Jak fotit detaily?

Jak fotit detaily?

Jak správně fotit květiny

Používejte teleobjektivy a makro objektivy

Květiny lze fotografovat samozřejmě s jakýmkoliv ohniskem, nejlépe ale vypadají fotky z teleobjektivů (tj. objektivy s ohniskovou vzdáleností 70 mm a více) a z makro objektivů. Teleobjektivy umožní izolovat konkrétní rostlinku nebo její část a efektně rozostřit pozadí.
ArchivPodobné

Jak fotit ve městě

První, co vám ve městě padne do oka, jsou lidé. Oživují ho, dávají mu příběh a jako první upoutají na snímku pozornost. Při focení docela cizích lidí musíte být odvážní a trošku drzí, ale ne sprostí. Buďte laskaví, ale ne sentimentální, pokud máte smysl pro humor, zkuste ho vnést i do fotografie.

Jak správně fotit portrét

Základním ohniskem pro fotografování portrétů je zhruba 50 mm. Takové ohnisko doporučuji při fotografování celé postavy, nebo portrétů zasazených do nějakého prostředí, které by mělo dostat na fotografii dostatečný prostor. Na detailnější záběr portrétu/obličeje doporučuji o něco delší ohnisko cca 75 – 135 mm.

Jak správně fotit postavu

Platí pravidlo, že čím delší ohnisko použijete, tím rovnější záběr bude, což sluší jak potrétování obličeje, tak i celé postavy nebo aranžovanému skupinovému portrétu. Jde o to, že široká ohniska mají tendenci deformovat obraz a nepřirozeně tak zkreslovat.

Jak fotografovat rostliny

Pokud chcete fotografovat rostliny, snažte se je zachytit pokud možno celé, věnujte se i listům (nejlépe je nafoťte z obou stran, všimněte si rovněž, že někdy se odlišují listy dolní od horních, tož je blejskněte taky), listenům, rozhodně nezapomeňte na plody.

Jak se vyfotit s kytkou

Foťte z úrovně očí

Zkuste si k rostlině kleknout a vyfotit ji z boku, přičemž fotoaparát bude mířit kolmo ke stonku nebo květnímu stvolu. Uvidíte, že rostlina hned vynikne. Pokud ji budete fotit ze stoje odkudsi z výšky, pravděpodobně splyne s okolní vegetací a fotka bude taková… nijaká.

Jak na noční focení

Doporučuji fotit v manuálním režimu, vypnout blesk a pokud fotíme ze stativu, tak vypnout také stabilizaci obrazu. Pokud si chceme s fotkou „hrát“ v postprocesu, fotografujte ve formátu RAW, lépe se vám pak bude eliminovat šum a regulovat nastavení barev.

Jak fotit ve tmě bez blesku

Doporučené nastavení techniky: Nastavte režim M, ISO 400 až 800, clonu dle potřebné hloubky ostrosti od f/2.8 do f/5.6 a čas expozice zvolte 1/60 až 1/200. Takové nastavení by vám mělo stačit na většinu scén.

Co fotit doma

Ovoce je pravděpodobně nejběžnější, ale může to být jakékoli jídlo, květiny, hračky, oblečení, nářadí, pastelky, knihy, domácí výzdoba nebo peníze. Zátiší bývá dostatečně malé na to, aby se dalo v pohodě fotit doma a je skvělým způsobem, jak se naučit kompozici a osvětlení.

Jak fotit lidi v přírodě

Proto moje první rada zní: pokud nemáte jiný umělecký záměr, používejte při focení portrétů v přírodě co nejnižší clonu – to znamená co nejmenší možné číslo, jako například f/2.8, a pokud to jde, i nižší. Dosáhnete tím co nejvíce rozostřeného pozadí a modelka (nebo méně často model) tím bude opticky zvýrazněná. >>

Jak vyfotit fotku postavy

Rozhodnete-li se fotografovat celou postavu, je nutné si jasně uvědomit, že vzhledem k velmi omezené výsledné velikosti snímku bude obličej malý a tak bude méně vidět výraz a emoce v něm. Naopak snímek celé postavy klade důraz na celkovou figuru, pózu, celé oblečení a „jazyk těla“.

Jak se tvářit na Selfie

Jak nafotit co nejlepší selfie

Foťte z dobrého úhlu – jestliže bude telefon při focení v natažené a trochu zvednuté ruce, budete vypadat mladší a štíhlejší. Nejlepší je mít selfie tyč, abyste si nevykloubili rameno. S bleskem šetřete – lepší je ho nepoužívat. Denní světlo je vždy lepší a lichotivější než umělé.

