Co si vzít na vodu za jídlo?
Co si vzít na vodu když prší
Nezapomeňte proto tričko (lepší syntetické než bavlněné), plavky a zvláštní boty (pokud nemáte neoprenové, postačí i staré tenisky. Naprosto nevhodné jsou však sandály a boty typu crocs!). V případě nepřízně počasí jistě oceníte pončo nebo pláštěnku proti dešti a neprofukavou i nepromokavou bundu s kapucí.
Archiv
Jak zabalit jidlo na cestu
Místo klasického řízku v alobalu zkuste radši potraviny převézt v praktických plastových krabičkách. Potraviny budou pečlivě zabalené, takže vám nezamastí zbytek věcí v batohu. Krabičky jsou snadno omyvatelné a můžete je použít do mikrovlnky, ledničky i mrazáku. To stejné platí pro cestu na dovolenou.
Co si vzít k jídlu pod stan
Vhodnou variantou jsou zavařený guláš nebo zavařené karbanátky, ke kterým stačí ukrojit kus chleba. Základem pro přípravu jídel by měly být těstoviny a obiloviny, jako kuskus, bulgur, rýže. K nezaplacení jsou pak různé hotové omáčky, tuňákové konzervy a luštěniny.
Archiv
Co si zabalit na vodu
Vodácké bundyVodácký pytel – věci si můžete samozřejmě uložit do barelu, nevyplatí se však spoléhat jen na něj, protože ne vždy 100% těsní.Vodáckou mapku s označením rizikových míst – v případě papírové mapky se vám bude hodit voděodolný obal na mapu.Repelent.Hygienické potřeby a rychleschnoucí ručník.
Jak sjíždět vodu
Vybav loď bezpečnostními pomůckami – tzv. házečkou (házecí pytlík), lékárničkou, mobilem ve vodotěsném obalu a píšťalkou. Před vyplutím si zjisti dostatek informací o řece, jejích nebezpečných místech a aktuálním stavu vody. Pokud nejsi zručný vodák, jezdi vždy s někým zkušeným.
Co za jídlo na vandr
Vzhledem k tomu, že jde o dvoudenní vandr, musíte řešit v podstatě jen jednu večeři. Dobře poslouží sáčkovaný tuňák, tortilly, arašídové máslo a další.
Jaké jídlo na dlouhou cestu autem
Vhodné jsou těstoviny na sto způsobů, grilované ryby, zeleninové a ovocné saláty, kuskus se zeleninou a tuňákem, rizoto, zeleninové a luštěninové polévky, palačinky s marmeládou… Smetanovou svíčkovou a guláš s pěti si na nějaký čas jistě rádi odpustíte.
Co jsou trvanlivé potraviny
Jedná se o takové potraviny, které mají delší datum spotřeby, tudíž je můžete bez obav skladovat. Ve většině případů jsou také velmi jednoduché na přípravu a rozhodně by tak neměly chybět v žádné domácnosti. Díky těmto důvodům se perfektně hodí trvanlivé potraviny na dovolenou i na cesty.
Na čem spát ve stanu
Řešení je jednoduché – musíte najít něco, co Vaši postel důstojně nahradí. Zatímco dříve byl výběr omezený a karimatka se nejčastěji umisťovala do batohu, dnes horští příznivci stále častěji volí jiné možnosti a berou si na cesty také: nafukovací turistické matrace nebo samonafukovací podložky.
Jak rychle jede kánoe
pro změny směru, samotná rychlost proudu v létě bude kolem 4-5 km/h, dle toho si snadno odvodíš délku denních tras, ale nedával bych víc než 20-25 km. Ubral bych, samotná rychlost proudu při běžných letních průtocích šest a něco bude tak kolem 2 až max. 2+ km/hod.
Co vzít s sebou na vodu
oblečení na převlečení, hygienické potřeby a ručník, baterku, repelent, malý vařič (plynový či benzinový), sirky a zapalovač, ešus, nůž, lžíci a potraviny.
Co uvařit na chatu
Připravili jsme proto přehled jídel, která nezaberou tolik času a budou zaručeně chutnat.Cuketové placky.Grilované kuře à la parrilla.Bramborový gulášHrnkový koláč s drobenkou a blumami.Jednoduchý losos na grilu.Hrníčková pomerančová bábovka.Salát z grilované zeleniny.
Jak si udělat dehydrované jídlo
Dehydrování hotových pokrmů V tomto případě nejdříve pokrm klasicky uvaříte a až teprve poté dáte vše sušit. Na trailu stačí směs zalít horkou vodou a chvíli nechat nabobtnat a je hotovo. Na sušení se hodí především jídla obsahující nějakou omáčku nebo takové, které jsou krémové konzistence.
