Co je E27?

Co je E27?

Co je žárovka E27

LED žárovka E27 má název, který se skládá ze dvou částí: Písmeno E získala podle Thomase Edisona, který závit patentoval. Číslo 27 poté označuje průměr závitu patice v milimetrech.
ArchivPodobné

Co je E14

Žárovky E14 jsou obvykle určeny do designových a dekoračních svítidel, lamp a lustrů. Tvar žárovek E14 je svíčka nebo kapka a téměř výhradně se vyrábějí v provedení LED. Speciální aplikací žárovek s paticí E14 jsou směrové, tzv. reflektorové žárovky.
Archiv

Jak poznat závit u žárovky

Informaci o typu závitu (šroubuje se) a patice (zasunuje se) mnohdy najdete na štítku svítidla (u lamp bývá na podstavci). Bývá na něm označení maximálního příkonu světelného zdroje ve wattech (např. 60 W) a právě typ závitu světelného zdroje (E27, E14, GU10) i rozsah síťového napětí (220-240 V).

Jakou LED žárovku do kuchyně

Pokud se ptáte, jakou barvu světla do kuchyně zvolit, doporučíme vsadit na neutrální bílou v rozmezí hodnot 3800 K – 5200 K, což splňuje moderní LED osvětlení do kuchyně.

Co to je GU10

LED žárovky s typovým označením GU10 mají patici se dvěma malými bajonety a uchycení do patice LH-GZ10 je pootočením. Tyto LED bodovky již téměř nehřejí a uspoří oproti halogenkám až 90% spotřeby elektrické energie. Uplatnění nacházejí téměř všude, v domácnostech, prodejnách a kancelářích.

Jakou žárovku do digestoře

25W žárovka do digestoře s průměrnou životností 1 000 hodin. Lze provozovat s napětím 220–240 V, paticí E14 a typem žárovky T25L.

Jaké žárovky jsou nejlepší

Nejlepší úsporné žárovkyPhilips MyAmbiance 12–60W A60 DIMM 1PP/6.Philips MyVision 5W.Philips MyAmbiance 9W–40W A60 DIM.Sylvania Toledo GLS A60 0026153.Osram Parathom Classic A60.Paulmann 11W 883.26 11W.GE Electronic GLS T2 12W.Megaman GA913i.

Jaký je příkon žárovky

Žárovky mohou mít různý příkon – 25W, 40W, 60W, 75W, 100W, 200W,…. Dnes se používají často úsporné žárovky, které svítí jako obyčejné žárovky, ale mají nižší spotřebu – 8W, 9W, 14W,……………

Jaké jsou nejlepší LED žárovky

Nejlepší žárovky dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Název
1. Philips LED žárovka E27 8W 2700K 230V A60 SET3ks P775490
2. Emos LED žárovka Classic A60 9W E27 teplá bílá 3ks
3. V-TAC LED trubice 18W 120cm neutrální bílá
4. Immax NEO LITE Smart žárovka LED E27 9W RGB+CCT barevná a bílá, stmívatelná, WiFi

Jak silné světlo do kuchyně

Je dobré mít na paměti, že intenzita světla dopadajícího na pracovní plochu v kuchyni by měla dosahovat alespoň 300 luxů. „Jestliže si při práci v kuchyni stíníte, pak máte osvětlení špatně rozmístěné.

Co je GU10 led

LED žárovky s typovým označením GU10 mají patici se dvěma malými bajonety a uchycení do patice LH-GZ10 je pootočením. Tyto LED bodovky již téměř nehřejí a uspoří oproti halogenkám až 90% spotřeby elektrické energie. Uplatnění nacházejí téměř všude, v domácnostech, prodejnách a kancelářích.

Jakou žárovku do bytu

Doporučujeme používat zdroje pro LED. Bodové LED žárovky 12V se nejčastěji používají v místech, kde je z bezpečnostních hledisek nutné použít žárovky s nižším napětím, například některé části koupelen. LED žárovky 12 V jsou alternativou za klasické 12V halogenové žárovky.

