Co je sekačka s pojezdem?

Co je sekačka s pojezdem?

Co znamená sekačka bez pojezdu

Motorové sekačky bez pojezdu jsou vhodné pro sečení menších ploch. Absence vlastního pojezdu přináší jak pozitiva, tak negativa. Sekačku sice musíte tlačit vlastní silou, což může být především na mírně svažitých pozemcích namáhavé.

Jak funguje sekačka

Při mulčování dojde k odseknutí trávy prvním ostřím nože, tvarované ostří ho zvedne do horní části skeletu sekačky. Druhé ostří přesekne trávu na délku 5-10 milimetrů a nasměruje ho tak, že ho zapraví do trávy. Během dvou dnů se travní drť rozloží a zmizí.

Jak seřídit pojezd u sekačky

Běžná kuželová spojka potřebuje pro správnou funkčnost čas od času seřídit, její nastavení se provede jednoduše utahovacím šroubem na bowdenu lanka pojezdu, kterým je spojka pomocí páky na madle ovládána.

Jakou sekačku s pojezdem

Jako první volba mezi benzínovými sekačkami u nás získala VeGA 46 HWXV. Její motor poskytuje vysoký výkon a je ideální pro ty, kdo hledají spolehlivou sekačku. Snadno nastartuje a je vhodná pro velké plochy – 1500 m2 a více. U pojezdu lze nastavit rychlost, což zajišťuje pohodlné použití pro každého.
ArchivPodobné

Jak vyměnit lanko pojezdu u sekačky

Naklápí celou převodovku proti tahu řemenu a tím ji táhne do záběru. Většinou to bývá zaprasený trávou a vyrezlý. Když se to podaří povolit bez ulomení tak se to za bowden vytáhne. Pak už záleží na vás jestli vymněníte celý komplet s bowdenem nebo jen provléknete nové lanko.

Kdy mulčovat trávu

Kdy mulčovat

Při správné péči o travní plochy je ideální mulčovat na začátku vegetačního období, čerstvě rostlá mulčovaná tráva slouží jako hnojivo pro růst další vegetace. Druhým ideálním obdobím pro mulčování je konec vegetačního období. Třetí seč pak provádět dle výšky trávy.

Jak vybrat sekacku

Výběr sekačky závisí i na terénuS velmi hustým porostem si nejlépe poradí výkonná benzínová sekačka.Vysokou trávu nejkvalitněji posečete diskovou nebo bubnovou sekačkou.Na kopcovitém, nerovném povrchu nebo na svazích nejvíce oceníte lehčí akumulátorové či elektrické sekačky, nebo benzínové sekačky s pohonem kol.

Proč nestartuje sekačka

Nejčastějšími důvody, proč sekačka na trávu nestartuje, jsou běžně nečistoty a staré palivo. Pokud byla Vaše sekačka uložena přes zimu s nespotřebovaným palivem, které zůstalo v nádrži, motor nenastartuje a může se dokonce poškodit. Karburátor Vaší sekačky na trávu má za úkol regulovat palivo a vzduch v motoru.

Jak vypustit benzín ze sekačky

Chybí–li na karburátoru vypouštěcí šroub (většinou jej najdeme na spodní straně karburace), benzin z nádrže odsajeme a zbytek zlikvidujeme tak, že spustíme motor a necháme jej běžet, dokud se sám nezastaví. Palivo můžeme vypustit i tak, že odmontujeme plovákovou komoru karburátoru a otevřeme víčko nádrže.

Která sekačka je nejlepší

Benzínové sekačky

Hodnocení Produkt
Top 1 92,3 % Vítěz srovnání VeGA 545 SXHE 7in1 Přečíst recenzi
Top 2 85,4 % Nejlepší cena-výkon VeGA 51 HWXV 6in1 Přečíst recenzi
Top 3 73,6 % Pro nenáročné Riwall PRO RPM 4735 Přečíst recenzi
Top 4 84,2 % I na vysokou trávu Riwall RPM 4640 PRO Přečíst recenzi

Jak sekat malou zahradu

Na zahradu do 500 metrů čtverečních není potřeba kupovat drahou techniku. Vystačíte si s levnou elektrickou sekačkou a malým vyžínačem. A exponovaná místa těsně kolem domu si můžete ošetřit ruční vřetenovou sekačkou, její pomocí vyrobíte anglický trávník.

