Jaká IPA na střechu?

Jaká IPA na střechu?

Jaký asfaltový pás na rovnou střechu

Důvody pro asfaltový pás. Nutno použít pás 5mm silný z asfaltu modifikovaného SBS ohebnost -25°C , s hrubozrnným posypem. Oproti folii je odolnější proti proražení , spíše se po něm může chodit , podstatně méně křehne při nízkých teplotách , snadněji opravitelný v případě poškození.
Archiv

Jak se pokládá IPA na střechu

Asfaltová střešní krytina je nejčastěji pokládána ve dvou vrstvách – nejprve podkladní asfaltový pás a na něj vrchní finální pás. Podkladní pásy pokládejte rovnoběžně s okapovou hranou nebo kolmo na ni. Od sklonu střech 5° a výše je nutné pokládat pouze kolmo.

Jak dlouho vydrží IPA na střeše

Životnost této střechy vždy závisí na zvoleném typu šindele, kvalitě pokládky, zvolené konstrukci krovu a řešení odvětrání střechy. Pohybuje se od 5 do 20 let pro šindele z oxidovaných asfaltových pásů a 25 až 50 let pro modifikované asfaltové šindele.
Archiv

Co na drevenou strechu

Lehké asfaltové pásy R20 a R13 se k dřevěnému podkladu přibíjejí hřebíky na lepenku. U střech s podkladem z OSB desek je možné také použít samolepicí asfaltové pásy, které se nalepí na povrch OSB desek opatřený asfaltovým penetračním nátěrem ALP.
Archiv

Co dát na plochou střechu

Na střechy s malým spádem použijeme asfaltové pásy, nebo PVC fólii. Tam kde je spád větší můžeme dát různé plechové krytiny typu Ruuki, asfaltové šindele nebo i tašky. Střechu většinou děláme jednou za život a vyplatí se o ní více popřemýšlet.

Jaké desky na střechu

Pro záklop se proto nejčastěji používají dostatečně vyzrálá prkna nebo OSB desky o tloušťce alespoň 22 mm (přesná tloušťka záleží na sklonu střechy, roztečí krokví a sněhové oblasti a nikdy by neměla být menší než 15 mm).

Co dát pod střešní krytinu

Podkladové pásy se používají jako pojistná hydroizolace pod asfaltové šindele a to zněkolika důvodů. Podkladní pásy chrání prkený nebo deskový záklop před deštěm a větrem než dojde k samotnému položení střešní krytiny dále nám retušuje drobné nerovnosti které by mohli po realizaci kazit celkový dojem nové střechy.

Jak opravit šindel na střeše

Nerovnosti a kosmetické vady lze korigovat různými tmely na opravy střech. Místa opravované střešním tmelem můžete „zamaskovat“ pomocí posypu, který se ze střešních šindelů smyl a usadil v okapu. Sesbírejte jej do malého šálku, odstraňte nečistoty. Poté posypejte opravované místo a opatrně špachtlí zamáčknete do tmelu.

Co dát na střechu Altanu

Typy střešních krytin altánu

Zahradní altány mohou mít střechy vyrobené z různých materiálů. Je důležité, aby byly přizpůsobeny stylu a charakteru budovy. Používají se: střešní lepenka, dřevěné šindele, minerální břidlice, keramické a kovové střešní tašky. Používá se také sláma nebo rákos.

Co dát na střechu zahradního domku

Jako finální střešní krytinu můžete použít samolepicí asfaltové pásy, střešní šindele (zde pozor na min. sklon střechy, viz také: Jak položit střešní šindel), nebo střešní krytinu pro zahradní domky – CharFIX ELAST COOLna (která se aplikuje přímo bez podkladního pásu).

Jak zateplit plochou střechu polystyrenem

V případě jednoplášťové ploché střechy se často volí nenasákavá izolace, jako například extrudovaný polystyren, který se umístí na horní stranu pláště, nikoli pod něj. Na izolaci musí ještě přijít ochranná propustná vrstva kamínků nebo nasucho položených dlaždic.

Jak udělat rovnou střechu

U ploché střechy je nutné dobře promyslet detail a napojení na atiky, okrajové okapy, vpusti nebo odtokové kanálky či prostupující konstrukce (komín), a to u všech jejích vrstev – jak konstrukčních, tak izolačních, spádových či pokryvných-pochozích.