Jak na makro fotografie

Makro, stejně jako například portréty je vhodné fotografovat od ohniska 50mm a více, kde již k tomuto zkreslení nedochází. Další nevýhodou běžných kompaktů je malý snímač. Ten je navíc umístěn velmi blízko objektivu. Díky tomu dochází na snímku automaticky k velké hloubce ostrosti, tedy k celkovému proostření scény.

Jak vyfotit ruzi

Vyfoťte květiny v protisvětle. Protisvětlo je světlo objevující za fotografovaným objektem. Bývá obtížnější na zvládnutí nastavení expozice, ale při správném použití patří k těm nejhezčím. Květiny v protisvětle vypadají jako když září, protože světlo jimi spíš prochází než se odráží.

Jak fotit v dešti

Ten jednodušší: Fotografujte déšť v protisvětle. Když se podíváte v šeru či v noci z okna, zda prší, koukáte přeci někam pod lampu. A to je právě ono ideální protisvětlo. Určitě je vhodnější delší čas, aby letící kapky na fotografii vypadaly jako čáry (délka čar bude záležet právě na délce nastaveného času).

Kde fotit hvězdy

Proto je ideální fotit noční oblohu v takových místech, od kterých jsou zdroje umělého osvětlení vzdálené a nížeji položené. Nejlépe z toho vychází hory a výše položená místa, daleko od větších měst (relativně dobře jsou na tom ještě oblasti na Šumavě).

Jak fotografovat v noci

Všeobecně jsou pro fotografování noční krajiny lepší delší časy a nižší ISO, abyste na fotce neměli příliš šumu. Naopak když fotíte hvězdy, využijete i hodnoty ISO 12 800 a nižší časy 5-20 s. Získáte tak ostré a kulaté hvězdy. Záleží také na ohnisku jakým fotografujete.

Jak fotit produkty venku

Připravte si scénu u okna, přitáhněte k němu židli, stůl, nebo rovnou foťte na zemi. Ideálně chcete otočit focený předmět k oknu, aby chytil co nejvíce světla. Pokud chcete fotit na zahradě, ideální je večer nebo ráno, případně za zamračeného dne. Vyhněte se přímému slunci.

Jak vyfotit siluetu doma

Máme tedy 3 možnosti: Fotit při svítání či západu, nebo slunko zakrýt objektem, který fotíme, a nebo slunko ze scény zcela vynechat. A pak už je to jen na naší fantazii. Můžeme fotit siluety lidí, objektů i přírody. Všimněte si, že siluetám sluší jednoduchost.

Jak fotit více lidí

Pokud se společně fotí více osob, zacloňte tak, aby byly ostré všechny obličeje. Jestli jsou všichni vedle sebe v jedné rovině, nebude potřeba clonit příliš. V případě, že jeden člověk stojí dál od objektivu než druhý, bude potřeba přiclonit, pokud mají být oba obličeje stejně ostré.

Jak fotografovat skupinu lidi

Dobré místo je základem úspěchu. Fotografujte z mírně vyvýšeného místa, čímž zamezíte tomu, aby si různě vysocí lidé navzájem zakrývali tváře. To samozřejmě platí především pro větší skupinu, kde musí fotografování lidé stát ve více než v jedné řadě.

Jak se naučit správně fotit

Na běžných fotkách se k fotoaparátu natočte raději bokem. Dejte si pozor, ať nevytáčíte směrem k fotoaparátu jen ramena, nepřirozeně byste je tím zvětšili. Platí totiž, že co je nejblíž objektivu, vypadá na fotografii největší. Pracujte také s úhlem obličeje – v přímém záběru působí obličej širší a větší.

Jak vypadat na fotce jako modelka

Tyto tipy by se vám mohly hodit, až zase budete pózovat před vaším ajfounem.Pravidlo první: Zrcadlo je vás nejlepší přítel.Co je nejblíž objektivu, bude největšíSeparujte končetiny od těla.Hlídejte si oči.Pohled lehce mimo.Srovnejte krk.Už žádné dvojité brady.Pracujte s úhly.

Jak fotit miniatury

Nám k ukázce postačí běžná fotografie, vyfocená nejlépe alespoň trochu z nadhledu. Celé kouzlo v dosažení dojmu miniatury spočívá v uměle vytvořené malé hloubce ostrosti, kterou získáme plynulým rozostřením vrchního a spodního horizontálního okraje fotografie, zatímco ústřední motiv ponecháme ostrý.

Jak fotit makro bez Makroobjektivu

Reverzní kroužek

Pokud si chcete zkusit fotit makro za hubičku, stačí vám k tomu pořízení reverzního kroužku, který se cenově pohybuje v řádech stokorun. Reverzní kroužek vám umožní nasadit na bajonet objektiv obráceně (tedy přední čočkou směrem k tělu). Díky tomu zachytíte fotografovaný objekt zvětšeně.