Jaký je rozdíl mezi pomalým a multifunkčním hrncem?

Jaký je rozdíl mezi pomalým a multifunkčním hrncem?

Proč multifunkční hrnec

Multifunkční hrnec je zařízení s více předprogramovanými nastaveními, a zvládne připravovat pokrmy na všemožné způsoby. Patří sem dušení, smažení, vaření, pomalé vaření, pečení a další. Vzhledem k tomu, že multifunkční hrnec má jednoduché, obvykle digitální ovládání, jeho použití je intuitivní.
Archiv

Co to je multifunkční hrnec

Multifunkční hrnce vynikají nepřebernými možnostmi úpravy pokrmů za pomoci jediného přístroje. Šetří tak prostor i čas. Umí péct, vařit, grilovat, opékat i smažit a mnoho dalších úkonů.

Proč si pořídit Pomalý hrnec

Přestože vaření v pomalém hrnci trvá několik hodin, tedy déle než zaměstnáváte troubu či sporák, je o něco šetrnější vůči výdajům za energii. Nepotřebuje totiž od zařízení podat velký výkon během krátké chvíle, a hlavně má celou dobu téměř konstantní spotřebu.

Jaký je nejlepší Pomalý hrnec

Přehled všech dostupných pomalých hrnců

model objem hodnocení
Crockpot SCV 400RD 3,5 l 96 %
Jata JEOL2135 3,5 l 93 %
Russell Hobbs 24180-56 3,5 l 94 %
Russell Hobbs 22740-56 3,5 l 89 %

Jak uvařit těstoviny v multifunkčním hrnci

Do horké vody vsypte těstoviny, zavřete víko a nastavte program MultiChef na 96°C a čas, který doporučuje výrobce na obalu – může se pohybovat od 3 minut až do 11 minut nebo i více a navíc tento program umožňuje nastavení po minutách.

Jaký multifunkční hrnec

Multifunkční hrnce

Varianta výběru Hodnocení Vzhled a název
Top produkt Výborné Catler MC 8010
Top cena/výkon Velmi dobré Tesla EliteCook K70
Pro nenáročné Dobré ECG MH 158
S mnoha programy Výborné Salente Ario

Jak vybrat multifunkční hrnec

Podle příkonu poznáte, kolik elektrický hrnec spotřebuje energie za hodinu. Čím vyšší příkon, tím rychleji se spotřebič nahřeje. Pokud preferujete pomalé vaření, hrnec na pomalé vaření bude mít příkon okolo 200 W. Naproti tomu multifunkční hrnec by měl mít příkon okolo 1000 W.

Co vše se dá vařit v pomalém hrnci

Pro vaření v pomalém hrnci se nejlépe hodí veškeré hovězí maso, které je třeba připravovat dlouho, zj. kližka, líčka, plec, hrudí nebo žebra. Z dalších druhů masa pak vepřové koleno, vepřová plec, vepřová kýta, jehněčí kýta, ale také kuřecí stehna, kuřecí špalíčky, kuře a kachna vcelku.

Co se dá vařit v pomalém hrnci

Co se dá v pomalém hrnci uvařit

Skvěle se hodí na přípravu chutných silných vývarů, omáček, gulášů, masových rolád a pečených mas. Především hovězímu nebo zvěřině delší vaření či dušení za nižší teploty vyloženě prospívá. To si můžete vyzkoušet v receptu na kančí guláš z pomalého hrnce.

Co uvařit v multifunkčním hrnci

Zastane totiž práci hned několika spotřebičů. Můžete v něm nejen vařit, ale také ohřívat, dusit, smažit, fritovat, vařit v páře, vyrábět jogurt či marmeládu, využít funkci pomalého vaření a poslouží vám také jako rýžovar.

Jak dlouho vařit brambory v multifunkčním hrnci

Brambory vložte do parního koše, poté do nádoby s 200 ml vody. Doba vaření: 6 minut.

Jak velký Pomalý hrnec

Doporučené velikosti pomalého hrnce podle porcí

Počet porcí Objem hrnce
2 – 3 porce 3 litry
3 – 4 porce 4 litry
5 – 6 porcí 5 litrů
7 – 8 porcí 6 litrů

16. 11. 2020

Jak dlouho se vaří brambory v pomalém hrnci

Brambory a cibuli nakrájejte na kolečka a společně se slaninou vrstvěte střídavě do pomalého hrnce. Zapněte na vyšší stupeň High na 3 hodiny.

