Co je za materiál mikrovlákno?

Co je za materiál mikrovlákno?

Co je 100% mikrovlákno

Mikrovlákno je velmi jemná a příjemná tkanina ze 100% polyesteru na omak připomínající hedvábí. Ložní povlečení z mikrovlákna je až neuvěřitelně jemné a hebké, zároveň také stálobarevné – i po několika vypráních si zachovává jasné barvy. V létě chladí a v zimě naopak udržuje tělesnou teplotu.
Archiv

Co to je mikrovlákno

Pokud se podíváme na technickou stránku mikrovlákna, zjistíme, že mikrovlákno je tvořeno velmi malými vlákny, které jsou tenčí než přírodní hedvábí. Velmi oblíbená bavlna je oproti mikrovláknu 4x hrubší. V tomto povlečení se vám bude spát jako v bavlnce.

Jak vypadá mikrovlákno

Jak již název napovídá, mikrovlákno je látka vyrobena z velmi tenkých vláken. Na dotek připomíná semišovou useň, ale na pohled vypadá luxusně. Díky svým výborným vlastnostem patří dnes mezi nejoblíbenější a nejvyužívanější potahové materiály na sedací soupravy.
Archiv

Co je to za materiál polyester

Polyester je syntetický materiál, který se vyrábí z různých látek, nejčastěji z tzv. PET (polyetylentereftalát). Polyesterová vlákna vznikají tak, že se hmota v tekutém stavu protlačí tryskou, čímž vznikne vlákno. Tato vlákna se mohou vyskytovat prakticky ve všech textilních výrobcích.
Archiv

Jaký je rozdíl mezi mikrovláknem a Mikroplyšem

Rozdíl mezi mikroplyšem a mikroflanelem poznáte na první pohled. Mikroplyš má vyšší chlup, díky čemuž je hebké a nadýchané. Mikroflanel má kratší chlup a je velice jemný na dotyk. To jsou jediné a zásadní rozdíly těchto materiálů.

Z jakého materiálu povlečení

Bavlna je stále nejoblíbenějším materiálem. Koupit můžete povlečení vyrobené ze 100% bavlny nebo v kombinaci s jinými materiály. 100% bavlněné povlečení můžete používat celoročně. Bavlna je měkká, prodyšná, dobře saje vlhkost a pro lidskou pokožku je velmi příjemná.

Co je polyester vlakno

Polyesterová vlákna (mezinárodní zkratka PES) jsou syntetické výrobky ze skupiny, ke které patří textilní vlákna z polyetylentereftalátu (PET), z polybutylentereftalátu (PBT) a z polytrimetylentereftalátu (PTT). Označením polyesterová vlákna jsou zpravidla míněny výrobky z PET, ze kterého velká většina vláken pochází.

Jaký materiál na sedačku

Nejkvalitnější sedací soupravy mají konstrukci z ocele nebo jiného kovu, díky čemuž mají opravdu dlouhou životnost, jsou ale pochopitelně dražší. Dostupnější variantou jsou dřevěné konstrukce. O něco méně kvalitní, ale nejlevnější, jsou konstrukce z dřevotřísky. Stejně tak můžete vsadit na kvalitu nožek.

Co je 100% polyester

Jedná se o syntetické vlákno, které je vyrobeno z lineárních makromolekul. Jako polyesterová vlákna se nejčastěji označují výrobky z polyetylentereftalátu (PET). Polyesterová vlákna jsou lehká, nemačkavá a nepohlcují mnoho vlhkosti. Díky tomu se s oblibou používají například k výrobě funkčního oblečení.

Co je to polyamid

Polyamid je syntetické vlákno. Vlastnosti: Polyamidová vlákna se vyznačují vysokou pevností a odolností v oděru. U těchto materiálů oceníte jejich malou nasákavost a schopnost rychle usychat, což přispívá k pocitům sucha při nošení.

Jak prát Mikroflanel

Povlečení vyrobené z polyesteru, jako je mikrovlákno, mikroplyš a mikfroflanel, stačí vyprat na 30 °C. Materiál je totiž sám o sobě hypoalergenní a má skvělé antibakteriální schopnosti. Praní na více než 60 °C už opravdu není potřeba.

Jaký materiál je nejlepší na povlečení

Stále platí, že povlečení ze 100 % bavlny má své pevné místo ve většině ložnic – i přes neustále narůstající konkurenci nových materiálů zůstává nejoblíbenější. A není to náhoda, má to své praktické důvody. Bavlna je materiál velmi příjemný k pokožce a vyznačuje se výbornou prodyšností a savostí.

