Jak je v říjnu v Řecku?

Jak je v říjnu v Řecku?

Jaké je počasí v Řecku v říjnu

Dovolená Řecko je velmi příjemná i v jarních a podzimních měsících! V dubnu a v květnu už bývají po celém Řecku obvykle teploty okolo 25 °C a v měsíci říjnu stále přetrvává pěkné počasí a teploty se pohybují okolo 23 °C. Jen noci na jaře a na podzim jsou chladnější a pěkné slunečné počasí v Řecku může narušit déšť.
Archiv

Kde je v Řecku v říjnu nejtepleji

Z evropských destinací se v říjnu jezdí hodně do Řecka, hlavně na Rhodos a Krétu, kde bývá nejtepleji.
Archiv

Jak je v Řecku

Podnebí V Řecku panuje typické středomořské podnebí s průměrnou roční teplotou vzduchu kolem 25°C. Počasí je tady v sezóně poměrně konstantní – většinou převládá jasno nebo skoro jasno s teplotami kolem 30°C. V parném létě, zejména v červenci a srpnu, se teploty pohybují kolem 35°C ve stínu.
ArchivPodobné

Jaké je počasí v květnu v Řecku

průměrná teplota vzduchu přes den: 27°C. průměrná teplota vzduchu v noci: 17°C. květnová teplota moře na Krétě: 19°C.

Kdy je nejlepší dovolená v Řecku

Ideální doba pro dovolenou v Řecku je od června do září, ale např. na jižní ostrovy (Krétu, Rhodos, Kos či Santorini) můžete vyrazit také v květnu, kdy jsou tu už velmi příjemné teploty (i když moře ještě tak vyhřáté není).

Kdy je nejtepleji v Řecku

Hlavní sezona trvá v Řecku od poloviny června do poloviny září, v tuto dobu je zde nejvíc turistů a také ceny jsou nejvyšší.

Kdy je v Řecku teplo

Pobytová sezóna, kdy se sluníčko neschovává za mraky, panuje v Řecku od poloviny května až do začátku října. Teploty na většině ostrovů i pevnině přesahují v těchto měsících hranici 30°C, vysoké teploty jsou díky mořskému vánku více než dobře snesitelné.

Kam na konci září do Řecka

Jak vidíte i v září na ostrovech jako je Rhodos, Kréta nebo malebné Santorini panují ryze letní teploty. Naopak na severu Řecka (poloostrov Chalkidiki, nebo ostrovy Thassos a Korfu), tam všude se koncem září už moc neohřejete.

Kdy je sezona v Řecku

Hlavní sezona trvá v Řecku od poloviny června do poloviny září, v tuto dobu je zde nejvíc turistů a také ceny jsou nejvyšší. Pokud chcete ušetřit a zároveň mít vysokou pravděpodobnost pěkného počasí, vydejte se do Řecka na konci dubna, v květnu, září nebo v říjnu.

Jak se jmenuje moře v Řecku

Zatímco západní část omývá divoké Egejské moře, na východě si příjemně šplouchá Středozemní.

Kam na konci září v Řecku

Navíc teploty vzduchu kolem 25 stupňů nahrávají poznávání cenných historických památek.Když chcete to NEJ: Santorini. Nádherné Santorini.Když chcete jistotu tepla: Kréta. Za teplem na Krétu.Když chcete klid: Samos. Klid na Samosu.Když chcete nejlepší pláže: Kos.Když se chcete bavit: Rhodos.Když chcete památky: Peloponés.

Kdy je nejlepší jet do Řecka

Hlavní sezona trvá v Řecku od poloviny června do poloviny září, v tuto dobu je zde nejvíc turistů a také ceny jsou nejvyšší. Pokud chcete ušetřit a zároveň mít vysokou pravděpodobnost pěkného počasí, vydejte se do Řecka na konci dubna, v květnu, září nebo v říjnu.

Na který řecký ostrov v září

Jak vidíte i v září na ostrovech jako je Rhodos, Kréta nebo malebné Santorini panují ryze letní teploty. Naopak na severu Řecka (poloostrov Chalkidiki, nebo ostrovy Thassos a Korfu), tam všude se koncem září už moc neohřejete.