Jak napnout řemen u sekačky

Většina sekaček mívá pružinu, která zajišťuje dostatečné napnutí řemenu, buď vzadu na "domečku“ skeletu vedle výhozu, či přímo pod podvozkem. Když je toto všechno v pořádku, je vhodné nastavit i lanovou dráhu pojezdu tak, aby k záběru došlo zhruba uprostřed záběru madla.

Jak povolit nůž na sekačce

Šroub nože se povoluje vždy proti (zpět) směru otáčení nože sekačky. Ve směru otáček nože při sečení se musí nožem vždy šroub utahovat! Tj. točí-li se po směru hodinových ručiček povoluje se směrem proti a opačně.

Jak vysokou trávu lze mulčovat

Ideální výška trávy pro mulčování je okolo pětadvaceti centimetrů; foto: Dakr. Před sečením vždy posuďte stav plochy. Když je trávník řídký, nemulčujte jej, a pokosený porost odkliďte do kompostu, kde se po proházení s hlínou bezproblémově rozloží.

Jak sekat trávu bez sekačky

Nejjednodušším a pravděpodobně i nejstarším nástrojem k sečení trávy je srp. Hodí se k vyžínání cestiček a prostorů kolem stromků, kam se nedostaneme s kosou nebo sekačkou. Vyrábí se i pro leváky, nabrousíte ho brouskem na kosu. Variantou srpu je malá jednoruční kosa.

Jakou sekačku na 1000m2

Benzínové sekačky o výkonu 1 500–2 250 W – takové sekačky jsou ideální pro trávníky o ploše maximálně do 1000 m2. Benzínové sekačky o výkonu 2 250–3 000 W – zvládnou pozemek o výměře cca 1 750 m2 a poradí si i s vyšším a hustším porostem.

Proč sekačka nesbírá trávu

Pokud vaše sekačka pořádně nesbírá trávu, může být na vině tvar výhozového otvoru, konstrukce koše či tvar nože. Pro naše podmínky a styl sekání je ideální zvolit vyšší a rozměrnější šasi, radí odborník. Novou sekačku Oleo-Mac a čtyři další ceny můžete vyhrát v naší soutěži.

Jak dlouho vydrzi benzin v Sekacce

Palivo, které nalejete do sekačky či jiného zařízení, vydrží standardně čerstvé třicet dnů. Po této lhůtě se jeho kvalita zhoršuje a může zvětrat. Zvětralé palivo způsobuje, že se v palivové soustavě nebo na základních částech karburátoru tvoří usazeniny a po delší době může být problém vůbec stroj nastartovat.

Jak dlouho může být benzin v kanystru

Vydrží v kanystru zhruba jednou tak déle, ale na zhoršení kvality se může podepsat také okolní vlhkost nebo skladování na světle.

Jak sekat svah

S trávou na svažité louce se nejlépe vypořádávají lištové nebo bubnové motorové sekačky, které se „nezadýchají“ ani v příkrém stoupání, jsou robustní a velká kola se širokým rozchodem brání převrácení stroje. Většinou vystačí se čtyřtaktním motorem o výkonu do 5 kWh.

Kdo je výrobcem sekaček VeGA

Zahradní technika značky VeGA, kterou výhradně od roku 2005 dováží do České republiky firma V–GARDEN s.r.o., nabízí ze svého sortimentu velice zajímavé produkty.

Jak často sekat

Doporučuje se sekat trávník jednou týdně. Chcete-li mít pěkný a hustý trávník, pravidelně ho sekejte. Sečení zajistí, že se stvoly trávy u báze rozvětví. Pravidelné sekání trávníku zajistí jeho větší hustotu.

Jak sekat travu bez sekačky

Nejjednodušším a pravděpodobně i nejstarším nástrojem k sečení trávy je srp. Hodí se k vyžínání cestiček a prostorů kolem stromků, kam se nedostaneme s kosou nebo sekačkou. Vyrábí se i pro leváky, nabrousíte ho brouskem na kosu. Variantou srpu je malá jednoruční kosa.

Jak povolit šroub u sekačky

Šroub nože se povoluje vždy proti (zpět) směru otáčení nože sekačky. Ve směru otáček nože při sečení se musí nožem vždy šroub utahovat! Tj. točí-li se po směru hodinových ručiček povoluje se směrem proti a opačně.

Čím brousit sekačku

Nůž můžete nabrousit na brusce nebo pomocí pilníku ve svěráku. Ostří brousíme ve stejném úhlu, v jakém bylo nabroušeno původně. Pokud bychom úhel zmenšili, sekačka by sice sekala lépe, ale nůž by se velice rychle otupil. Pokud bychom naopak úhel zvětšili, sekačka by sekala špatně.