Jakou OSB desku na střechu

Pro záklop se proto nejčastěji používají dostatečně vyzrálá prkna nebo OSB desky o tloušťce alespoň 22 mm (přesná tloušťka záleží na sklonu střechy, roztečí krokví a sněhové oblasti a nikdy by neměla být menší než 15 mm).

Jak Podbít střechu

Jaké materiály na podbití střechy využítDřevěné palubky. Dřevo je evergreenovým materiálem, který bude zkrátka vždy vypadat skvěle.OSB desky. Jedná se o desky ze slisovaných dřevních štěpků slepených pryskyřicí.Palubky plastovéCetris desky.Čím natřít podbití střechy.

Co se dává na střechu

Klasikou v našich zemích jsou však i střechy břidlicové, šindelové a novodobější klasikou i eternitové. Lehkou náhražkou břidlice či šindele jsou krytiny plastové, které dobře odolávají i horskému klimatu. A eternit či azbest nahradily zdraví zcela neškodné vláknocementové krytiny.

Jak dlouho vydrží šindel

Životnost šindelů se pohybuje od 30 do 60 let, přičemž výrobci garantují většinou tu spodní hranici. Vždy závisí na zvoleném typu šindele, kvalitě pokládky, zvolené konstrukci krovu a řešení odvětrání střechy. Všechny střešní asfaltové šindele v průběhu své životnosti plešatí – ztrácejí hydrofobizovaný posyp.

Čím natřít kanadský šindel

Odpověď: Na kanadský šindel (lepenku) je možné aplikovat nátěrové hmoty na bázi asfaltů nebo Sanakryl UV.

Co na střechu terasy

Na zastřešení je možné použít různé materiály. Počínaje plechem, přes pálené tašky, dřevo až po tvrzené sklo či textilní plachtu. V současné době se velmi často používá polykarbonát, a to ať už komůrkový, trapézový nebo vlnitý. Polykarbonát je lehký, pružný a dobře propouští světlo.

Jak silná prkna na střechu

Prkna je nutno osazovat na těsný sraz, nejmenší tloušťka prken může být 24-25 mm, od osové vzdálenosti podpor 900 mm musí být tloušťka zvýšena nejméně na 30 mm. Prkna je vhodné opatřit impregnací proti škůdcům, což zajišťuje ochranu před houbami, plísněmi, škůdci, atd..

Jakou izolací na plochou strechu

Z tepelně izolačních materiálů se na plochých střechách a střechách menších sklonů používají nejčastěji polystyreny a minerální vlny, ovšem jako velmi účinná se ukázala být i izolace stříkaná – čili speciální pěny.

Čím zateplit plochou střechu

Naštěstí máte na výběr z velkého množství materiálů:Pěnový polystyren je levný a stavební firmy s ním mají velké zkušenosti.Stříkaná PUR izolace – Hodí se pro zateplení nových i starých plochých střech.Foukaná izolace – hodí se pouze pro zateplení střech s uzavřenou dutinou.Minerální vata je pružná a nehořlavá.

Čím zateplit rovnou střechu

Možností, jak zateplit rovnou střechu je několik. Používají se asfaltové pásy, PVC fólie nebo se může použít stříkaná či nátěrová stěrka. U pásů a fólií je potřeba pečlivě pracovat v místech spojů a izolační materiál se k povrchu střechy lepí.

Jaká prkna na střechu

Dřevěné bednění se na střeše provádí s prken o minimální tloušťce 25 mm, prkna se dodávají nejčastěji v délkách 3-5m. Používají se například OSB desky. Montáž probíhá přibitím k dřevěným krokvím, vazníkům nebo latím. Bednění slouží k upevnění materiálu a podporuje tak statiku celé střechy.

Čím natřít podbití střechy

Pro natření podbití střechy doporučujeme tyto osvědčené produkty:Adler Pullex 3in1 Lasur.REMMERS HK Lazura.OSMO Ochranná olejová lazura.Belinka Lasur.Bochemit Estetik profi 15+

Jaký kačírek použít na střechu

Při realizaci přitěžovaných střech se obvykle jako přitížení používá kačírek tloušťky 50 mm. Jeho spotřeba činí při 50 mm tloušťce násypu okolo 80 kg/m2. Při jeho rozprostření je potřeba respektovat jednotlivé střešní zóny, protože největší sání je v rozích střechy, nejnižší ve vnitřní ploše střechy.