Co je typické pro prahů?

Co je typické pro prahů?

Co je typické pro Prahu

Praha je domovem řady slavných kulturních atrakcí, z nichž mnohé přežily zničující období Evropy 20. století. Mezi hlavní atrakce patří Pražský hrad, Karlův most, Staroměstské náměstí s Pražským orlojem, Josefov, Petřín a Vyšehrad.

Co rict o Praze

Praha je hlavním městem České republiky.

Z toho vyplývá i její úloha přirozeného centra politiky, mezinárodních vztahů, vzdělávání, kultury a ekonomiky. Praha je ale i významným městem střední Evropy.
ArchivPodobné

Jaký je průměr Prahy

Praha se rozkládá na 49 613 hektarech a žije v ní 1 259 079 obyvatel (údaj k 31. 12. 2014). V průměru tak na jednom hektaru žije 25 osob.
Archiv

Proč je Praha známá

Praha je nejlákavější turistickou a kongresovou destinací v České republice. Stověžaté město na březích řeky Vltavy je známé prakticky na celém světě a řadí se mezi nejkrásnější evropská města. Nechte se zlákat bohatou historickou, volnočasovou a kongresovou nabídkou Prahy. Čekají vás zážitky, na které se nezapomíná.

Jak se také říká Praze

Snad všichni vědí, že Praze se často říká stověžatá. Může za to její jedinečné panorama se spoustou věží a věžiček od kostelů až po domovní střechy.

Proč se jmenuje Praha Praha

Název prý vznikl na základě situace, kdy před mnoha lety jistý muž tesal práh svého domu, který byl jedním z prvních na místě dnešního Pražského hradu… „Protože se u nízkého prahu i velcí pánové sklánějí, podle této příhody hrad, jejž vystavíte, nazvete Prahou,“ napsal tehdy Kosmas do své kroniky.

Jak velká je Praha

496,2 km²Praha / Rozloha

V jakém roce byla založena Praha

Praha je jedenáct století hlavním městem českého státu. Vznikla jako podhradí Pražského hradu, založeného kolem roku 880.

Jak se jinak říká Praze

Praha se může už odnepaměti chlubit celou řadou přízvisek a přezdívek. Je totiž stověžatá, kamenná i zlatá, známé osobnosti o ní hovořily jako o paní celých Čech či perle měst.

Co se nejvíce vyrábí v Praze

V celém Česku bylo průmyslových podniků 2334 a zaměstnávaly 832 186 lidí. Drtivá většina z celkového počtu podniků v Praze působí ve zpracovatelském průmyslu. Nejvíce jsou zastoupeny výrobci elektrických zařízení a potravin.

Co nevite o Praze

Tohle je 10 zajímavostí o našem hlavním městě.Pražský hrad je podle Guinessovy knihy rekordů s rozlohou 7,28 hektarů největším hradem na světě.Vltava protéká Prahou v délce 31 km a na území Prahy se nachází 18 mostů!Nejdelším pražským mostem je nenápadný Negrelliho viadukt, který se nachází v Praze 8.

Jak je stará Praha

Nejstarší slovanské osídlení na území dnešní Prahy se datuje do 6. století. V 10. století byly položeny základy Pražského hradu, a Praha se tak stala sídlem rodícího se českého státu, odkud přemyslovská knížata spravovala svá území.

Proč se říká Praha matka měst

Praha – matka měst. Tři slova, která dodnes tvoří harmonický souzvuk. Byla součástí znaku hlavního města od roku 1927 a navazovala na výraz Praha – paní celých Čech (Praga tocius Bohemiae domina), který použil kronikář Kosmas ve 12. století.

Čím je Praha výjimečná

Románské kostelíky i podzemí, gotické chrámy, barokní paláce a zahrady, mondénnost secesních budov a unikátní kubistická architektura z ní dělají místo, které nemá ve světě obdoby. Nemusíte být zrovna znalci jednotlivých uměleckých slohů, abyste si vychutnali architektonickou rozmanitost české metropole.

Kdo byl zakladatel Prahy

Roku 1348 císař Karel IV. Lucemburský založením Nového Města vytvořil z Prahy jedno z velkoměst středověké Evropy. Vyzdobil je mnoha veřejnými stavbami a uměleckými díly a založil zde též první univerzitu va střední Evropě, tedy v území na severu od Alp a na východu od Francie.