Co je to Mako satén

Makosatén je ušlechtilejší verze klasického bavlněného saténu. Materiál s označením MAKO je vyroben z ušlechtilé 100% egyptské bavlny. Ta se od jiné bavlny liší hlavně větší délkou jednotlivých vláken bavlny, které jsou min 30 mm dlouhá a dosahují délky až 40 mm.

Co znamená zkratka PES

Mezinárodní zkratka PES se používá k označení skupiny polymerů s esterovou funkční skupinou – tzv. polyesterů. Tato skupina syntetických výrobků zahrnuje textilní vlákna vyrobená z tzv. polyetylentereftalátu (PET), polybutylentereftalátu (PBT), polyetylennaftalátu (PEN) a z polytrimetylentereftalátu (PTT).

Jak poznat kvalitní sedačku

Pro domácí použití vám bude stačit látka s počtem cyklů 15 až 30 000, ty nejkvalitnější látky, které snesou vysoké zatížení, mají přes 100 000 cyklů. Velmi důležitá je kvalita výplňe sedáků a opěrek sedací soupravy. Levné sedačky mají výplně z běžných polyuretanových pěn s nízkou gramáží a brzy se vám prosedí.

Jak vyčistit sedačku z Mikroplyše

3. Jak vyčistit sedačku z mikroplyšeNejdříve mikroplyš dobře vysajte (tak, abyste ho nepoškodili), zbavte ho prachu a nečistot.Naneste pěnový čistič a vetřete ho do mikroplyše. Působit ho můžete nechat zhruba 1 minutu.Následně pěnu setřete a pokud to bude nutné, tak ji vysajte.Nechejte mikroplyš dostatečně uschnout.

Co je to elastan

Elastan je syntetické vlákno. Jedná se o vysoce pružné polyuretanové vlákno. Vlastnosti: Charakteristickým znakem elastanových vláken je jejich vysoká pružnost.

Jaký je rozdíl mezi Polyamidem a polyesterem

Pro výrobce i zákazníky je výhodou, že polyester lze dobře barvit v širokém barevném spektru. Obvykle je dražší. Polyamid (nylon) je ze všech tří nejpevnější a má nejdelší životnost. Pevnost si podrží i v mokrém stavu.

Jak vypadá Mikroplyš

Tato jemná a hebká struktura látky, která je tvořena hustými delšími chloupky připomíná kožíšek plyšového medvídka, či srst zvířete. Mikroplyš se dál může pyšnit vynikající hřejivostí, hebkostí a snadnou udržovatelností.

Jaké povlečení si vybrat

Povlečení by mělo být příjemné na dotek, hodně prodyšné a mělo by dobře odvádět vlhkost. Zohledněte také, kdo bude povlečení používat, zda není alergik či astmatik. Je to právě materiál, čeho se dotýkáme. Proto by měl být na prvním místě.

Co je to Perkal

Perkál patří mezi luxusní textilie ocení ho i náročnější zákazníci. Tkanina upravená česáním po jedné nebo obou stranách tak, aby vytvářela „chlupatý povrch“, je oblíbená v chladných zimních měsících. Povlečení je velmi příjemné na dotek a rádi se k němu přitulíte, když vám bude v noci zima.

Co je to Renforce

Renforcé znamená ve francouzštině „vyztužený“ a označuje se tím jeden ze standardních druhů tkaní bavlny. Bavlněné povlečení renforcé je vyrobené ze středně jemné, pevné a zároveň měkké látky. Z obou stran má hladký povrch a je velmi příjemná na dotyk.

Co je zkratka PBT

perzistentní, bioakumulativní a toxické (PBT) nebo vysoce perzistentní a vysoce bioakumulativní (vPvB) podle kritérií přílohy XIII nařízení REACH nebo. identifikované na základě vědeckých poznatků jako látky, které mají vážné účinky na člověka nebo životní prostředí na stejné úrovni obav, jako látky uvedené výše, např.

Co se vyrábí z pes

Polyestery – polyetylennaftalát (PEN) Vlákna dosahují vysoké pevnosti v tahu, vyrábějí se polykondenzací etylenglykolu a dikarbonové kyseliny naftalinu. Pro pevnost v tahu se často používají k výrobě technických textilií, jako jsou výztuže pneumatik či geotextilie.

Jak dlouho vydrží sedačka

Pro svobodného člověka nebo starší pár doporučujeme sedačky v kůži, protože mají nejdelší životnost, přece jen jde o přírodní materiál a kožené sedačky vám při správné údržbě vydrží více než deset let,“ uvádí Petronela Jesenáková, marketingová manažerka sedaček Phase.