Jak dlouho péct kuře v pomalém hrnci

Maso krátce orsetujte, vše zalijte vývarem, lehce osolte a přesuňte hrnec do základny pomalého hrnce. Zapněte program rychlé vaření 7 hodin nebo pomalé 10. (Pokud vaříte kuře, budou stačit 3 hodiny na rychlé vaření a 5 hodin na pomalé. (Čas se může celkem zásadně měnit podle kvality a stáří masa.

Jak dlouho se vaří v pomalém hrnci

Bez čeho se neobejdete

Dá se v něm připravovat cokoli, od gulášů, mimochodem, hovězí maso je v něm doslova famózní, přes polévky až po jogurty, ale také třeba i ovesnou kaši k ranní snídani. Jídlo se vaří při teplotě kolem 95 stupňů Celsia a počítejte s tím, že minimálně 4 hodiny, ale může to být i dvakrát déle.

Co se dá vařit v multifunkčním hrnci

Můžete v něm nejen vařit, ale také ohřívat, dusit, smažit, fritovat, vařit v páře, vyrábět jogurt či marmeládu, využít funkci pomalého vaření a poslouží vám také jako rýžovar. V naší nabídce naleznete také modely, které mají nadstandardní funkci tlakového vaření.

Jak vařit rýži v multifunkčním hrnci

Jak vařit rýži v multifunkčním hrnci

Rýži nejprve propláchněte pod vodou a vložte do multifunkčního hrnce. Rýži následně zalijte vodou a osolte. Na 1 šálek rýže konkrétně přidejte 1,25 šálku vody. Rýži s vodou promíchejte, multifunkční hrnec zavřete, zvolte funkci tlakového vaření a rýži takto vařte 8 minut.

Jak se vaří rýže v pomalém hrnci

Rýži, skořici a cukr dejte do hrnce, zalijte vodou a mlékem a promíchejte. Hrnec zapněte na vaření při nízké teplotě (tenhle program na mém hrnci trvá 4 hodiny) a nechte vařit. Alespoň jednou za hodinu rýži promíchejte. Vařte, dokud nebude rýže úplně měkká.

Jak péct maso v pomalém hrnci

Maso nakrájíme na porce nebo můžeme péci vcelku. Maso osolíme, okořeníme, vložíme do PH, podlijeme asi 1 dcl vody (jen slabou vrstvu tekutiny pod masem) nebo nemusíme podlévat vůbec, maso šťávu pustí. Přiklopíme a pečeme cca 4 hod. na low nebo 8 na high.

Jak uvařit guláš v pomalém hrnci

Omyté, osušené a na stejně velké kostky nakrájené maso vložíme do keramické nádoby pomalého hrnce. Přidáme jemně nakrájenou cibuli, zbývající suroviny (kromě majoránky a prolisovaného česneku) a vše promícháme. Keramickou nádobu postavíme do pomalého hrnce, přiklopíme poklicí, zapneme na II. stupeň a vaříme 4 hodiny.

Jak Smazit v pomalém hrnci

Ještě nedodělané řízky naklademe do pomalého hrnce. Na každý plát položíme kousek másla – krásně provoní řízky, zavřeme pomalý hrnec a zapneme jej na vyšší II. stupeň (High) na 2-3 hodiny. Po té době už budou řízky krásně hotové i vevnitř.

Jak zahustit guláš v pomalém hrnci

Pokud chceš guláš hustější, můžeš zahustit celozrnnou mouku rozmíchanou v trošce vody. Pokud se naopak odpařilo hodně vody, guláš zřeď přilitím další vody.

Jak dlouho delat hovezi v pomalém hrnci

Maso vložíme na cibulku v pomalém hrnci, posypeme sladkou a gulášovou paprikou, přidáme kmín, rozmačkaný česnek a špetku pepře. Nakonec vše zalijeme vodou tak, aby bylo maso téměř ponořené (množství vody si upravíme dle potřeby či váhy masa). Pomalý hrnec zapneme na I. stupeň na 8-10h nebo na II.