Co jsou to afektivní cíle?
Co je to kognitivní cíl
kognitivní (vzdělávací, poznávací) – osvojování poznatků a intelektových dovedností (znalost, porozumění, aplikace, analýza, syntéza a hodnotící posouzení) afektivní (postojové, hodnotové) – osvojování postojů, tvoření hodnotové orientace (vnímavost, reagování, oceňování hodnoty, integrování hodnot)
ArchivPodobné
Co jsou aktivní slovesa
Aktivní slovesa: Naplánuj, načrtni, demonstruj, interpretuj údaj, diskutuj o, řeš problém, navrhni, vyzkoušej (a další). Schopnost žáka rozčlenit informaci či postup, na několik, vzájemně souvisejících informací, případně úkonů. Jedná se o rozbor informace, jevu, případně události na několik logicky posloupných částí.
ArchivPodobné
Co to jsou výchovné cíle
Výchovné cíle mají dávat činnosti vychovatele i činnosti vychovávaného jasný směr a plynou z nich i obsah, prostředky, principy, metody a formy výchovy (Holoušová 1999a, s. 80). Výchovný cíl – ideální představa změn v osobnosti vychovávaného jedince, kterých má být prostřednictvím výchovy dosaženo.
Jak formulovat výchovné cíle
Už při formulování konkrétních cílů výuky si musíme jasně stanovit, čeho chceme ve výuce dosáhnout. Stanovení konkrétních cílů nám umožňuje hodnotit výsledky žáků a reflektovat svou práci. Konkrétní vzdělávací cíle by měly být měřitelné – mělo by být možné zjistit, zda cíle byly splněny a do jaké míry.
Jaké jsou výukové cíle
Podle tohoto obsahového hlediska rozlišujeme tzv. kognitivní výukové cíle, afektivní výukové cíle a psychomotorické výukové cíle. Kognitivní výukové cíle se formulují pro oblast poznatků, znalostí a kognitivních dovedností. Afektivní výukové cíle se vztahují k postojům, návykům a převážné většiny sociálních dovedností.
Co to je cíl
Cíl je jednoduše koncový stav.
Místo, kam chcete dojít, nebo něco, čeho chcete dosáhnout. Jakýkoliv sen, touha nebo vize lze rozdělit do menších kroků – do jednotlivých cílů a podcílů. Jednotlivé cíle jsou jako patníky u cesty – vymezují nám směr toho, kam chceme dojít.
Co je to taxonomie
Taxonomie (z řec. taxis – uspořádání, nomos – zákon) je v užším slova smyslu vědní obor, který se zabývá teorií a praxí klasifikace organismů. Jejím cílem je klasifikovat všechny známé biologické skupiny (taxony) podle určitých pravidel do jednotlivých hierarchicky uspořádaných biologických kategorií.
Jak formulovat afektivní cíle
U afektivních cílů promýšlí učitel, jak a ve kterých rovinách příslušné téma může ovlivnit postoje žáků a jejich hodnotovou orientaci. Plánuje, kde budou moci žáci polemizovat o určitém problému. Psychomotorické cíle učitel stanoví na základě toho, jaké výukové dovednosti mají žáci získat.
Jaké jsou druhy cílů
Cíle z časového hlediska dělíme na: a) dlouhodobé, b) střednědobé, c) krátkodobé.
Jak si určit cíle
Cíle musí být specifické Správně stanovený cíl musí být co nejkonkrétnější. Nespokojujte se s příliš obecnými cíli, které jsou v podstatě neuchopitelné. Místo „chci se zlepšit“, hledejte konkrétní věci, ve kterých se chcete zlepšit („chci zlepšit úspěšnost střelby“).
Jaké jsou cíle podnikání
Primárním cílem je maximalizace zisku. Dalším cílem může být snaha dlouhodobě přežít, zvýšit podíl na trhu, zničit konkurenci. Zisk v a. s. může být vyplacen ve formě peněz (dividend akcionářům) nebo zadržen a použit na investice, což zvyšuje hodnotu podniku (akcií).
Co to je systematika
Systematika (taxonomie) (z řec. slova systema) vědecky zkoumá druhy a druhovou diverzitu organismů a všechny vztahy mezi nimi. Je součástí biologie.
Kdo vymyslel taxonomii
DĚLENÍ A TAXONOMIE Taxonomie se zabývá klasifikováním organismů a tříděním do příbuzných skupin. Jeden takový taxonomický systém popsal Carl von Linné ve svém díle Systema nature.