Kam vyrazit s dětmi v Praze

Pak je pro Vás sekce "Aktivní zábava pro děti i rodiče" níže.Botanická zahrada hl. m.Grébovka (Havlíčkovy sady) Park inspirovaný italskou renesancí s fontánou a vodní kaskádou,…Královská obora – Stromovka.Krtkův svět.Ladronka.Muzeum města Prahy – Zámecký areál Ctěnice.Národní galerie Praha – Klášter sv.Papilonia.

Čím je zajímavá Praha

Karlův most. Slavný Karlův most je v Praze nejstarší dochovaný most přes řeku Vltavu a druhý nejstarší most v České republice.Národní divadlo. Praha je jedno z kulturních center České republiky.Vyšehrad."Stromovka" Královská obora.Národní muzeum.Pražský orloj.Petřín.Staroměstské náměstí

Co s dětmi v Praze zdarma

ZDARMA V PRAZEFestival Open House Praha zve i děti! 05/05/2023. Festival Open House Praha 2023 zve děti na interaktivní prohlídky či do LEGO dílny.Znáte dětské hřiště u letiště Točná 28/02/2023. Znáte dětské hřiště u letiště TočnáKam za vláčkem do Stromovky. 01/01/2023.

Jak zabavit děti v Praze

Pak je pro Vás sekce "Aktivní zábava pro děti i rodiče" níže.Botanická zahrada hl. m.Grébovka (Havlíčkovy sady)Královská obora – Stromovka.Krtkův svět.Ladronka.Muzeum města Prahy – Zámecký areál Ctěnice.Národní galerie Praha – Klášter sv.Papilonia.

Kam jít zadarmo v Praze

Vstup po celý rok zdarma, otevřeno po-pá 10-18h.Trčkovská galerie (Senát)Galerie Jiří Švestka.Muzeum Pražského Jezulátka.Armádní muzeum Žižkov.Letecké muzeum Kbely.Plynárenské muzeum.

Co dělat v Praze bez peněz

Obsah článku:Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty.Pražské hřbitovy.Centrum architektury a městského plánováníGalerie Lapidárium.Ústřední knihovna Městské knihovny v Praze.Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR.Valdštejnská zahrada.Pražské jezulátko.

Co dělat v centru Prahy

Kam na výlet v Praze a okolíNárodní muzeum. Muzea a historie.Žižkovská věž Rozhledny.Národní památník na Vítkově Památníky.Staroměstská radnice s orlojem. Muzea a historie.Pražský hrad. Hrady a zámky.Chrám sv. Víta, Václava a Vojtěcha.Petřínská rozhledna. Rozhledny.Zoologická zahrada Praha. Zoologické a botanické zahrady.

Jak se zabavit v Praze

Půjčovna lodiček a šlapadel Slovanka na Slovanském ostrověMuzeum Smyslů Praha.Zrcadlové bludiště Petřín – zábava pro malé i velkéZoo Praha – pátá nejlepší zoo na světěKrálovství železnic v Praze na Smíchově – největší modelová železnice v ČR.Lumina Park Praha.Muzeum fantastických iluzíThe Pop Up.

Kam zajít na jídlo v Praze

Nejlepší restaurace v Praze: 30 restaurací, které musíteGrosseto. Italská restaurace, kde není nouze o skvělé jídlo i servis.Pizza Nuova. Vyzkoušejte restauraci, jeden z podniků ze sítě Ambiente.SOHO. Nádherné prostředí, skvělé jídlo, špičkoví kuchaři…to je SOHO.Eska.Meat & greet.Pasta Fresca.KuchyňNaše maso.

Kam za zazitkem v Praze

Půjčovna lodiček a šlapadel Slovanka na Slovanském ostrověZoo Mořský svět – největší mořské akvárium v České republice.Muzeum Smyslů Praha.Dětský ostrov na pražském SmíchověZrcadlové bludiště Petřín – zábava pro malé i velkéSportovní areál Gutovka – relaxační areál pro návštěvníky různých věkových skupin.