Jak ozdobit lucerny?

Jak ozdobit lucerny?

Jak Naaranzovat Lucernu

Tu existují různé možnosti. Můžete je použít jako zdroj světla, zavěsit na stromy, pokud je obřad venku, nebo na konec každé řady sedadel. Pokud byste chtěly vymyslet originální dekoraci, můžete do luceren naaranžovat kytice květin jako výzdobu. Lucerny všude dodají teplo a krásný romantický nádech.

Jak si vyrobit Lucernu

Lucerničku zvládneme vyrobit jen pomocí lepidla, nebozízku a malé pilky. Ze čtyř stejných rámečků a rohové lišty slepíme kostru lucerničky, podstavu bude tvořit samostatný čtverec ze dřeva nebo silnější překližky.

Co dát do Lucerny

Využijte neuvěřitelné rozmanitosti, kterou podzim nabízí, a naaranžujte do luceren šišky, pestrobarevné listy, žaludy, tykve, mini dýně, ořechy či zralá jablka.

Jak vyrobit vánoční truhlík

Truhlík naplňte hlínou a zapíchejte do ní rozmanité větve. Nejprve zapichujte silnější větve jehličnanů a poté i dalších rostlin. Následně za pomoci drátků umístětě na větve ozdoby, jako jsou jablky, oříšky, vánoční kouličky, umělé květy a cesmínové bobule.

Jak udělat zimní truhlíky

Jak na to Truhlík naplňte zeminou nebo pískem. Napíchejte do něj větvičky jehličnanů, abyste celý truhlík pěkně pokryli. Mezi chvojí pak zapíchejte různé klacíky, větvičky s bobulovinami, ořechy nebo šišky připevněné na drátky a další dekorace podle vašeho vkusu.

Jak ozdobit truhlíky na Vánoce

Zajímavá nádoba nebo převlečený truhlík

Kolem rostlin vysazených v obyčejných květináčích postačí obmotat větší kus látky v červené nebo zelené barvě a udělat zápich na klacíku, ke kterému připevníme drátkem velkou červenou mašli. S barevnou kombinací v odlišných červených a zelených odstínech nikdy neuděláte chybu.

Co dát do truhlíku na zimu

Kdo chce mít truhlíky hezké i v zimě, vysadí si do truhlíku kostru ze zimostrázu – buxusu nebo droboučkých jehličnanů či skalníku a mezi tyto stálezelené rostliny pak doplňuje sezonní květiny anebo v zimě zapíchá okrasné větve a plody.

Jaké květiny do truhlíku

Mezi nejvhodnější balkonové rostliny na přímé slunce, které jsou odolné vysokým teplotám a zvládnou sucho, patří muškát, gazánie, petúnie, surfinie, minipetúnie, kosmatec, dále některé bylinky, jako třeba rozmarýn. Do květináčů k letničkám můžete zasadit i trvalky (levandule, sporýš argentinský nebo okrasné traviny).

Jak ozdobit truhlík

Nejprve zapichujte silnější větve jehličnanů a poté i dalších rostlin. Následně za pomoci drátků umístětě na větve ozdoby, jako jsou jablky, oříšky, vánoční kouličky, umělé květy a cesmínové bobule. Na závěr vše můžete „zatížit“ jednou suchou kroucenou větví, která bude působit i jako dekorace.

Co do truhliku na celý rok

Kvetoucí balkón po celý rok

V nádobě vynikne ostřice (Carex), ozdobnice (Miscanthus), vousatec (Pennisetum), imperata (Imperata), přísavník (Parthenocissus), javory (Acer), brslen (Euonymus), chryzantémy (Chrysanthemum), starček (Senecio).

Co dát na dno truhlíku

Nejlepšími materiály se tedy jeví perlit a jemný keramzit. Hrubší substráty jsou vhodné do velkých květináčů, truhlíků a zahradních nádob. Opět zde můžeme využít štěrk, někdy se také používají keramické střepy nebo nalámaný polystyren. Ty ale opět nepropouští vodu.

Co dát do truhliku na slunce

Pro výsadbu do truhlíků na přímé slunce je vhodné krásnoočko, šalvěj hajní, zakrslé třapatky, nízké koopretiny, astry, zvonky, denivky, hvozdíky a mnoho dalších.