Jak si stanovit cíle
Cíle musí být specifické Správně stanovený cíl musí být co nejkonkrétnější. Nespokojujte se s příliš obecnými cíli, které jsou v podstatě neuchopitelné. Místo „chci se zlepšit“, hledejte konkrétní věci, ve kterých se chcete zlepšit („chci zlepšit úspěšnost střelby“).
Jaké si nastavit cíle
Cíl by měl být:Specific: specifický, srozumitelný; snaž se si ho pro sebe pojmenovat co nejpřesněji,Measurable: měřitelný, tak aby si mohl sledovat pokroky, které na své cestě děláš,Achievable/Acceptable: dosažitelný (ve stanoveném čase)Realistic: realistický,Time bound: se stanoveným termínem splnění.
Jak najít svůj životní cíl
Zamyslete se nad tím, co je pro vás v životě důležité, co vám přináší radost a začněte se tomu věnovat. Pokud máte představu, že smyslem života musí být něco velkolepého a ohromujícího, zbavte se jí. Raději se zaměřte na úplně cokoliv, co vám zkrátka bude připadat smysluplné a co vás bude činit šťastnými.
Kdo stanovuje cíle podniku
Díky jasným představám se totiž podnik lépe řídí a je jasné, kam směřuje. Každý podnikatelský subjekt si již při svém zakládání stanovuje cíl podnikání. Cílem se rozumí reálná představa toho, kam by se chtěl podnik dostat nebo čeho by chtěl dosáhnout v určitém časovém horizontu.
Co je to taxon
V biologii je taxonem skupina konkrétních (žijících nebo vymřelých) organismů, které mají společné určité znaky (nejčastěji jsou příbuzné) a tím se odlišují od ostatních taxonů. Konkrétní taxon bývá obvykle pojmenovaný, např. čeleď trav lipnicovité, ale může být i bez názvu.
Co je biologický druh
Biologický druh představuje podle tradiční definice soubor geneticky podobných jedinců, kteří mohou produkovat životaschopné a plodné potomstvo. Formálně je pak biologický druh jednoznačně určen výlučným rodovým a druhovým jménem s uvedením autora, který tento druh platně popsal.
Čím se zabývá taxonomie
V užším pojetí tedy taxonomii chápeme jako obor „biologie, zabývající se teorií a praxí klasifikace organizmů a jejich uspořádání do hierarchického systému. “ Jednotky taxonomie jsou tzv. taxony, ty jsou v současnosti již známé z biologického třídění živých organismů.
Co to je SMART
Jak jistě víte, anglické slovo „smart“ se do češtiny překládá jako „chytrý“. Pro účely tohoto článku se však jeho význam dostává daleko za uvedený překlad. Jedná se totiž o zkratkové slovo, které označuje chytře stanovené cíle. Specific – přesný, konkrétní, určitý.
Jak dosáhnout svého cíle
7 mocných rad, jak dosáhnout svého vysněného cíleNalaďte se na úspěch. Představte si, že potkáte dva lidi.Buďte vděční za to, co již máte.Přestaňte se vymlouvat či svalovat vinu na někoho jiného.Postupně a po malých krůčcích.Zklidněte mysl.Vytvořte si osobní vizi.Hlavně vykročte.
Jak si stanovit pracovní cíle
Pokud si chcete stanovit pracovní cíle, nezapomeňte, že by měly:Slaďte se se svými kariérními aspiracemi;Motivovat vás k dosažení požadovaných výsledků;K dispozici jsou krátkodobé i dlouhodobé cíle;Zahrňte mnoho různých aspektů svého profesního života, jako je pracovní výkon, profesní rozvoj a kariérní postup;
Co dělat když ztratím smysl života
Nezbytnou podmínkou toho, aby se člověk „vrátil zpátky do života“, je změna životosprávy, a to takříkajíc zgruntu. Je třeba dopřát si víc odpočinku, naučit se znovu si věřit a radovat se z maličkostí. Hodně pomáhá i změna prostředí (alespoň dočasná, třeba delší pobyt někde v přírodě), ale také konzultace s psychologem.
V čem je smysl života
Mezi předpoklady smyslu lidského života můžeme zařadit: cítit cenu života, pochopit a procítit to, co život obsahuje; usilovat o životní naplnění; k životu patří stálé očekávání něčeho nového, úsilí o něco nového… apod. Často se můžeme setkat s názorem, že zdraví spočívá ve schopnostech užívat si a pracovat.