Jak letět do Porta?

Jak letět do Porta?

Jak dlouho se letí do Porta

Délka přímého letu Praha – Porto bývá většinou 3hod 20min. Tato trasa pokrývá vzdálenost 2025 km.
Archiv

Co vidět v Portu

TOP 4 vyhlídky na Portozahrady Jardim de Morro (poloha na mapě) – krásná vyhlídka na centrum Porta i řeku Douro z hezky upraveného parku, přístupné zdarma.klášter Serra do Pilar (poloha na mapě) – z hradeb kláštera se naskytne nejkrásnější výhled na Porto, který se objevuje na všech pohlednicích.Ponte Luís I. (

Kdy kupovat letenky do Porta

Kdy je nejlepší koupit letenky do Porta Nejvhodnější doba k nákupu letenek do Porta je dva až tři měsíce před plánovaným odletem. S blížícím se datem odletu cena roste nahoru.

Jak se dostat z Prahy do Porta

Z Prahy do Porta létá přímý let společnosti easyJet, zpáteční ceny obvykle startují na 3 500 Kč až 5 000 Kč. Při koupi v dostatečném předstihu (3 a více měsíců) se však lze dostat i na ceny pod 2 000 Kč. Za podobné ceny provozuje easyJet přímé lety z Porta také do Berlína.
Archiv

Co létá do Portugalska

Levné letenky do Portugalska lze rezervovat z Prahy a Vídně. Ideální letecké spojení přinášejí nízkonákladové společnosti jako Ryanair, Wizz Air, Lauda, Eurowings, ale také tradiční dopravci jako TAP Air Portugal. Cesta letadla do Portugalska trvá přibližně tři hodiny.

Kdy je nejlepší jet do Portugalska

U této země hodně záleží, co zde chcete podniknout. Na surfování a koupání jsou nejlepší samozřejmě letní měsíce: červen–září. Obcházet památky (ať už přírodní nebo historické) je skvělé na podzim a v pozdním jaru: duben, květen, září, říjen, listopad a začátek prosince.

Kdy jet do Porta

Nejlepším časem pro návštěvu vinic v údolí řeky Douro je pak období mezi zářím a raným začátkem listopadu, kdy jsou kopce zbarvené krásnými zlatavými podzimními barvami a začne sklizeň. Klidné údolí se rázem promění v živou oblast plnou lidí, zemědělské techniky a lodí svážejících hrozny po řece do Porta.

Co ochutnat v Portu

Hlavní jídla. V Portugalsku se setkáte s výborně upravenými rybami a plody moře, jako jsou sardinky, platýs, tuňák, mečoun, rejnok, chobotnice, kalamáry, sépie, krabi, krevety, garnáti, humři, langusty, škeble, mušle, ústřice a mnoho dalšího.

Jak se nejlevněji dostat do Portugalska

Nejlevnější letenka do Portugalska z České republiky nalezená za posledních 72 hodin je jednosměrná letenka za 2 275 Kč a zpáteční letenka za 2 368 Kč. Nejoblíbenější trasa je z Prahy do Lisabonu a nejlevnější zpáteční letenka pro tuto trasu nalezená v posledních 72 hodinách stojí 2 412 Kč.

Jak nejlevněji do Porta

V rozmezí října až března poletíte nejlevněji, naopak o letních prázdninách nejdráž. V případě Porta nejsou výrazné rozdíly ve dnech odletu, často se dají levné lety pořídit i na prodloužené víkendy.

Jak dlouho trvá let Praha Porto

Jednosměrný přímý let mezi městy Praha a Porto trvá přibližně 3.3 hod.

Kdy je nejlepší kupovat letenky do Portugalska

Kdy jsou letenky do Portugalska nejlevnější Tradičním obdobím levných letenek do Portugalska je zima od října do března, kdy klesá poptávka. Právě tehdy máte šanci na ulovení nejlevnějších letů. Konkrétní dny v týdnu u letů do Portugalska nehrají takovou roli.

Kde je nejtepleji v Portugalsku

V oblasti Algarve trvá až půl roku. Teploty jsou vyšší na jihu, na severu je střední roční teplota 15°C, na jihu 18°C. V létě je nejtepleji ve vnitrozemí, v srpnu dosahuje teplota při pobřeží 20°C, při španělských hranicích v téže době průměrně 26°C. V Lisabonu je průměrně 11 – 12°C, v létě 23°C.

