Jaké jsou nejlepší polštáře na spaní?

Jaké jsou nejlepší polštáře na spaní?

Jak poznat kvalitní polštář

Dobrý polštář, který má poskytovat skutečné pohodlí a přinášet zdravý spánek, by měl splňovat několik požadavků:měl by podpírat páteř v přirozené poloze.měl by odpovídat vaší spánkové poloze.pokud trpíte alergií, měl by být vyrobený z hypoalergenních materiálů a měl by být odolný vůči roztočům.
Archiv

Jak správně vybrat polštář

Doporučuje se pevný anatomicky tvarovaný polštář, který bude oporou krční páteři a ramenům. Pokud spánkové polohy během noci často střídáte, doporučují se středně měkké a středně vysoké pružné polštáře, které budou poskytovat oporu při spánku na břiše, na zádech i na boku.
Archiv

Jaký polštář při spaní na boku

Ideální polštář při spánku na boku je: Vysoký polštář, který poskytne oporu hlavě. Pevný polštář, jehož náplň musí zůstat v průběhu noci na svém místě, aby hlavě poskytovala oporu. Plný polštář, který vyplní prostor mezi matrací a vaší hlavou.
Archiv

Jak vybrat polštář mezi kolena

Při výběru polštáře mezi kolena zohledněte polohu, ve které spíte. Pokud polohu během spánku často měníte, nemusí pro vás být polštář mezi kolena tím pravým pomocníkem. Pokud polohu měníte jen zřídka, pořiďte polštář mezi kolena s fixačním páskem, který zabrání vyklouznutí.

Jak správně ležet na polštáři

Důležité: Dbejte na to, aby vám polštář nezvedal hlavu příliš vysoko. Udržujte přirozeně rovnou polohu páteře. Nezapomínejte na vhodný anatomický polštář, který vyplní prostor nad ramenem a šikovně podepře hlavu a krk.

Jak často měnit polštáře

Podle odborníků na spánek je ideální měnit polštář každý půlrok. Se správnou péčí vám může vydržet i déle, nikdy ale na stejném polštáři nespěte více než dva roky.

Jak ležet na polštáři

Obecně platí, že polštář by měl dokonale podpírat krk a udržovat jej v jedné rovině s páteří. Jakékoli vychýlení od této polohy může postupem času vést k bolestem krční páteře. Při spánku na zádech by měl být polštář umístěn pod krkem, aby se udržela přirozená křivka krční páteře.

Co je ergonomický polštář

Ergonomické polštáře jsou správnou volbou při problémech s krční páteří, ale i při prevenci těchto problémů. Zajistí správnou oporu krční páteře, hlavy a šíje. Jsou tak vhodné pro každého, komu záleží na zdravém spánku.

Jak správně vybrat anatomický polštář

Vybírejte podle oblíbené spací polohy

Aby vám polštář přinášel skutečné pohodlí a uvolnění, měl by držet páteř v přirozeném zakřivení. Při spánku na zádech doporučujeme vybrat vyšší a měkčí polštář. Pokud spíte nejraději na boku, pevnější anatomický polštář bude oporou pro hlavu, krk i ramena.

V jaké poloze je nejlepší spát

Nejlepší je napřímená poloha vleže na zádech, ta společně s kvalitní matrací podporuje zdravé narovnání páteře. „Chybou je ovšem vysoký polštář, který předsunuje hlavu a příliš ohýbá krční páteř do předklonu.

Proč nespat na břiše

Odborníci spánek na břiše nedoporučují

Znamená to, že jeho krční páteř je vytočená do jedné strany a dochází tak k jejímu zatěžování. I když člověk spící na břiše během spánku polohu hlavy mění, časem se to může projevit bolestmi krční páteře. Spánek na břiše se také nedoporučuje během těhotenství.

Kdy koupit nový polštář

Polštář potřebuje ještě větší péči

Navíc každodenním poleháváním na polštáři jej rychleji proležíte a může se Vám stát, že začnete trpět bolestmi hlavy, díky čemu se Vám celkově zhorší spánek. Polštář by se proto měl vyměnit jednou za 2 roky.

Jak dlouho vydrží polštář

Obecným pravidlem je, že polštáře je třeba vyměnit po 18 měsících. Polštář z paměťové pěny obvykle vydrží déle, až tři roky. A kvalitnější polštáře vydrží déle než ty levné. Pokud používáte polštář starý pět nebo šest let, nedostáváte potřebnou podporu – a nespíte tak pohodlně, jak byste mohli.

