Jak casto menit svíčky u sekačky?

Jak casto menit svíčky u sekačky?

Jak často měnit vzduchový filtr u sekačky

Filtr je vhodné měnit alespoň jednou za sezónu. Frekvence výměny je závislá na využití sekačky, ale i na převládajícím počasí vdané sezóně.

Jak casto menit olej u sekačky

Jak často měnit olej nelze určit všeobecně, doporučená frekvence jeho výměny je dána konstrukcí konkrétního motoru a proto je nutné řídit se doporučeními v uživatelském manuálu. Při běžném používání strojů se však doporučuje olej měnit minimálně 1x za sezónu.

Jak pečovat o sekačku

Na konci sezóny sekačku řádně vyčistěte, odstraňte případné rzi a ošetřete konzervačním nátěrem. Po, nebo před sezónou nabruste a vycentrujte nůž. Menší poškození bez problémů zvládne nabrousit i méně zručný kutil. Pracujete-li v prašném prostředí, vyfoukejte nebo vyčistěte 1x ročně vzduchový filtr.

Na kterou stranu můžu otočit sekačku

Pokud potřebujete při čištění sekačku naklonit, učiňte tak pouze na řídítka, nebo na stranu, kde se nachází výfuk motoru. Nikdy na stranu vzduchového filtru, natekl by do něj benzín a olej, a filtr by se zničil.
Archiv

Kdy měnit olej v sekačce

Jak často měnit olej v sekačce

U většiny strojů je to potřeba každých 20–50 hodin provozu. V každém případě je ale nutné olej vyměnit alespoň jednou ročně. Údržbu stroje můžete provést na jaře před zahájením prací na zahradě, nebo ještě lépe na podzim, abyste sekačku zazimovali v perfektním stavu.

V čem vyprat vzduchový filtr

Naneste čistící prostředek nebo K&N Power Kleen™ na obě strany filtru a nechte působit po dobu 10 minut než se uvolní nečistoty. Nenechte čistící prostředek na filtru uschnout. Vypláchněte vzduchový filtr volně tekoucí vodou směrem z čisté strany tak, aby nečistoty byli vyplaveny z filtru.

Jaký olej se dává do sekačky

Obecně platí, že motorový olej do benzínových sekaček předepisuje v manuálu výrobce sekačky či motoru, zpravidla to bývají oleje SAE 30, které jsou pro letní provoz. Pokud bychom potřebovali s motorem pracovat v chladnějším pásmu, potom doporučujeme použít oleje viskozity 5W-30 nebo 10W-30.

Jaký benzín do sekačky na trávu

Benzín se používá BA 95 (Natural 95) běžně dostupný na kterékoliv čerpací stanici.

Jak vyměnit svíčku u sekačky

Zapalovací svíčky

Zapalovací svíčku můžete vyndat pomocí zástrčného klíče, což zabrání prasknutí bez ohledu na to, jak velký tlak použijete. Jednoduše otočte proti směru hodinových ručiček a vyšroubujte stávající svíčku. Náhradní svíčku zakoupíte nejlépe v obchodě, kde jste zakoupili Vaši sekačku na trávu.

Jak vyčistit vzduchový filtr u sekačky

Jestliže jste vzduchový filtr měnili krátce před skončením podzimní sezóny, stačí ho nyní jenom vyčistit. Papírový nejlépe očistíte profouknutím tlakovým vzduchem, pěnový filtr pak propláchněte vodou. Nezapomínejte filtr pravidelně čistit i během sezóny.

Jak povolit nůž na sekačce

Šroub nože se povoluje vždy proti (zpět) směru otáčení nože sekačky. Ve směru otáček nože při sečení se musí nožem vždy šroub utahovat! Tj. točí-li se po směru hodinových ručiček povoluje se směrem proti a opačně.

Jak často se mění vzduchový filtr

Kdy měnit vzduchový filtr

K výměně vzduchového filtru by mělo docházet 1x ročně nebo po 15 – 25 tisících km. Interval platí pro auta s přeplňovaným motorem, u atmosférických je zhruba o polovinu delší. Pokud často jezdíte v prašném prostředí, je většinou potřeba měnit filtr výrazně dříve, asi po 5 – 10 tisících km.