Kdy je nejtepleji v Portugalsku

Kdy vyrazit do Lisabonu

Nejteplejším měsícem bývá červenec, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 32 °C v průměru přes den. Pokud zvolíš pro svou návštěvu prodloužený víkend v zimě, připrav se na chladnější teploty a průměrnou denní teplotu kolem 16 °C v lednu.

Co si přivézt z Portugalska

K typickým portugalským suvenýrům patří kožené a korkové výrobky (klíčenky, klobouky apod.), vlněné koberce a přikrývky, dekorativní keramika a malované džbánky, ručně tkané krajky, proutěné výrobky. V různých formách se objevuje tzv. Barcelušský kohoutek, jak praví dávná legenda, symbol štěstí a spravedlnosti.

Co se pije v Portugalsku

Čaj, nejoblíbenější nápoj. Říká se, že Portugalci naučili pít čaj Angličany. Víno, vinařství je v Portugalsku velmi rozšířené. Pěstují a pijí víno červené (tinto), bílé (branco), růžové (rosé) a mladé, kyselé a zelené víno (vinho verde).

Jak letět do Portugalska

Nejčastější dotazy – rezervace letenek do Portugalska

Průměrný zpáteční let z České republiky do [197,ctry, place:'to'] trvá 7hod 15min a pokryje vzdálenost 2795 km. Nejoblíbenější trasa je Praha – Lisabon, s průměrnou délkou letu 3hod 35min.

Jak dlouho trvá let z Portugalska do Prahy

Informace, které byste před odletem měli vědět.

Nejlevnější letenka, kterou jsme našli 2 092 Kč
Průměrná délka letu 3 hod. 52 min.
Nejlevnější měsíc k odletu říjen
Možné destinace 20
Nejoblíbenější letecká společnost LOT

Jak casto se mění ceny letenek

Ceny letenek se mohou měnit až třikrát denně. Samozřejmě platí i fakt, že aerolinky mohou mít jednou za čas speciální akce, kdy letenky vychází opravdu výhodně a může se jednat i o blížící se termín. Toto většinou platí na krátké lety jako např. Londýn, Řím, Amsterodam, Paříž, atd.

Kdy se mění ceny letenek

Nejníže ceny obvykle klesají v rozsahu dvou až šesti měsíců před termínem odletu, v posledních dvou až třech týdnech se ceny zpravidla už jen zvedají – z největší části se totiž odvíjejí od obsazenosti letadla. Ušetřit lze i výběrem letiště.

Kdy jet do Porto

Nejlepším časem pro návštěvu vinic v údolí řeky Douro je pak období mezi zářím a raným začátkem listopadu, kdy jsou kopce zbarvené krásnými zlatavými podzimními barvami a začne sklizeň. Klidné údolí se rázem promění v živou oblast plnou lidí, zemědělské techniky a lodí svážejících hrozny po řece do Porta.

Proč jet do Portugalska

Každoročně Portugalsko láká tisíce Čechů na vůni pomerančů a chuť pravého portského. Jih země je proslavený nádhernými plážemi a bohatým nočním životem.

Co se vyplatí koupit v Portugalsku

K typickým portugalským suvenýrům patří kožené a korkové výrobky (klíčenky, klobouky apod.), vlněné koberce a přikrývky, dekorativní keramika a malované džbánky, ručně tkané krajky, proutěné výrobky. V různých formách se objevuje tzv. Barcelušský kohoutek, jak praví dávná legenda, symbol štěstí a spravedlnosti.

Co jíst v Portu

Portugalci milují krevety, kraby, chobotnice a další možné mořské dary. Velkými odborníky jsou místní na pečení sladkostí – v každé kavárně i obchodě najdete mnoho druhů různých dortíků a pečených i smažených sladkostí. Asi nejznámější portugalskou pochoutkou je francesinha, oblíbená především v Portu.

Kdo lítá do Porta

Přímé lety do Porta provozují společnosti Wizz Air (Budapešť) a Czech Airlines (Praha). S přestupem můžete letět do Porta i se společností SWISS International Air Lines či Lufthansou. Z našich končin se do Porta nejčastěji létá na letiště Porto International Airport.