Jak Odkalit polévku?

Jak Odkalit polévku?

Co dělat když se zakalí vývar

"Když se toho chceš zbavit, ušleháš bílky na sníh, přidáš je do zchladlého vývaru, a ta vaječná bílkovina na sebe naváže tu bílkovinu vysráženou z masa; a máš ho krásně čirej, takovej jiskrnej," radí šéfkuchař.
Archiv

Jak nemít zakalený vývar

Chcete-li mít vývar čirý a ničím nezakalený, je potřeba kosti nejdřív připravit. Důkladně je omyjte studenou vodou, potřete kapkou oleje a asi deset minut pečte v troubě vyhřáté na 200 °C. Zbavíte je tak přebytečných bílkovin, které způsobují zakalení, a zároveň bude chuť, již vývaru dodají, intenzivnější.
Archiv

Jak odstranit mastnotu z polévky

Papírovými utěrkami také můžete vyložit cedník nebo sítko, odstátý vývar přes ně opatrně slít a zachycený tuk pak i s utěrkou vyhodit. Další z možností je vhodit do vývaru několik kostek ledu. Tuk okolo nich ztuhne, přilne k nim a vy je pak spolu s ním jen vylovíte a vyhodíte.

Co dělat aby byl vývar Čirý

Nicméně pokud chcete čirý vývar na aspik nebo consommé, nebo vám prostě líp chutná, pak postupujte takto:Kosti nejprve opečte.Kosti vařte opravdu pomalu.Tuk určitě sbírejte už při vaření a často.Po dokončení vaření (říkám vaření, ale nevařte – táhněte) vývar přeceďte přes plátýnko.Nechte vývar vychladnout v lednici.
Archiv

Jak zchladit vývar

Doporučujeme ho zprudka zchladit – položte hrnec do studené vody. Vodu můžete několikrát vyměnit. Po zchlazení vydrží vývar v ledničce až pět dní. Můžete ho také zamrazit, zmražený vývar vydrží přibližně tři měsíce.

Jak na správný vývar

Pravidlo číslo jedna: vývar se táhne, ale nevaří. Jakmile totiž začne vřít, výsledek bude zakalený. Ideální teplota je tak těsně pod bodem varu, tedy v rozmezí od 80 do 98 stupňů.

Proč se zakalí kuřecí vývar

Nesbíráte pěnu

Je totiž potřeba sbírat pěnu, což kuchaři a kuchařky často nedělají a výsledkem je, že vývar je zakalený, ne čirý, jak by měl být. Vyčistit jej lze dvěma způsoby. Buď můžete po uvaření vývar přecedit přes síto, pak se vám ale výsledek bude nejlépe hodit do omáčky.

Jak oddělit tuk od šťávy

Šťávu sceďte přes jemné sítko. Tuk se začně usazovat na hladině, nicméně v teple se odděluju hůře. Lžíce tu moc nepomůže, mnohem efektivnější je plátek toastového chleba, kterým opatrně přejíždějte po hladině omáčky. Tuk se do něj krásně nasaje.

Co delat kdyz je gulas moc mastny

Příliš mastné jídlo

Vhoďte do ní pár kostek ledu nebo jídlo nechte vychladnout a dejte ho na chvíli do mrazáku. Tuk se vysráží na povrchu a vy jej poté můžete lehce odebrat. Další možností je odsát ho z povrchu pokrmu papírovou utěrkou.

Jak rychle udělat vývar

Mrkev, cibuli, petržel a celer nastrouháme na struhadle. Všechnu zeleninu a koření dáme do hrnce a zalijeme 3 litry vody, kterou přivedeme co nejrychleji k varu. Poté var ztlumíme a jen mírně probubláváme 20 minut. Na konci vývar přecedíme přes síto, zchladíme a uchováme pro další použití.

Jak rychle zchladit polévku

Do drezu nebo vany studenou vodu a postavit tam hrnec s jidlem. Polevka je vlazna do pul hodiny. Napusť do lavoru studenou vodu a dej do něj hrnec s jídlem. Když se voda ohřeje, vyměň ji.

Co se stane když sním Zkyslou polévku

Pokud polévka zkysla, protože jste ji nechal v prostředí které jí nesvědčilo, tak můžete mít "jenom" průjem, ale také můžete mít bolesti břicha, protože to je nežádoucí kvašení zeleniny a začínají se v ní rozrůstat bakterie, které nejsou zdraví prospěšné.