Co jíst bez lednice
Vhodné svačinky (na dva dny) bez ledničkyKnäckebroty,Zdravější sušenky.Energetické a proteinové tyčinky.Hummus a jiné rostlinné pomazánky.Oříšky a semínka.Jablka, banány, hrušky.Mrkve, cherry rajčata, malé okurky.Mléčné nápoje, kefírová mléka, acidofilní mléka.
Jaké jídlo mít doma v zásobě
Luštěniny. Skvělým základem domácích zásob trvanlivých potravin jsou luštěniny, jako je například čočka, hrách, cizrna, fazole či sójové boby.Ořechy a semínka.Ovoce a zelenina.Rýže, těstoviny a všelijaké zrníOřechová másla.Koření a sušené bylinky.Bílkoviny.Vejce.
Jaké jídlo vydrží nejdéle
Bílá rýže je jistota
Ta je totiž opravdu dlouhá. Určitě ne tak jako u medu, ale z mnoha zdrojů se dozvíte o průzkumu, který potvrdil, že konzervovaná bílá rýže byla k jídlu i po třiceti letech. Její schopnost vydržet dlouho nejvíce ovlivňuje teplota a atmosféra, kde je nedostatek kyslíku.
Jak spát v spacáku
Důležité je mít svrchní materiál s DWR úpravou. Používáme li bivakovací pytel, snažíme se nedýchat do spacáku ale spíše ven. Při spaní jsme schopni vydýchat několik velké množství vody, které žádný žďárak není schopen odvětrat a vlhkost zůstane v peří. Velmi důležitá je taky podložka na které spíte, karimatka.
Jak přespat v přírodě
V takřka jakémkoliv lese můžete jednu noc přespat (bivakovat pod širákem), pokud po vás ráno nezůstane ani smítečko. Tak praví české zákony. Povolený máte spacák nebo třeba hamaku a některé prameny uvádí i malý stan. Takto můžete přespat v chráněných oblastech a rezervacích (v rámci turistických tras).
Jakou sjet řeku
K vodáckému dobrodružství láká například Lužnice (i horní tok), Sázava (z Ledče i Týnce), Vltava, Orlice (Divoká i Tichá), Bílina, Mže, Odra, Ohře, Ploučnice, Jizera a samozřejmě Berounka nebo Morava.
Jak se sedí v kánoi
Nejlepší je sezení s blokem pěny. Ten se dá libovolně zvyšovat a tvarovat, u obou typů kanoí s velkým (nové) i malým (staré a originální plastové singly) otvorem je to možné. Dokonce si můžete udělat různě vysokou část sedačky na suchý zip, sjíždět řeku pohodlně a na nácvik si sezení snížit.
Co si obléct na vodu
oblečení na vodu do teplého počasí – plavky, kraťasy/sukne/šaty, triko, kšiltovka/klobouk, oblečení na vodu do chladného počasí – tříčtvrteční kalhoty, nebo funkční dlouhé podvlíkačky a kraťasy, tričko, mikinu.
Co na rychlý oběd
13 receptů na rychlý oběd do půl hodiny!Italská zeleninová polévka.Zapečený chléb se špenátem a sýrem.Tortilly s grilovanou zeleninou, hovězím masem a kozím sýrem.Snadný těstovinový salát.Bulgur s pečenou zeleninou.Bramboráčky s glazovanými žampiony a cibulíPizza z arabského chleba.Tortilla s kuřecím masem a zeleninou.
Co vařit na dovolené u moře
Ideální jsou různé směsi z mletého masa, dušené maso nebo guláš, které můžete dovařit a obměnit např. mraženou zeleninou anebo rajčatovou omáčkou. Zavařování je zdlouhavé, ale pokud jedete na dlouhou dovolenou, kde přístup k jídlu není samozřejmostí, může pár skleniček domácí stravy přijít opravdu vhod.
Jak udělat sušené jídlo
Dehydrování hotových pokrmů V tomto případě nejdříve pokrm klasicky uvaříte a až teprve poté dáte vše sušit. Na trailu stačí směs zalít horkou vodou a chvíli nechat nabobtnat a je hotovo. Na sušení se hodí především jídla obsahující nějakou omáčku nebo takové, které jsou krémové konzistence.
Co upéct na cestu
15 svačin, které se hodí vzít s sebouObložené pečivo.Sendvič na tisíc způsobů.Ovoce.Ovesné a cereální tyčinky.Proteinové tyčinky.Sušené ovoce.Sladké fit dezerty, jako jsou muffiny z celozrnné mouky nebo buchty.Těstovinové saláty.