Který řecký ostrov je nejkrásnější

Nejkrásnější Řecké ostrovy jednoznačně reprezentuje ostrov Santorini, který je zároveň jedním z nejromantičtějších v celém Řecku. Kdysi nesl název Théra a zvláštností tohoto ostrova je jeho původ, neboť je to v podstatě pozůstatek po obřím výbuchu sopky, ke kterému došlo v 2. polovině minulého tisíciletí.

Kde je v Řecku nejhezčí moře

O Lefkadě se říká, že je perlou v Jónském moři a že má právě ty nejkrásnější pláže z celého Řecka. Název Lefkada pochází již z doby antického Řecka a byl odvozen od zářivě bílých útesů na nejjižnějším cípu ostrova.

Jak se mluví v Řecku

Řečtina (řecky ελληνική (γλώσσα) – ellinikí (glóssa), tj. řecký (jazyk), nebo ελληνικά – elliniká, tj. řečtina) je indoevropský jazyk používaný autochtonním obyvatelstvem především v Řecku, na Kypru a v částech Turecka, a dále v některých emigračních zemích, jako je Austrálie, Spojené státy, Kanada aj.

Co se vyplatí koupit v Řecku

Co nakoupit v Řecku Z Řecka se vyplatí koupit domů jako dárek olivový olej, víno, fetu, sezamová semínka v medu. Dobrý je i zdejší med, nejlepší je tympánový z Limnu a Kalymnu, skvělý jogurt měli i na ostrově Thassos. Výborný je i místní jogurt.

Která část Řecka je nejhezčí

Kréta. Kréta je nejhezčí řecký ostrov díky své historické oblasti. Je 260 km dlouhý, 57 km široký a vedou přes něj 3 pohoří. Kréta nabízí řadu míst s archeologickými vykopávkami a stavbami z minojské doby.

Jaký je v Řecku moře

Mezi Řeckem a Tureckem leží Egejské moře, ze západu Řecko omývá Jónské moře a z jihu Libyjské moře.

Kde jsou písečné pláže

Kouzlo v zrnku písku: 10 nejkrásnějších pláží EvropyAtrani, Itálie. Pláž v Atrani v italské Kampánii Shutterstock.Zlatni Rat, Brač, Chorvatsko. Zlatni Rat, Brač, Chorvatsko Shutterstock.Navagio, Zakynthos, Řecko. Navagio, Zakynthos, Řecko Shutterstock.Praia da Marinha, Algarve, Portugalsko.Ölüdeniz, Turecko.Vík, Island.

Jak pozdravit v Řecku

Pozdravy a základní společenská konverzace. Dobré ráno! Καλημέρα! Dobré odpoledne!

Jak se řecky řekne na zdraví

Základní výrazy

Česky Řecky (výslovnost)
Dobrou chuť Kalí órexi
Na zdraví! Stin jíá sas!
Ano / Ne Ne / óchi
Děkuji / Není zač Efcharistó

Co se nesmí dovážet do Řecka

Řecko – celní a devizové předpisy

Bez zvláštního povolení je zakázán vývoz a dovoz zbraní a střeliva, léků (vyjma těch určených pro osobní potřebu), starožitností a uměleckých předmětů, chráněných rostlin, zvířat a přírodnin. Mimo palivovou nádrž lze v kovovém kanystru převážet maximálně 10 litrů pohonných hmot.

Jak se platí v Řecku

V Řecku se platí evropským platidlem eurem (EUR), které má 100 centů. Současný kurz eura ke koruně je přibližně 1 EUR = 26,- Kč. V letoviscích najdete směnárny prakticky na každém rohu. Peníze můžete vyměnit i v hotelu nebo v bance (bez poplatku).

Který řecký ostrov je nejlevnější

Liší se i ceny na jednotlivé ostrovy, kdy mezi nejlevnější patří Kréta, Rhodos či Kos (s odletem z Vídně) nebo Korfu (z Bratislavy a Vídně). V průměru vyjdou letenky asi na 3 000 Kč.