Co to je vintage?

Co to je vintage?

Co je slovo Vintage

Zejména u tenisek se často setkáváme s označením vintage, které v překladu znamená zastaralý nebo prastarý. Slovem Vintage se tedy označuje nové zboží, které vypadá, jakoby bylo vyrobeno před několika desítkami let.
Archiv

Jak na vintage styl

K vintage neodmyslitelně patří kvalitní přírodní materiály, sedací nábytek s koženým čalouněním, bronzové a cínové doplňky, kamenné prvky (dlažba, mramorová deska stolu), masivní dřevo na podlaze a nábytek z něj.
Archiv

Jak se vyslovuje vintage

A jak je to s výslovnostíAnglická výslovnost: [vintydž]Francouzská výslovnost: [vintáž]Save.Save.Design Móda Styl Vintage.

Co je Provence styl

Pro provence styl jsou charakteristické tři prvky: světlé barvy, patina a přírodní materiály. Neliší se tolik od stylu venkovského, je však o kapku světlejší, svěžejší, s nádechem levandulových polí a starších domečků na prosluněném pobřeží.

Jak se dělá patina na nábytku

Patinu vytvoříme tak, že namočíme houbičku na nádobí do akrylové barvy a přerušovanými čarami přejíždíme jemně po povrchu nábytku. Všímáme si především rohů, spojů a čelní strany. Patinování musí vytvořit odřený a používaný efekt.

Jak zařídit byt ve stylu Provence

Styl Provence preferuje hřejivé neutrální barvy jako je bílá, písková, krémová. Doplňte je něžnými pastely jako je levandulová, bleděmodrá a světle zelená. Dále světlými tóny hnědé nebo růžové. Nábytek vybírejte světle neutrální, pastely doporučujeme zejména pro stěny a dekorace.

Kam jet do Provence

Místa, která nesmíte minoutbaziliku Notre-Dame-de-la-Garde a Mucem – muzeum evropských a středomořských civilizací – v Marseille.Město Aix-en-Provence.Papežský palác v Avignonu.Les Baux-de-Provence a venkovní multimediální umělecký prostor Carrières de Lumières.Kaňon řeky Verdon.Horu Mont Ventoux.

Co je Kridova barva

SPS Křídová barva je prémiová barva s vysokým podílem křídových plniv a kryvostí, vhodná pro nátěr dřevěného nábytku, dřevěných obkladů, trámů, laminátového povrchu (nábytek, kuchyňské linky apod.)

Jak natřít postel na bílo

Nátěr se provádí většinou štětcem na dobře odmaštěný, suchý a mírně zdrsněný povrch. Pro nátěr je zde vhodné použít kombinaci jednoho až dvou nátěrů univerzální barvy a jednoho až dvou nátěrů bezbarvého interiérového laku. Takto ošetřený nábytek by vám měl posloužit opět několik let.

Jak si zařídit ložnici

Abychom v ložnici nabrali maximum sil a pohody, měla by být vzdušná, s prostorem, kde se neusazuje prach, nemnoží roztoči, a který neustupuje zbytečnému nábytku. Po obou stranách postele by neměly chybět noční stolky, ideální jsou ty se zásuvkami – pojmou spoustu drobností, které by venku na stolku mohly rušit.

Co si privezt z Provence

Co si přivézt Mezi nejčastější suvenýry patří levandulové mýdlo (a další přírodní kosmetika) či levandulový med. Pokud máte hodně místa v kufru auta, můžete si přivézt slavná papežská vína z obce Châteauneuf-du-Pape, která leží jen kousek od Avignonu.

Kdy je nejlepší jet do Provence

Avšak nejvhodnější doba pro cestování za levandulí je od konce června do poloviny července. Tehdy jsou levandulová pole v plném květu a září do daleka intenzivními odstíny fialové.

Jak natřít starou skříň

Nátěr se provádí většinou štětcem na dobře odmaštěný, suchý a mírně zdrsněný povrch. Pro nátěr je zde vhodné použít kombinaci jednoho až dvou nátěrů univerzální barvy a jednoho až dvou nátěrů bezbarvého interiérového laku. Takto ošetřený nábytek by vám měl posloužit opět několik let.

Čím natřít nábytek z lamina

Pro dodatečnou povrchovou úpravu lamina je možné pouze použít krycí nátěry, jednobarevné nátěrové hmoty . Podklad, lamino je potřebné v celé ploše lehce přebrousit jemným brusným paírem (cca č. 400 ) a odmastit umytím saponátem.