Jak ozdobit Stary Truhlik

Nejjednodušším způsobem zdobení je olepení květináčů dekoračními izolepami nebo páskami, které připevníte vhodným lepidlem. Hezky a přírodně vypadá, když květináč potřete lepidlem a omotáte balicím provázkem nebo lýkovým motouzem.

Co dát do truhliku na přímé slunce

Pro výsadbu do truhlíků na přímé slunce je vhodné krásnoočko, šalvěj hajní, zakrslé třapatky, nízké koopretiny, astry, zvonky, denivky, hvozdíky a mnoho dalších.

Co zasadit do truhlíku na zimu

Vedle drátovců, vřesů, vřesovců a okrasných kapust si do podzimně laděných truhlíků můžete vysázet i další rostliny s větší či menší šancí na úspěšné přezimování. Patří k nim například zakrslé jehličnany, cesmíny, mini chryzantémy, macešky, brsleny, hebe či libavky.

Co v červenci do truhlíku

Do zastíněných truhlíků můžete zasadit třeba begonie, které si svou krásou v ničem nezadají s růžemi, nebo pivoňkami. Další květinou, upřednostňující stín je fuchsie, nebo balzamína. Všechny vyjmenované druhy mají spoustu barevných variant, takže vám nic nebrání v tom, abyste se blýskly nádherně rozkvetlými truhlíky.

Co použít místo keramzitu

Ideální je proto keramzit, který koupíte v každém hobby marketu. Jde vlastně o čistý jíl, jenž je v peci prudce vypálen a tím vznikne potřebná porézní a velmi stálá struktura. Místo keramzitu můžete použít perlit nebo kamínky obyčejného štěrku (v průměru maximálně 10 mm).

Co do truhlíků v létě

Pro výsadbu do truhlíků na přímé slunce je vhodné krásnoočko, šalvěj hajní, zakrslé třapatky, nízké koopretiny, astry, zvonky, denivky, hvozdíky a mnoho dalších.

Čím osadit truhlíky na léto

Mezi takové rostliny patří ostruhatka (Diascia), gazánie (Gazania), osteospermum (Osteospermum ecklonis), verbena (Verbena hybrida), minipetúnie neboli milionbells (Calibrachoa hybrida), sutera (Sutera diffusa), všelicha mnohoklanná (Brachycome multifida), libora měňavá (Lantana camara), pařížská kopretina ( …

Čím natřít keramický květináč

Když budete mít květináče v interiéru, můžete sáhnout po jakékoliv z interiérových barev, např. Finkolora Essence či Optiva Colour. Když si chcete svým obnoveným květináčem zkrášlit terasu či zahradu, použijte barvy, které odolávají povětrnostním vlivům, např.

Jak vyrobit květináče z betonu

Na výrobu betonového květináče budete potřebovat směs suchou betonovou směs (potěr) a suchý cement v poměru 1 : 2, kbelík, kde ji smícháte s vodou, starý ručník nebo jiný savý kus látky, květináč nebo nádobu, která se stane formou květináče a igelit nebo karton jako podložku.

Jak ozdobit truhlíky na zimu

Zimní výzdoba truhlíků

Můžete přidat sušené květy, sušené ovoce, mašle, vánoční ozdoby apod. Fantazii se v tomto případě meze nekladou. Jako základ se používají různé typy jehličnanů (smrk, borovice, jedle). Dobře vypadají větvičky jmelí, cesmína, buxus, mahonie, bobkovišeň lékařská nebo zimolez.

Jak osadit truhlík

Do truhlíku nasypte vrstvičku substrátu, vložte sazenice (do 60cm truhlíku většinou 3 rostliny), dosypte substrátem, lehce přitlačte a zalijte. Osázené truhlíky umisťujte ven až po polovině května.

Co dát pod Kvetinac

Dalším způsobem, jak zabránit přemokření rostliny, je použití drenáže – písku, drobného štěrku nebo keramzitu. Ten je vhodný zejména do obalů na květináče, které neumožňují vizuální kontrolu přelití, ale lze jej použít i do podmisek.

Kdy dát ven truhlíky

Během dubna a května můžete sazeničky přesadit již do venkovních truhlíků. V případě, že by venku ještě hrozily mrazíky, muškáty raději schovejte nebo s jejich přemístěním ven vyčkejte, než se teplota ustálí. Pro truhlíky s muškáty volte světlé a slunné místo. Mají teplo velice rády.