Jaké květiny se hodí do koupelny?

Jaké květiny se hodí do koupelny?

Jaké květiny do koupelny

Do koupelny se hodí i lopatkovec, který má rád vyšší vzdušnou vlhkost a výborně snáší i dlouhodobé umístění ve tmavých místnostech a ve stínu. Proto pokud hledáte velmi dekorativní květiny do tmavé koupelny, je lopatkovec (česky též toulcovka) dokonalá volba.
Archiv

Kam dát květiny

Většina pokojových rostlin, které běžně pěstujeme, pochází z tropických oblastí planety a často rovnou z pralesů. Neměli bychom je proto vystavovat přímému slunečnímu svitu (ačkoli to během zimy moc nehrozí), většině rostlin vyhovuje rozptýlené světlo dál od okna. Jsou tu ale i rostliny, kterým nevadí tma a vlhkost.

Jaké květiny do kuchyně

V malé kuchyni lze pěstovat odolné a nenáročné pokojové rostliny, anebo ty, které ‚čistí vzduch': kořenokvětku, zelenec, potos, toulitku, břečťan, tenuru, šplhovnici, převislý starček, gloxínii, pepřinec.

Jaké rostliny do ložnice

Jaké rostliny do ložnice tedy vybratTchynin jazyk (Sansevieria trifasciata)Lopatkovec květnatý (Spathiphyllum)Břečťan popínavý (Hedera helix)Levandule (Lavandula)Palma areková (Dypsis lutescens)Aloa pravá (Aloe vera)Sarracenie (Sarracenia)

Jak vypadá bromélie

Většina bromélií jsou pralesní epifity, podobně jako orchideje. Rostliny mají zbarvené listeny, bubnovité hůlky, košťátka na silných barevných stoncích nebo květy ve tvaru kopí a meče. Listeny jsou zpravidla zářivě červené, žluté, oranžové nebo růžové a na rostlině vytrvávají několik měsíců.

Co zasadit na stinné místo

Trvalé zastínění snese již zmíněný břečťan, bohyška, prvosenky (petrklíče), lomikámen stinný, kakosty a čemeřice, řeřišnice, hvězdnatec, jaterník, rozchodníky, škornice a hvězdnatce. Mezi vyšší trvalky vhodné do polostínu či stínu pak patří některé zvonky, třemdava, oměj, náprstník, udatna, rodgersie a ploštičník.

Jak usporadat květiny v bytě

V pracovním koutku

V blízkosti místa, kde nejčastěji doma pracujete, neumisťujte rostliny s trny nebo tvrdými listy, zejména kaktusy. Takové uspořádání vám nedovolí soustředit se na důležité úkoly a samotná květina bude trpět suchým vzduchem, hlukem z pracovních zařízení a elektromagnetickým zářením.

Jaké rostliny na severní stranu

Vsaďte na stínomilné letničky

Úspěšně lze na severní straně pěstovat všechny druhy krásných begónií, fuchsií, jež jsou k dostání v mnoha barevných provedeních. Jsou okrasné také listem, takže to budou vděčné dekorace po všech směrech. Pořídit můžete také některé druhy trvalek. Zajímavé jsou funkie či čemeřice.

Co je Zeleneč

Zelenec (Chlorophytum) je rod rostlin z čeledi chřestovité. Zahrnuje asi 200 druhů a je rozšířen v tropech a subtropech Starého světa. Některé druhy jsou pěstovány jako pokojové rostliny.

Jakou květinu do obýváku

9 pokojových rostlin,Orchidej – královna pokojových rostlin.Monstera – základ moderního interiéru.Juka – palmám podobná pokojovka.Pilea – oblíbená kytka s originálním tvarem listůKalátea – brazilská kráska.Fíkus – zkrášlí váš domov i kancelářHvězdník – cibulovina s majestátními květy.Kaktusy – exotika u vás doma.

Co nepatří do ložnice

Do ložnice, která je místem určeným k odpočinku, pak rozhodně nepatří jakékoli cvičební a sportovní pomůcky a náčiní. Využívat ji pak dokonce zčásti jako tělocvičnu, je úplně špatně. Všechny tyto věci člověka podvědomě ruší a rozptylují. Možná je to pro někoho překvapením, ale do ložnice nepatří ani zrcadla.

