Jaká mouka na vanilkové rohlíčky?

Jaká mouka na vanilkové rohlíčky?

Co je potřeba na vanilkové rohlíčky

Recept na vanilkové rohlíčky250 g hladké mouky.200 g másla.100 g namletých vlašských ořechů70 g moučkového cukru.40 g žloutkůvanilkový lusk.
Archiv

Jak se pečou vanilkové rohlíčky

Rohlíčky narovnejte na plech vyložený papírem na pečení do zarovnaných řad a při 180 stupních je krátce upečte pouze dorůžova (7-9 minut podle velikosti, ke konci pečení často kontrolujte). Nechte minutu nebo dvě zchladnout na plechu, pak ale ještě zatepla obalte ve vanilkovém cukru.
Archiv

Proč se rozpadají vanilkové rohlíčky

Vanilkové rohlíčky se rozpadají

Pokud se vám nedaří soudržné těsto, na vině může být rozdílná teplota surovin. Nechte těsto chvíli stát, aby všechny ingredience získaly stejnou teplotu a znovu zpracujte.
Archiv

V čem se obalují vanilkové rohlíčky

Cukroví upečeme dorůžova na plechu vyloženém papírem na pečení. Ihned po upečení vanilkové rohlíčky opatrně obalíme v cukru (teplé jsou křehké).
Archiv

Kdy se pečou vanilkové rohlíčky

Vanilkové rohlíčky

I ty byste měli péci alespoň tři týdny před Vánocemi. Jakmile vanilkový cukr provoní vaší domácnost, budete vědět, že se Vánoce skutečně blíží.

Jak dlouho se peče vanilkové rohlíčky

5 Rohlíčky pečte asi 10 až 15 minut. Vždycky je ale hlídejte, protože každá trouba peče jinak. Rohlíčky se pečou dorůžova a na spodní straně budou jen světlounce hnědé (ne víc).

Jak dlouho se pečou vánoční rohlíčky

Rohlíčky pečeme v předem vyhřáté troubě na 170-180°C podle jejich velikosti (asi 8-10min.). Ke konci pečení jeden rohlíček obrátím a drží-li pohromadě a je-li naspodu slabulínko narůžovělý, rohlíčky jsou upečené.

Jak správně skladovat vanilkové rohlíčky

„Jednotlivé druhy cukroví je potřeba ukládat do vhodných plastových a papírových krabic či dóz,“ upozorňuje Zuzana Procházková z Kik. Převážná většina vánočního cukroví (včetně nepečeného) by měla být uchovávána na stinném, suchém a chladném místě, kde však teplota neklesá pod bod mrazu.

Jak dlouho vydrží vanilkové rohlíčky

Neplněné cukroví

Nejméně starostí vám dají vanilkové rohlíčky, medvědí tlapky a další cukroví, které je po upečení hned hotové a nemusí se plnit ani zdobit polevou. Většinou mu stačí jeden až dva týdny k rozležení a rádo přijme trochu vlhkosti ze vzduchu. Proto je ideálně vyrovnejte do papírové krabice.

Jaký cukr do vanilkových rohlíčků

Postup přípravy

Z těsta tvarujeme malé rohlíčky, ukládáme na plech a pečeme ve vyhřáté troubě na 180 °C. Ještě teplé rohlíčky obalujeme ve směsi moučkového cukru s vanilkovým cukrem.

Jak dlouho nechat uležet těsto na vanilkové rohlíčky

Příprava a odležení těsta

„V rukách se zase může takzvaně spařit tím, že z rukou přejde do těsta lidská teplota,“ upozorňuje Pavla Stoklasová na další záludnosti. Připravené těsto pak doporučuje nechat odležet minimálně dvanáct hodin, perníkové potřebuje celý den.