Jak často čistit vzduchový filtr

K pravidelné údržbě by mělo patřit i vyčištění vzduchového filtru zhruba každých 3000km, pokud jezdíte v prašném prostředí, je vhodné čistit filtr i častěji.

Co se lije do sekacky

Obecně platí, že motorový olej do benzínových sekaček předepisuje v manuálu výrobce sekačky či motoru, zpravidla to bývají oleje SAE 30, které jsou pro letní provoz. Pokud bychom potřebovali s motorem pracovat v chladnějším pásmu, potom doporučujeme použít oleje viskozity 5W-30 nebo 10W-30.

Jak ředit benzín do sekačky

Klíčový je poměr

Někdy může být u motorů v záběhu požadován jiný poměr ředění, například 1 : 33, než po záběhu – po něm třeba 1 : 40. Poměr vždy určuje, kolik oleje je do benzínu nutné nalít. Pokud máte ředit benzín olejem v poměru 1 : 50, znamená to, že na 50 litrů benzínu potřebujete 1 litr oleje.

Jak dlouho trvá výměna svíček

60 minut u čtyřválcového motoru. Tato doba však závisí na tom, jak obtížný je přístup k zapalovacím svíčkám vašeho vozu.

Proč nejede sekačka

Je mnoho důvodů, proč nemusí jít sekačka na trávu nastartovat. Pokud se motor protáčí, ale sekačka nechce chytnout, může být chyba v přívodu vzduchu, paliva nebo kvality jiskry na svíčce. Doporučujeme tedy nalít čerstvý kvalitní benzín, zkontrolovat a vyčistit vložku vzduchového filtru a zapalovací svíčku.

Jak často brousit nůž na sekačce

Kdy nůž u sekačky brousit Broušení nože je nutné provádět podle potřeby, v ideálním případě několikrát během sezóny. K broušení je dostačující klasický široký pilník, ale v rámci pravidelné údržby trávníku, a tedy i sekačky se velmi dobře osvědčí elektrická bruska.

Jak často brousit nože

Při běžném použití nožů doporučujeme používat ocílku týdně. Správná péče o vaše nože zaručí, že si udrží svou původní ostrost po mnoho let. Nicméně pokud už nejde nůž nabrousit ocílkou, je nutné použít brusný kámen a vytvořit nové ostří.

Jak se projevuje špatný palivový filtr

Prvním způsobem je poslechnutí si motoru – pokud bude mít motor nepravidelný chod, tak na vině může být i ucpaný filtr. Dokonce je to vysoce pravděpodobné. Dále můžete ucpaný filtr poznat podle toho, že auto přestane táhnout do kopce, případně může motor vypovídat službu v situacích, kdy prudce zrychlíte.

Jak poznat zaneseny vzduchový filtr

Nečistoty nahromaděné ve filtru zabraňují přísunu dostatečného množství čistého vzduchu do motoru, což může způsobit řadu různých problémů. Zanesený vzduchový filtr poznáte například podle nepravidelného chodu motoru, snížení výkonu, zvýšení spotřeby či rozsvícením indikátoru kontroly motoru (Check Engine).

Kdy se mění vzduchový filtr

K výměně vzduchového filtru by mělo docházet 1x ročně nebo po 15 – 25 tisících km. Interval platí pro auta s přeplňovaným motorem, u atmosférických je zhruba o polovinu delší. Pokud často jezdíte v prašném prostředí, je většinou potřeba měnit filtr výrazně dříve, asi po 5 – 10 tisících km.

Jak dlouho může být benzín v kanystru

Vydrží v kanystru zhruba jednou tak déle, ale na zhoršení kvality se může podepsat také okolní vlhkost nebo skladování na světle.

Jak Namichat 1 40

V současnosti se nejčastěji předepisují poměry mísení oleje a benzínu v poměrech 1:40 a 1:50. A co toto přesně znamená Vyjadřuje to poměr oleje a benzínu, tedy u poměru 1:40 to znamená, že na 1 litr oleje připadá 40 litrů benzínu.

Jak často se mění svíčky

Co se týče intervalů výměny, platí hrubé pravidlo, že svíčky ve vozidle by se měly měnit přibližně každých 30 000 až 60 000 kilometrů. Za rozumnou však považujeme i kontrolu po ujetí přibližně 20 000 km.