Jak dlouho se dělá kuřecí vývar

Vývar vařte alespoň 1 hodinu na středním plameni, pokud chcete slabší vývar, nebo až 2,5 hodiny, pokud chcete vývar silnější. Pokud budete vařit delší dobu, můžete v průběhu přidat ještě trochu vody. Vývar přeceďte přes jemné síto a zeleninu i maso zpracujte do jiného pokrmu – třeba vše smíchejte s celozrnnou rýží.

Jak zbavit maso tuku

Vařením (nasucho nebo s olejem) mletého masa s obsahem asi 20 % tuku, scezením a následným propláchnutím vroucí vodou můžete očekávat snížení tuku o 50–65 %.

Čím zjemnit ostrý guláš

Pálivost guláše zmírníte rozvařenými rajčaty bez slupek nebo přidáním cukru či sladkého kečupu. Sladké totiž velmi dobře dokáže vyrovnat pálivé.

Jak stáhnout kyselost polevky

Jak zachránit překyselenou omáčkuPřidáme do omáčky na špičku nože jedlou sodu, která je zásaditá a kyselou chuť mírně srazí.Omáčku zjemníme mlékem, smetanou nebo trochou sladkého kondenzovaného mléka.Kyselost neutralizuje i cukr, takže podle chuti můžeme omáčku přisladit.

Jaké koření se dává do polévky

pepř, muškátový květ a oříšek, bobkový list, tymián, hřebíček, zázvor, libeček, petržel, mrkev, celer, pastiňák, nové koření.

Jak ochladit polévku aby Nezkysla

Aby se nám polévka do druhého dne nezkazila, hlavně nezkysla, postavíme ji v nezakrytém hrnci na drátěnou podložku nebo ji podložíme na jedné straně vařečkou, aby pod ni mohl vzduch. Několikrát ji zamícháme, aby se z tuku nevytvořil celistvý povrch.

Jak zachránit kyselou polévku

Přebytečný tuk odstraníte klasicky tak, že necháte polévku hodně vychladit, a ztuhlý tuk pak z povrchu seberete lžící. Když na tento postup nemáte čas, stačí vložit do utěrky několik kostek ledu a „raneček“ položit krátce na hladinu polévky. Tuk ulpí na utěrce, kterou pak propláchnete vodou.

Jak udělat rychlý vývar

Mrkev, cibuli, petržel a celer nastrouháme na struhadle. Všechnu zeleninu a koření dáme do hrnce a zalijeme 3 litry vody, kterou přivedeme co nejrychleji k varu. Poté var ztlumíme a jen mírně probubláváme 20 minut. Na konci vývar přecedíme přes síto, zchladíme a uchováme pro další použití.

Jak udělat dobrý vývar

Maso bychom měli, na řadě je kořenová zelenina. V první řadě používáme mrkev, dodá totiž vývaru jemně nasládlou chuť a trochu vývar obarví. Celer přinese do vývaru výtečné aroma a petržel vývar krásně ovoní. Dále přidáme cibuli, na které necháváme spodní slupku, také totiž přidá vývaru na barvě.

Jaké maso je dobré na hubnutí

Pokud si chcete pochutnat na vepřovém mase a vyhnout se velkému množství tuku, vyberte si panenku, kýtu nebo pečeni. Oproti krkovici nebo bůčku obsahují výrazně méně tuku (až o 15 g ve 100 g). Z hovězího sáhněte po hovězím zadní nebo svíčkové a vyhněte se raději tučnějšímu hovězímu přednímu.

Co s tukem z masa

Maso před úpravou obvykle marinujeme. Větší potřeba tuku (sádla, oleje) je jen relativní – protože díky nízké teplotě nedošlo k jeho přepalování, tuk po ukončení konfitování slijeme a dále používáme – k dalšímu konfitování, do jiných pokrmů, v případě sádla i jako pomazánku na chleba (sádlo má vůni použitých surovin).

Co dělat když je jídlo moc pálivé

Pokud to pokrm unese, je možné neutralizovat takto překořeněné jídlo přidáním jakékoliv sladší ingredience. Typickým pohlcovačem pálivého je pak mléko, popřípadě brambory či mrkev, které jsou známé pro svoji schopnost absorbovat přebytečné množství některých typů koření.

Co dělat když je hořký guláš

Čím napravíme hořký gulášbrambora – oloupanou a rozkrojenou bramboru vložíme do guláše, povaříme a vyjmeme ji, než se rozvařímrkev – očištěnou a po délce rozkrojenou mrkev dusíme spolu s masem a před rozvařením ji vyjmeme.patka chleba – necháme ji vařit asi 10 minut a opatrně ji z jídla vyjmeme, aby se nerozpadla.