Co znamená když agama mává?

Co znamená když agama mává?

Jak poznat že je agama mrtvá

Během takového klidového období se pak běžně stává, že jsou agamy některé dny poměrně aktivní, běhají po teráriu, škrábou na sklo apod. Zimování neboli hibernace v pravém slova smyslu vyžaduje výraznější poklesy teploty. Agamy usínají hlubším spánkem, méně se budí, pohybují se jen minimálně.

Co znamená když agama zčerná

DOMINANTNÍ CHOVÁNÍ – POKYVOVÁNÍ HLAVOU, ZČERNÁNÍ HRDELNÍHO LALOKU. Pokyvování hlavou (nahoru a dolů) je nejběžnějším projevem dominantního – tedy nadřazeného – chování. Takovéto chování se objevuje ve většině případů u samců, mohou se ale taktéž objevit i dominantní samice.
Archiv

Jak poznat pohlaví u agamy vousaté

Samci a samice se od sebe liší několika znaky. Tím nejspolehlivějším je přítomnost hemipenisů. Hemipenisy jsou párové rozmnožovací orgány samců. Dalšími znaky, které mohou napomoci při určování pohlaví jsou femorální (stehenní póry) nacházející se na vnitřní straně stehen.

Proč se agama Zahrabává

Studené prostředí, v němž je zahrabána, je ideální teplotou pro snížení teploty těla agamy, která jako ektotermní tvor přežije zahrabána hluboko pod zemí díky nízké srdeční aktivitě. Zimování u agam je v přírodě nutností, protože by zimní období jinak velmi pravděpodobně nepřežili.

Proč se agama schovává

Agama odmítá potravu, může být apatická. Příčiny: Příčin může být celá řada. Nejčastější příčiny: stres, parazité, špatné teploty v teráriu, špatné osvětlení terária, nevhodná velikost krmného hmyzu (například příliš veliký cvrček pro mládě)…

Jak svítit Agamě

Denním světlem se snažte prosvětlit téměř celou plochu terária. Vhodným zdrojem denního světla jsou plnospektrální zářivky OSRAM BIOLUX, plnospektrální výbojky SUNLUX DAYLIGHT a širokospektrální svítidla ARCADIA LED BAR. Pokud je v teráriu více agam, může být příčinou stranění agamy před dominantnější agamou.

Jak poznat že je agama nemocná

Přítomnost vnitřních parazitů se projevuje už na samotné kondici chovaného jedince. Zpravidla se to poznává na konzistenci a zbarvení trusu, nebo hubnutí (vystouplé kosti v křížové oblasti, tenký ocas, povadlé břicho atd.).

Jak agama pije

Agama vodu z misky nejen pije, ale do ní i vyměšuje, takže nezapomeňte misku s vodou každý den měnit. Vodu není potřeba nijak vyhřívat, pokojová teplota postačí. ŽIVÉ ROSTLINY: Živé rostliny jsou vhodným doplňkem v teráriu.

Jak poznam že je agama ve stresu

Na tlamě agamy se tvoří hnis a tlama začíná hnít. Agamě odumírá tkáň, jde vidět zarudlá sliznice.

Jak dlouho se dožívá agama vousatá

Agama vousatá je oblíbené terarijní zvíře. Je kontaktní a dobře si zvykne na člověka a manipulaci. Chováme jednotlivě či ve skupince, ve které může být jen jeden samec. Dožívá se 10 – 15 let.

Co znamená když má agama otevřenou pusu

V druhé situaci, kdy má agama otevřenou tlamu a zároveň syčí, se snaží odehnat nepřítele a varuje ho, že je opravdu naštvaná a připravená ho kousnout. Kdo by neodolal pomazlení se s agamou, vždyť je to velmi kontaktní tvor.

Jak si ochočit agamu

Ze začátku je nervózní, může kousnout nebo utéct. Celkově se však ochočuje poměrně snadno a máte-li dobrý vztah, bude s vámi ráda trávit čas. S ochočováním pomůže vložit do terária kus oděvu s vaším pachem (ale bez deodorantu!). Krmení z ruky je určitě dobrý způsob, jak agamu na sebe zvyknout.

Co nesmí agama

Některé agamy si zamilují i květy sedmikrásek, hluchavku, jetel luční a plazivý, kopřivy či jitrocel kopinatý. Z ovoce agamy neodmítnou jablka, hrušky, banán, broskve, maliny, ostružiny, ale i meloun. Do agamí stravy rozhodně nepatří citrusy, jelikož odvápňují.