Jaký je rozdíl mezi tekutým mýdlem a sprchovým gelem?
Jaký je rozdíl mezi šamponem a sprchovým gelem
Jestli používáte sprchový gel místo šamponu, mohou se vyskytnout lupy. Navíc jsou méně účinné, takže vlasy budou mít tendenci zachycovat nečistoty nebo pot. Šampony navíc obsahují silikon, který udrží vlasy lesklé. Sprchové gely zase obsahují glycerin.
Co je sprchový krém
Oblíbeným přípravkem jsou sprchové gely ve formě sprchových pěn. Stačí jí poměrně malé množství, které vystačí na celé tělo. Hustá a nadýchaná pěna, která připomíná šlehačku, vyživuje a zvláčňuje pokožku.
Archiv
Jak si vyrobit tekuté mýdlo
Na jemném struhadle nastrouháme 50 g jádrového mýdla a rozmícháme ho v 1 l vody. Přivedeme k varu, často mícháme metličkou, aby se mýdlo zcela rozpustilo. Za občasného promíchání necháme vychladnout, přidáme 2 lžičky glycerinu (klidně ho vynechejte), 2 lžíce kokosového oleje a 10 kapek oblíbeného éterického oleje.
Proč mýdlo myje
Proč a jak tedy mýdlo pracuje Mýdlo nezabíji bakterie na našich rukou, ale odstraňuje je. Bakterie sa drží oleje a mastnoty na rukách. Voda sama o sobě neodstraní mnoho bakterií, protože se s olejem odpuzuje (takže nepřicházeji do kontaktu).
Archiv
Co kdyz si umyju vlasy Sprchovym gelem
Je to spíš zlozvyk mužů, ale i mnohé ženy si vlasy občas umyjí místo šamponem obyčejným sprchovým gelem. Jenže svým vlasům tím značně škodí. Výsledkem mohou být roztřepené konečky a vysušené vlasy bez lesku. Mycí gely navíc mohou i zcela poškodit strukturu vlasu.
Jak často používat sprchový gel
Sprchové gely používáme minimálně 1 – 2x denně při sprchování ke zbavení nečistot a odumřelých buněk. Sprchové gely mívají příjemnou vůni, která Vám dodá energii nebo Vás naopak zklidní a jsou dermatologicky testovány. Většina sprchových gelů již také obsahuje přírodní složky, které pokožku nedráždí.
Jak se používá sprchový krém
Sprchový krém nanášejte v malém množství, na jedno sprchování stačí zpravidla 2-3stisky dávkovače. Doporučujeme sprchování při nižší teplotě vody, pro pokožku je přirozenější než horká. Pokožku jemně osušte a ponechte chvíli volně dýchat.
Jak se používá sprchový olej
Použití: Naneste pár kapek oleje na vlhkou pokožku, vmasírujte a opláchněte. Tip: Sprchový olej je výživnou alternativou sprchového gelu a mýdla. Šetrně zbaví pokožku všech nečistot, ale díky obsahu rostlinných olejů kůži nevysušuje.
Jak zahustit tekuté mýdlo
Mýdlo lze zahustit solí. Je vhodné pro plnění do láhví a do dávkovačů mýdle nebo pěny.
Jak využít tuhé mýdlo
Tento tip nejspíš znáte od svých babiček, které mýdlo vkládaly mezi prádlo, aby krásně vonělo. Klidně je napodobte a dejte tuhé mýdlo všude tam, kde chcete provonět ložní prádlo či oblečení. Vložte do šuplíků nebo zavěste v síťce do skříně. Pokud bude mít levandulovou vůni, ochráníte navíc své svršky před šatními moly.
Jak dlouho známé výrobu mýdla
Největší rozvoj výroby mýdla nastal kolem roku 600 n.l., kdy byzantští lazebníci již vyráběli mýdla z olivového oleje, kysličníku vápenatého a louhu, který získávali z dřevěného palmového popela. V této době vznikl cech lazebnický, a tím i rozvoj "podnikatelských aktivit", jak tomu v 21. století říkáme.
Jak používat mýdlo
Pokud si ruce myjeme častěji, měli bychom používat šetrné mycí prostředky a po osušení rukou nanést na pokožku hydratační krém na ruce. Každé mytí pokožku odmastí, protože mýdlo odstraní přirozený ochranný film, který kůži chrání. Pokožka se pak snadněji vysuší, je citlivá, suchá a může i popraskat.
