Co jsou to AHA kyseliny?

Co jsou to AHA kyseliny?

Co jsou AHA a BHA kyseliny

Co mají AHA, BHA a PHA kyseliny společného

Jak už jsme říkali, všechny jmenované kyseliny působí jako peeling, ale na rozdíl od mechanického peelingu, známého také pod pojmem scrub, pokožku fyzicky nedráždí. Proto je pro vás tento druh exfoliace vhodný i v případě, že jste majitelkou problematické nebo aknózní pleti.

Co to je AHA

AHA je zkratka pro alfa-hydroxykyseliny. Jsou to kyseliny rozpustné ve vodě, které se získávají z cukrové třtiny nebo jiných sladkých plodů a používají se k exfoliaci pokožky. Jsou také známé jako ovocné kyseliny. Příkladem kyselin ze skupiny AHA jsou kyselina glykolová, mléčná a citronová.
Archiv

Jak používat AHA kyseliny

AHA kyseliny aplikujte výhradně večer, protože během používání roztoku s AHA kyselinami může být vaše pleť citlivější na slunce. Přes den je nezbytná UV ochrana s vysokým faktorem, ideálně SPF 50. Co se týká kombinace s ostatními produkty kosmetické rutiny – je potřeba dbát na zlaté pravidlo „všeho s mírou“.
Archiv

Jak casto pouzivat BHA

Pokud tento přípravek zavádíte do své pravidelné pečující rutiny, doporučujeme ho z počátku používat maximálně 1x-2x týdně a přizpůsobit četnost používání Vaší pokožce a její reakci.

Co to je BHA

Butylhydroxyanisol (BHA) je syntetický antioxidant hojně používaný v potravinářském a kosmetickém průmyslu která používá jako zvýrazňovač chutí a antioxidant v potravinách i v kosmetice.

Jak používat AHA peeling

AHA peeling naneste rovnoměrně na pleť, vyhněte se pouze očnímu okolí. AHA peeling s postupným uvolňováním nechte působit pár hodin nebo přes noc (2 až 10 hodin). Následně ho důkladně smyjte vlažnou vodou nebo pomocí obličejové mycí pěny. Druhý den vynechte přípravky s retinolem a séra s vitaminem C.

Co je to kyselina glykolová

Glykolová kyselina se využívá hlavně jako chemický peeling v dermatologii i v kosmetice pro domácí použití, mezi její výjimečné schopnosti totiž patří vyhlazování vrásek i jizev po akné a celková úprava vzhledu pokožky. Využívá se také pro bělení pigmentů při hyperpigmentaci a při dalších kožních problémech.

Co je PHA kyselina

Mezi PHA kyseliny řadíme glukonolakton, glukoheptanolakton a kyselinu laktobionovou. Jedná se o skupinu nejmírnějších kyselin, které jsou vhodné pro citlivou pleť. Díky větší molekulové hmotnosti nezpůsobují podráždění a poskytují pleti hydrataci.

Jak funguje AHA peeling

AHA peeling je tvořený tzv. AHA kyselinami neboli alfa-hydroxykyselinami. Tyto kyseliny pomáhají odstranění odumřelých buněk. Zjednodušeně si tento proces můžete představit tak, že kyseliny rozpouští „buněčné lepidlo“, které drží odumřelé buňky na kůži, a ty následně začnou opadávat rychleji.

Jak pouzivat The Ordinary AHA

Jak aplikovat:

Peeling The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution aplikujte 1–2× týdně, ideálně večer, na důkladně vyčištěnou, suchou pleť. Nepoužívejte na mokrou pleť. Pomocí konečků prstů rovnoměrně rozetřete po povrchu obličeje a krku.

Jak casto pouzivat AHA peeling

Protože se jedná o podstatný zásah do obnovy kůže, příliš časté používání kyselin může vést k podráždění pleti. Projevuje se červenáním, pálením a přecitlivělostí. Začátečníci by měli nanášet peeling 2x týdně a postupně zvyšovat až na každý druhý den, nebo dle typu pleti.

Co pouzit po peelingu

ke zklidnění podrážděné pokožky po chemickém peelingu můžete použít řadu přípravků, ať už Creme L od firmy Renophase, nebo jakýkoliv zklidňující a hydratační hypoalergenní krém, který dostanete v lékárně – od firmy Avene, Bioderma, La Roche Posay. Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Co kombinovat s Retinolem

Retinol se nedoporučuje používat současně s vitaminem C, retinol totiž pomáhá odstraňovat svrchní vrstvu pleti a zvyšuje tak její citlivost na světlo a další aktivní přísady – jako je například vitamin C, pokud je používáte společně. Lepší je používat vždy jednu kúru.