Jaký polštář při bolesti krční páteře

Ergonomický polštář je ideální

Na bolesti za krkem může také pomoci ergonomický zdravotnický polštář. Klasický polštář mění svůj tvar během noci. To znamená, že se poloha vaší hlavy mění a vy tak neovlivníte, zda-li má váš krk dostatečnou oporu po celou noc. Ergonomický polštář ale svůj tvar více méně zachovává.

Co je to ergonomický

Ergonomie (z řečtiny ergon práce a nomos zákon) vznikla jako obor zabývající se optimalizací potřeb člověka v pracovním prostředí a v jeho pracovních podmínkách. Šlo zejména o stanovení vhodných rozměrů, designu nástrojů, nábytku a jejich uspořádání v pracovním prostředí a v optimálních dosahových vzdálenostech.

Jak se spát na anatomickém polštáři

Při spánku na zádech je nejlepší používat anatomický polštář těsně pod krkem, aby se zachovala přirozená křivka krční páteře. To vám pomůže udržovat během spánku hlavu v rovině s páteří. Polštář by měl být ale dostatečně vysoký, aby bylo dosaženo tohoto efektu.

Co je anatomický polštář

atomické polštáře jsou polštáře, jejichž jádro je vyrobeno z pěnového materiálu. Může se jednat o pěnu polyuretanovou, paměťovou nebo chcete-li línou nebo například latex. Anatomické polštáře se vyznačující tím, že se přizpůsobí tvaru hlavy, krku a šíje, aniž by pěna vytvářela protitlak.

Jaká matrace při spaní na boku

Jestliže spíte na boku, vybírejte matraci měkčí, která se dobře přizpůsobí křivkám lidského těla. Pro spaní na boku jsou velmi vhodné matrace s paměťovou pěnou nebo matrace změkčené v oblasti ramen a boků.

Na kterém boku je lepší spát

Zlepšuje trávení

Žaludek není v těle umístěn přesně veprostřed, ale nachází se spíše na levé straně těla. Spánkem na levém boku tedy můžeme pomoci snazšímu průchodu odpadních látek směrem z žaludku do tlustého střeva, a tedy i zvýšit pravděpodobnost návyku stolice v dopoledních hodinách.

Jak spravne spát na břiše

Dochází i k předsunutí hlavy a ohnutí krční páteře do předklonu. Nejlepší je zvolit polštář velmi nízký, popřípadě (zde ale záleží na míře zakřivení v hrudní páteři) spát zcela bez podložení hlavy. V takto otevřené pozici dáváme i plicím lepší možnost dýchat, čímž si lépe odpočineme.

Po jaké době měnit polštář

Podle odborníků na spánek je ideální měnit polštář každý půlrok. Se správnou péčí vám může vydržet i déle, nikdy ale na stejném polštáři nespěte více než dva roky.

Jak často prát polštář

Polštáře také doporučujeme prát dvakrát za rok. Dalším důvodem, proč přikrývky prát, jsou roztoči. Polštáře a přikrývky perte alespoň dvakrát do roka na 60 °C, tím se zbavíte všech mikroorganismů a roztočů.

Jak v noci spát aby nebolela krční páteř

Polštář musí poskytovat dostatečnou oporu pro váš krk

Se správným polštářem se vaše svaly uvolní a bude se vám nejen lépe spát, ale dokonce i vaše bolest za krkem postupem času vymizí. Nejlepší pozice pro spánek je taková, ve které je váš krk v neutrální pozici. Vaše hlava musí ležet v rovném prodloužení páteře.

Jak spát při problémech s krční páteří

Nevíte, jak spát s bolestí krční páteře Investujte do kvalitního ortopedického polštáře. Anatomicky tvarovaný polštář nebo polštář z paměťové pěny napomůže optimální poloze krčních obratlů během spánku. Bolesti pomůže ulevit i předcházet.

Čím se zabývá ergonomie

Ergonomie (z řečtiny ergon = práce a nomos = zákon) je vědecká disciplína zabývající se poznáním a pochopením interakcí mezi lidmi a dalšími prvky systému a profesí, která aplikuje teorie, principy, data a metody navrhování systémů tak, aby optimalizovala pohodu člověka a celkový výkon systému.