Které květiny čistí vzduch

8 rostlin čistících vzduchLopatkovec (Spathiphyllum) Lopatkovec si svým krásným a elegantním vzhledem získá každého, navíc i začátečníka potěší, že je zvyklý na nevlídné podmínky.Tchynin jazyk (Sansevieria)Toulitka (Anthurium)Dračinec (Dracaena)Aglaonema.Aloe vera.Fíkus (Ficus)Filodendron (Philodendron)

Jak často zalévat bromélie

Zalévejte je přímo do středu květové růžice každé 3 dny odstátou vodou. Substrát by měl být neustále mírně vlhký, v podmisce ale nesmí voda stát. Přihnojujte je opatrně, nejlépe jednou až dvakrát za měsíc. Používejte speciální hnojivo pro bromélie.

Jak pečovat o bromélie

Použijte normální odstátou vodu bez vápníku. Substrát udržujte stále mírně vlhký, ale nikdy mokrý a v podmisce nesmí stát voda. Rostlinu zaléváme jednou za 2 až 3 dny. Ovšem pozor, pokud u bromélie dochází k zahnívání středu, do středové růžice vodu nějakou dobu nelijte a zalévejte na substrát, nikoli do misky.

Jaké květiny do truhlíku

Mezi nejvhodnější balkonové rostliny na přímé slunce, které jsou odolné vysokým teplotám a zvládnou sucho, patří muškát, gazánie, petúnie, surfinie, minipetúnie, kosmatec, dále některé bylinky, jako třeba rozmarýn. Do květináčů k letničkám můžete zasadit i trvalky (levandule, sporýš argentinský nebo okrasné traviny).

Jaké rostliny dát do stínu

Další rostliny vhodné do stínu: Kontryhel měkký (Alchemilla mollis)Bergenie neboli badan (Bergenia spec.)Bohyška (Hosta spec.)Prvosenka bezlodyžná (Primula vulgaris)Zběhovec plazivý (Ajuga reptans)Čechrava (Astilbe spec.)Zvonek (Campanula spec.)Sasanky (Anemone)

Kdy přesadit Šefleru

Pokojovou rostlinu přesazujte především během jarních měsíců. Menší rostliny přesazujte každý rok, větší až každé dva roky, případně v okamžiku, kdy jí začnou opadávat listy, protože potřebuje větší květináč.

Co do truhlíku na okno

Přímé slunce snesou například muškáty, petúnie, vitálky či afrikány. Do stínu naopak volte netýkavku, molici, begónie nebo popenec břečťanovitý. Odborníci doporučují kombinovat v jednom truhlíky rostlinky převislé s těmi vzpřímenými.

Co dát do truhlíku

Pro výsadbu do truhlíků na přímé slunce je vhodné krásnoočko, šalvěj hajní, zakrslé třapatky, nízké koopretiny, astry, zvonky, denivky, hvozdíky a mnoho dalších.

Proč žloutne Zeleneč

Žloutnutí a opadávání listů způsobuje příliš teplý vzduch nebo málo světla.

Kdy zasadit Zeleneč

Zálivka postačí přes léto běžná, v zimě omezená, vyvarujeme se přemokřování. Díky vodnatým kořenům vydrží bez zálivky i delší čas. Zelenec přihnojujeme od jara do podzimu jednou za 14 dní ředěným plným hnojivem. Rostlinu přesadíme vždy, když kořeny vyplní květináč, až polovinu kořenů při tom můžeme odříznout.

Jakou kytku do tmave chodby

7 pokojovek, které můžete týrat i pěstovat v tmavé místnostiKulkas zamiolistý Zamiokulas, jak se rostlině také říká, je nenáročná rostlina, o které si často lidé myslí, že musí být umělá.Fitónie. Fitónii se říká hadí kůže.Břečťan.Tchýnin jazyk.Pepřinec.Zelenec chocholatýDracéna.Lopatkovec.

Jakou kytky do tmavých místnosti

Rostliny, kterým se daří i bez slunceDracena. Pod název Dracena zařazujeme více rostlin stejného druhu.Kapradiny. I pod tímto názvem se skrývá více druhů rostlin.Aglaonema. Se velké oblibě těší zejména díky zajímavě zbarveným listům.Difenbachie.Filodendron.Zelenec chocholatýBegónie.Aloe Vera.

Proč nesmí být v ložnici zrcadla

Kdysi se věřilo, že zrcadlo v ložnici vysává životodárnou energii spáčů. V noci v něm byl vidět i odraz zesnulých příbuzných, který zvěstoval, že se další člen rodiny brzy rozloučí se životem. Podle feng shui je zrcadlo umístěno naproti posteli nebo nad hlavou spáčů narušuje rytmus spánku.

Co by nemělo být v ložnici

Ložnice není ani skladiště. Takže by tu neměly být přebytečné skříně a jiné úložné prostory (třeba pod postelí) přecpané lyžemi, bruslemi, vánočními ozdobami a dalšími sezonními věcmi. Možná se vejdou do sklepa nebo na půdu.