Na co je Glycolic acid

Glykolová kyselina se využívá hlavně jako chemický peeling v dermatologii i v kosmetice pro domácí použití, mezi její výjimečné schopnosti totiž patří vyhlazování vrásek i jizev po akné a celková úprava vzhledu pokožky. Využívá se také pro bělení pigmentů při hyperpigmentaci a při dalších kožních problémech.

Co to je exfoliace

Exfoliace, odstranění odumřelých kožních buněk, anebo jednoduše řečeno pleťový peeling, patří k důležitým rituálům, které vaši pleť rozzáří a omladí. Pokud kosmetické salony nejsou nic pro vás, zkuste domácí peeling pleti, který nabízí stejně skvělé výsledky.

Na co je Ordinary

The Ordinary. Klinické receptury s integritou. Niacinamide 10% + Zinc 1% je jedním z našich nejprodávanějších produktů. Jde o vysoce účinné sérum, které za pouhých 8 týdnů viditelně vyhladí a rozjasní pleť a je speciálně navržené pro pokožku se sklonem k akné.

Jaký je nejlepší peeling

Porovnání nejlepších tělových peelingů – TOP 5

Produkt Naše hodnocení
Renovality Jasmínový tělový peeling TOP 1 (5 / 5)
Tělový peeling Nuxe Rêve de Miel TOP 2 (5 / 5)
Collistar Special Perfect Body Firming Talasso-Scrub TOP 3 (5 / 5)
Natura Siberica Oblepikha (Sea-Buckthorn) TOP 4 (4,9 / 5)

Proč nepoužívat retinol

Není vhodný jen pro stárnoucí pleť, ale i pro pleť mladou, postiženou akné. Jeho projevy dokáže retinol výrazně zmírnit. Pak jsou tu negativa retinolu. Může způsobit podráždění pokožky a její olupování.

Kdy Nanaset retinol

S retinolem začněte až ve chvíli, kdy na sobě budete pozorovat první známky stárnutí. Většinou je to kolem 30. roku – tehdy se začíná zpomalovat produkce kolagenu a elastinu a objevují se první vrásky. Vždy začněte s jeho menším množstvím, nejprve ho používejte 2x týdně a intervaly postupně navyšujte.

Jak používat kyselinu salicylovou

Kyselina salicylová se dá aplikovat buď lokálně přímo na pupínky a akné. V takovém případě kyselinu využíváme ve vyšší koncentraci, aniž bychom pleti ublížili. V nižší koncentraci kyselinu pleti dopřejeme na celý obličej, na krk i dekolt formou pěny nebo gelu. Kyselina salicylová se nehodí na každodenní používání.

Jak si udělat domácí peeling

Postup: Na tělový peeling vám budou stačit asi 2 polévkové lžíce sprchového gelu. Ten smíchejte v poměru 1:1 s cukrem krystal a dobře promíchejte. Pokud máte suchou kůži, můžete nahradit sprchový gel olivovým olejem. Směs naneste na pokožku, krouživými pohyby ji rozmasírujte po těle a vše opláchněte teplou vodou.

Jak používat The Ordinary Niacinamide 10% Zinc 1 %

Jak používat

Naneste malé množství na obličej ráno a v noci před olejem, hydratačními prostředky a krémy. Tento přípravek by neměl být užíván současně s léčbou obsahujícím čistý vitamin C (kyselina askorbová).

Jak správně používat The Ordinary

Obecně platí, že produkty na bázi vody se aplikují první, poté následují směsi na bázi oleje a krémy. Sám Deciem doporučuje používat maximálně tři séra v jedné rutině.

Jaký peeling na obličej

Enzymatický peeling je obvykle vhodný pro všechny typy pleti – řiďte se vždy doporučením výrobce. Obzvláště pomáhá na zarudnutí, žilky, černé tečky i na odstranění zrohovatělé kůže. Je to také nejvhodnější peeling pro zralou pleť po menopauze.

Co dělá retinol s pletí

Retinol patří do skupiny retinoidů, což je určitá forma vitamínu A, která pomáhá zvýšit míru obnovy buněk a urychlit regeneraci pleti, efektivně sjednotit tón pleti, vyhladit vrásky vyvinuté v průběhu stárnutí pleti. Retinoidy nejsilněji působí na kolagen!