Jaký je příkon televize

Ačkoliv se jedná o složitější přístroj, příkon se pohybuje mezi 70 a 300 W za hodinu. Nejméně spotřebují staré CRT obrazovky, ale je to dáno také tím, že mají mnohem menší rozměry. Při úhlopříčce do 50 cm u CRT je příkon méně než 100 kWh. Přibližně stejný příkon má i LED televize s úhlopříčkou mezi 91 až 100 cm.

Jaký je rozdíl mezi výkonem a příkonem

Příkon je tedy množství elektrické energie, které do spotřebiče přitéká. Výkon pak označuje pouze tu část, která slouží k danému účelu a přemění se na požadovaný druh energie.

Jak správně vybrat LED žárovku

Zatímco u klasických žárovek se orientujeme pomocí výkonu udávaného ve watech, LED žárovky je potřeba vybírat podle světelného toku, udávaného v Lumenech (lm). Je to proto, že spotřeba LED žárovek je o cca 80–90 % nižší než u klasických žárovek. Čím více lumenů, tím větší svítivost.

Jakou LED žárovku na čtení

Větší množství světla – Doporučujeme LED žárovky se světelným tokem 700-1500 lumenů (lm). Takové množství světla je vhodné pro náročnou práci a čtení. Odpovídá 60-100W obyčejné žárovce.

Jaká barva světla je lepší

Pro unavené oči po těžké práci není dobré bílé světlo, ale měli byste zvolit relaxační teplejší odstín. Do domácností a do místností jako jsou obývací pokoje, dětské pokoje, ložnice volte teplotu od 2700K – 3000K. Pro pracovní prostředí, kuchyně, WC či koupelny můžete zvolit 4000K – neutrální barva světla.

Jaké světlo do kuchyně

Centrální osvětlení do kuchyně

Pokud se ptáte, jakou barvu světla do kuchyně zvolit, doporučíme vsadit na neutrální bílou v rozmezí hodnot 3800 K – 5200 K, což splňuje moderní LED osvětlení do kuchyně.

Co je to LED žárovka

LED diody. LED diody představují zdroj světla LED (Light Emitting Diode – světlo emitující dioda) s nejnižšími energetickými nároky a velkou životností, výrobci udávanou v rozmezí od 25.000 do 100.000 hodin.

Jak zjistit příkon spotřebiče

Zjistěte si, jaký má spotřebič příkon (tato informace bývá uvedena na štítku spotřebiče, v návodu nebo na žárovce). Jednotky, ve kterých se příkon udává, jsou watty (W). Tuto jednotku vynásobte počtem hodin, kdy je spotřebič zapnutý. Tím získáte jeho spotřebu ve watthodinách (Wh) či kilowatthodinách (kWh).

Co zere elektřinu

Nejvíce elektrické energie spotřebuje ohřívač vody, pračka a lednička. Počáteční investice do úsporných spotřebičů mohou být vyšší, bohatě se vám však vrátí na nízké spotřebě vody a elektřiny. Nahrazením třeba takové staré lednice novějším modelem lze ročně ušetřit několik set až tisíc korun!

Co je větší výkon nebo příkon

Platí, že čím větší má být výkon, tím větší musí být při zachování stejné účinnosti i příkon, přičemž příkon je vždy vyšší než výkon.

Co znamená příkon 200w

Každý elektrospotřebič má uveden příkon spotřebiče, který se počítá ve Wattech (W). Toto číslo nám říká, kolik Wattů spotřebuje daný přístroj za 1 hodinu.

Jaké světlo do kadeřnictví

Doporučená intenzita osvětlení

Druh pracovní činnosti Intenzita osvětlení – množství světla na m2
prádelna a čistírna 300 lux
kadeřnictví 500 lux
šperkařství 1000 lux
montáž elektroniky 1000 lux

Co to je Lumen

Lumen (zkratka lm) je jednotka světelného toku. Jedná se o odvozenou jednotku soustavy SI a je definován jako světelný tok vyzařovaný do prostorového úhlu 1 steradiánu bodovým zdrojem, jehož svítivost je ve všech směrech 1 kandela.