Jak často si myjete vlasy
Mytí vlasů každý den
Časté mytí vlasů není příliš vhodné. Samozřejmě pokud aktivně sportujete, nebo se vám vlasy příliš mastí, tak se častějšímu mytí nevyhnete. V tomto případě používejte šampony určené pro každodenní mytí vlasů. Doporučená frekvence umývání vlasů je dvakrát až třikrát týdně.
Proč si mýt vlasy dvakrát
Druhé mytí je stejně důležité jako první, osobně bych tvrdila, ještě důležitější. Vlasy se při něm otevírají a dochází k vymývání nečistot zevnitř, přičemž právě díky tomu získávají vlasy na objemu a čistotě. Vlasy jsou umyté ve chvíli, kdy odtéká již jen čistá voda.
Proč nepoužívat sprchový gel
Spousta mužů sice používá k mytí vlasů jen sprchový gel. Efekt sprchového gelu na jejich vlasech ale není vidět jen díky tomu, že jsou krátké. Jeho složení totiž může poškodit strukturu vlasu. Se sprchovým gelem proto nedosáhnete ani lesklých, ani zdravých vlasů.
Jak používat sprchový krém
Sprchový krém nanášejte v malém množství, na jedno sprchování stačí zpravidla 2-3stisky dávkovače. Doporučujeme sprchování při nižší teplotě vody, pro pokožku je přirozenější než horká. Pokožku jemně osušte a ponechte chvíli volně dýchat.
Na co se používá sprchový gel
Drobné nečistoty, prach a další věci, které potřebujeme z těla smýt, odstraní jak šampon, tak sprchový gel. Proto si někteří lidé myjí tělo i vlasy jen sprchovým gelem (nebo jen šamponem).
Co je sprchový olej
Tip: Sprchový olej je výživnou alternativou sprchového gelu a mýdla. Šetrně zbaví pokožku všech nečistot, ale díky obsahu rostlinných olejů kůži nevysušuje. Zabraňuje dehydrataci, předchází vzniku suchých šupinek, pnutí a svědění pokožky.
Na co je jádrové mýdlo
Výběrové jádrové mýdlo Jelen je určené k ručnímu praní prádla. Účinně odstraňuje skvrny a chrání vlákna a barvy. Jelen na špínu jako řemen. Složení: >30% Mýdlo; Parfum, Limonene.
Co je to Marseillské mýdlo
Marseillské mýdlo se vyrábí z rostlinných olejů, tradičně z oleje olivového, později také z palmového tuku. Mýdlo se vaří ve velkých kotlích, a to po dobu několika dní a za neustálého míchání. Marseillské mýdlo se ve Francii používá na mytí a čištění čehokoli, od praní prádla po mytí citlivé dětské pokožky.
Čím nahradit mýdlo
Trápí vás suchá pokožka Zkuste nahradit mýdloMycí pěny. Je tak příjemné se nimi umývat!Sprchové oleje. Jsou nejlepší alternativou pro extrémně vysušenou kůži.Konjac houby na tělo.
Jak využít staré mýdlo
Staré mýdlo můžete zužitkovat i tehdy, pokud nechcete složitě vyrábět nové. Můžete jím například uvolnit zaseklý zip. Jednoduše přejeďte mýdlem po zoubcích zipu. Mýdlo svou lubrikační schopností zip uklidní a je po problému.
Jak vyrobit přírodní domácí mýdlo
Základem pro výrobu rostlinného mýdla jsou másla (kakaové, bambucké, mangové), oleje (olivový, mandlový, kokosový, slunečnicový, rakytníkový) a bylinky. Kombinace olejů a másel pak může vytvořit blahodárnou výživnou kombinaci, která pokožku hydratuje, zanechává ji sametově jemnou a hebkou.
Jaké je pH mýdla
Výsledky „testu“ ukázaly, že tekuté mýdlo je hodně kyselé (pH kolem 4,5), tuhé mýdlo zásadité (8 – 9 pH), studená a horká voda slabě kyselá – s tím rozdílem, že horká voda je o něco kyselejší, asi o 0,2 pH.
Co se starým mýdlem
Staré mýdlo můžete zužitkovat i tehdy, pokud nechcete složitě vyrábět nové. Můžete jím například uvolnit zaseklý zip. Jednoduše přejeďte mýdlem po zoubcích zipu. Mýdlo svou lubrikační schopností zip uklidní a je po problému.