Čím natřít starou skříň

Dobře vám poslouží vodou ředitelné barvy. Pod světlé odstíny je vhodné použít základní barvu na dřevo. U ostatních barevných odstínů můžete použít rovnou univerzální barvu v matném nebo lesklém provedení, a to ve dvou až třech vrstvách. Velmi výhodné je přetření matné barvy ještě bezbarvým interiérovým matným lakem.

Jak udělat hezkou ložnici

Osvědčenou vůní do ložnice je rozhodně levandule, jejíž uklidňující účinek pomůže s usínáním. Vyzkoušet můžete také kapku svěžejší eukalyptus nebo mateřídoušku. Ložnici provoníte rovněž aroma difuzéry nebo vonnými vosky, svíčka však vnese do interiéru to pravé kouzlo.

Jak správně rozmístit nábytek v ložnici

Jak nábytek rozmístit Umístění postele je nejdůležitější – zbytek nábytku rozmístěte podle ní. Měla by být umístěná co nejdále od dveří, ale neměla by být s nimi v jedné linii. Měla by také umožňovat dobrý rozhled po celé místnosti.

Co se vozí z Portugalska

K typickým portugalským suvenýrům patří kožené a korkové výrobky (klíčenky, klobouky apod.), vlněné koberce a přikrývky, dekorativní keramika a malované džbánky, ručně tkané krajky, proutěné výrobky. V různých formách se objevuje tzv. Barcelušský kohoutek, jak praví dávná legenda, symbol štěstí a spravedlnosti.

Co Dovezt ze Skotska

Já si ze Skotska přivezla hlavně zážitky a moře fotek, ale taky whiskey, oblečení, jídlo, hromadu suvenýrků se skotskou tématikou. Mají tam spoustu obchodů s tradičními věcmi a suvenýry, nejen v muzeích a památkách, ale i třeba poblíž nákupních center. Tam si určitě vybereš z takový tý klasiky.

Co znamená Provence

Provence (francouzská výslovnost [pʁɔ'vɑ̃s], výslovnost v češtině [prováns]; okcitánsky Provença [pʀuˈvɛnsɔ]), česky Provensálsko, je historická země, která se nachází v jihovýchodní Francii. Je součástí administrativního celku Provence-Alpes-Côte d'Azur.

Co Neminout v Provence

Místa, která nesmíte minoutbaziliku Notre-Dame-de-la-Garde a Mucem – muzeum evropských a středomořských civilizací – v Marseille.Město Aix-en-Provence.Papežský palác v Avignonu.Les Baux-de-Provence a venkovní multimediální umělecký prostor Carrières de Lumières.Kaňon řeky Verdon.Horu Mont Ventoux.

Jak odstranit starou barvu z nábytku

K odstraňování se používá plamen benzínové lampy, plynového nebo horkovzdušného hořáku. Plamen nahřeje nátěr, který měkne nebo se přímo rozloží. Změklý nahřátý lak velice jednoduše odstraníte starou štětkou nebo malířskou škrabkou. Se zbytky seškvařeného nátěru pak skoncujete broušením papírem nebo pemzou.

Jak udělat ze starého nábytku nový

To jde dvěma způsoby, obroušením nebo opálením. První se hodí na kousky s hladkými a jednoduchými tvary. Pracovat můžete ručně jen se skelným brusným papírem. Lepší ale bude vzít si na hrubé obroušení na pomoc brusku a brusným papírem nakonec jen povrch začistit, případně obrousit špatně dostupné rohy a záhyby.

Co to je lamino

Lamino, lamino desky, LTD (= laminátovaná třísková deska) či DTDL (= dřevotřísková deska laminátovaná) jsou dřevotřískové desky polepené dekoračním laminovacím papírem zalitým melaminovou pryskyřicí. Lamino patří mezi nejlevnější a nejpoužívanější materiály v nábytkářství.

Jak se dělá patina

Na místa, kde chcete vytvořit efekt patiny, naneste vosk ze svíčky. Barva tam tolik nepřilne, a tak vytvoříte vzhled opotřebování například okolo úchytek nebo na rozích. Naneste druhou vrstvu barvy a nechte ji zaschnout. Použít můžete maličko odlišný odstín.