pak je ideálním řešením použití voňavých ubrousků do sušičky. Kromě zvýšení hebkosti a provonění prádla, ubrousky eliminují statickou elektřinu, která vzniká sušením. Při sušení prádla v sušičce vždy použijte jeden až dva ubrousky.

Proč se nesmí používat aviváž do sušičky

Některé návody k obsluze sušičky dokonce aviváž zcela zakazují – ucpává totiž velmi jemné otvory ve filtru textilních vláken. Zhoršuje se tak cirkulace vzduchu, sušička ve výsledku hůř suší a dokonce se i ničí.

Jak provonět prádlo v sušičce

Místo ubrousků můžete použít také tuhá vonítka do sušičky. Ta vydrží vonět v řádech týdnů až měsíců, nejsou ale na trhu zatím příliš rozšířená. Přírodní variantu vůně do sušičky představuje éterický olej. Ten můžete nakapat do speciálních vlněných koulí nebo gumových „vajíček“ a provonět tak prádlo.

Jak sušit peřiny v sušičce

V sušičce přikrývku/polštář sušte spolu s dvěma či třemi tenisovými míčky nebo s míčky určenými do sušičky. Tenisové míčky náplň rovnoměrně rozloží a přikrývky a polštáře tak budou krásně nadýchané. Při sušení přikrývku každých 15-20 min vyndejte ze sušičky a protřepejte.

Jak poznat co muze do sušičky

Je dobré se podívat, jaké označení pro sušičku je na cedulce vyobrazené. Symbol sušičky je vždy čtverec s vepsaným kruhem. Pokud je tento symbol přeškrtnutý, tak sušení v sušičce rovnou vzdejte. Výrobce vás informuje, že by to nedopadlo dobře a tento oděv není vhodný pro sušení v sušičce.

Jak sušit ložní prádlo v sušičce

Povlečení sušte na nižší teploty, zabráníte tak přílišnému opotřebení povlečení. Ideální je přímo program na ložní prádlo, pokud ho sušička nemá, volte jemný cyklus. Sušte ho naruby, ochráníte tak barvy. Před sušením zapněte všechny zipy a knoflíky.

Co nepatří do sušičky

Do sušičky rovněž nepatří oblečení s plastovými zipy, které se mohou zkroutit. Podobně jako podprsenky s výplní, které se mohou zdeformovat. Vyvarujte se sušení čehokoliv, co může na sobě obsahovat jakýkoliv druh hořlaviny, jako např. ručníky znečištěné lakem na vlasy.

Co se dává do sušičky prádla

Pokud vám prádlo ze sušičky nevoní, pak je ideálním řešením použití voňavých ubrousků do sušičky. Kromě zvýšení hebkosti a provonění prádla, ubrousky eliminují statickou elektřinu, která vzniká sušením. Při sušení prádla v sušičce vždy použijte jeden až dva ubrousky.

Co přidávat do sušičky

Do sušiček se proto přidávají kromě speciálních i vonné ubrousky. Prádlo je pak po usušení krásně voňavé. Samotnou vůní pak stačí přidat do sušičky během procesu sušení. Ta se rovnoměrně rozptýlí do veškerého sušeného prádla.

Jak prát a sušit periny

Prát je můžete při teplotě vody kolem 60 °C a sušit v sušičce při stejné teplotě vzduchu. Péřové přikrývky stačí prát alespoň jednou ročně.

Co se muze sušit v sušičce

Všeobecně nejrozšířenější je sušení ovoce. Ve stejných sušičkách ale můžete sušit houby, zeleninu, bylinky, houby a dokonce i maso. K sušení si vždy vybírejte jen zralé plody bez plísně nebo jiného poškození a nastavte správnou teplotu sušičky potravin: 35–40 °C je ideální teplota pro sušení bylin a koření.

Jak pověsit povlečení

Pokud máme hodně místa sušíme tak, že povlečení přendáme přes několik šňůr, zabráníme tak jeho vyvěšení. Pokud místo nemáme, tak ho pověsíme klasicky na jednu šnůru a to tak, že ho chytíme za zámečky, které jsou na krajích a přehneme – a to z důvodu, že zámečky jsou pevné a povlečení se tak snadno nevyvěsí.

Na jaký program sušit peřiny

V zájmu optimálního sušení nastavte speciální program pro vlnu. Pokud vaše sušička nemá program na vlnu, nastavte dlouhý cyklus při střední teplotě a použijte kuličky pro sušení, aby bylo po vysušení všechno jemné, nadýchané a voňavé. Ze sušičky nevybírejte oblečení, které není 100% suché.

Na jakou teplotu prát peřiny

Pro praní peřin se doporučuje program jemného praní v teplé vodě s obvyklou teplotou 30° C. Pokud není peřina příliš znečištěná, je dobré použít nějaký jemný prací prostředek.

Jak nakrájet jablka do sušičky

Správně usušené plody jsou tuhé. Jablka oloupejte (není nezbytné), odstraňte jádřinec a nakrájejte na 5mm plátky nebo kroužky. Pokud chcete, můžete posypat skořicí. Správně usušené plody jsou měkké.

Jak prát a sušit peřiny

Prát je můžete při teplotě vody kolem 60 °C a sušit v sušičce při stejné teplotě vzduchu. Péřové přikrývky stačí prát alespoň jednou ročně.

Na jakou teplotu sušit jablka v sušičce

Nejprve nastavíme teplotu na 50 – 60 oC a když plátky ovoce začínají sesychat, zvýšíme ji na 70 oC. Následně ovoce otočíme a dosoušíme při 60 oC. Křížaly jsou správně usušené tehdy, když plátek jablka ztratí svou pružnost.

Jak sušit jablka aby Nezhnědla

Vybereme spíše kyselá a oloupeme je, aby po usušení nezhnědla a měla lepší chuť. Zbavíme je jádřinců a nakrájíme je na půlcentimetrové plátky přímo na plata sušičky. Tam je lehce rozhrneme, mohou být i ve více vrstvách – chráníme je tak před případným připálením. Sušičku zapneme na stupeň 3 a sušíme 4 hodiny.

Jak připravit jablka do sušičky

Nejprve nastavíme teplotu na 50 – 60 oC a když plátky ovoce začínají sesychat, zvýšíme ji na 70 oC. Následně ovoce otočíme a dosoušíme při 60 oC. Křížaly jsou správně usušené tehdy, když plátek jablka ztratí svou pružnost. Použijeme-li sušičku na ovoce, pokládáme plátky na rošty v patrech nad sebou.