Kas ir STO? Pilnīgs drošības žetonu piedāvājuma ceļvedis

Kas ir STO?

ICO meteoriskais pieaugums visā 2017. gadā un 2018. gada sākumā bija bezprecedenta un radīja pilnīgi jaunu metodi, kā iegūt milzīgas finansējuma summas tikai minūtēs. Tomēr milzīgais SIO daudzums, kas izrādījās krāpšanās, nepildīja savus solījumus vai pietrūka finansējuma pirms produkta izlaišanas, 2018. gada otrajā pusē ICO strauji samazinājās..

Tomēr uz blokķēdes bāzes žetonu spēja radīt elastīgākus finanšu aktīvus un instrumentus neizklīda. Decentralizētās finanses (DeFi) pieaug, finanšu instrumentiem no nodrošinājuma parāda platformām līdz decentralizētiem prognozēšanas tirgiem materializējoties pa kreisi un pa labi.

Viens no galvenajiem DeFi ainavas fokusiem ir parasto finanšu vērtspapīru pāreja uz ciparu žetoniem blokķēdē.

Šie aktīvi parasti tiek dēvēti par “drošības žetoniem”, un tie ir vērtspapīri, kas atspoguļo pašu kapitālu vai parādu ar digitālu iesaiņojumu ap tiem – kas paredzēti, lai nodrošinātu aktīvu priekšrocības un elastību.

Kas ir STO?

Sekojot ICO pēdām, “Drošības žetonu piedāvājums” (STO) ir izpelnījies plašu uzmanību kā investoru, pakalpojumu sniedzēju, biržu ekosistēma un lielāka izjūta par pozīciju ziedošā tirgū. Drošības žetoniem ir dažas intriģējošas izredzes, un STO uzņēmumiem piedāvā vērtīgu instrumentu digitālo aktīvu izdošanai blokķēdē.

Kas ir Drošība?

Tradicionāls finanšu nodrošinājums ir aizstājams instruments, kam ir vērtība un kas var pārstāvēt vai nu parādu, vai pašu kapitālu.

Vērtspapīri kā pašu kapitāls var apzīmēt īpašumtiesības uz uzņēmumu (akciju), kur īpašnieki var gūt labumu no kapitāla pieauguma par aktīvu vai pat saņemt dividenžu maksājumus īpašos gadījumos. Kapitāla vērtspapīru turētāji var būt vai nu valsts, vai privāti uzņēmumi, un īpašniekiem parasti ir tiesības uz kāda veida īpašumtiesībām uzņēmumā.

Vērtspapīri, kas pārstāv parādu, ir aizņemtas naudas atveidojums, kas ir jāatmaksā un uz kuru attiecas dažādi aizdevuma nosacījumi. Ir daudz veidu parāda vērtspapīri, tostarp:

  • Valsts obligācijas
  • Nodrošinātas parāda saistības (CDO)
  • Nodrošinātas hipotēkas saistības (TKO)
  • Korporatīvās obligācijas
  • Noguldījumu sertifikāts

Parāda vērtspapīru turētāji parasti ir pilnvaroti saņemt procentu maksājumus par aizdevuma pamatsummu, un tos var nodrošināt ar vairākiem līdzekļiem – ieskaitot nodrošinājumus un bez ķīlas.

Vērtspapīriem ir būtiska loma finansēšanā, un tie ir vairāk saistīti ar STO, jo tie spēj piesaistīt līdzekļus finansējuma piesaistei. Uzņēmumi var iegūt milzīgas summas, izmantojot pašu kapitāla sākotnējos publiskos piedāvājumus (IPO), kad tie kļūst publiski, un valdības var pat emitēt pašvaldību obligācijas, lai piesaistītu līdzekļus.

Publiskie vērtspapīri tiek tirgoti lielākajās biržās, un tos var nodot starp ieguldītājiem otrreizējos tirgos kā aktīvus.

Drošības žetoni un drošības žetonu piedāvājumi (STO)

Par drošības žetoniem bieži tiek uzskatīts, ka tie atšķiras no vērtspapīriem. Lai gan tie pastāv blokķēdē, tie, šķiet, ir vērtspapīri, uz kuriem attiecas tie paši noteikumi un judikatūras prioritāte kā tradicionālajiem vērtspapīriem.

Tomēr dažus drošības žetonus piedāvā unikālas priekšrocības – jo īpaši sekundārā tirgus likviditātes uzlabošanā, atbilstības izmaksu samazināšanā, tirdzniecības ierobežojumu automatizācijā, daļēju īpašumtiesību nodrošināšanā un aktīvu savietojamības nodrošināšanā.

STO ir pavērusi iespēju uzņēmumiem piesaistīt līdzekļus, izsniedzot investoriem digitālos drošības marķierus normatīvajiem aktiem atbilstošā veidā. Priekšrocības pastāv gan ieguldītājam, gan emitentam, vienlaikus nodrošinot daudz labākas garantijas pret krāpšanu salīdzinājumā ar SIO. Emitenti var būt no dažādām jomām, ieskaitot komerciālo nekustamo īpašumu, riska kapitāla firmas un mazos un vidējos uzņēmumus (MVU).

Tur ir diskusija ap semantiku par to, kas ir “drošības marķieris” vai “tokenizēts vērtspapīrs”, bet visiem mērķiem STO šajā kontekstā koncentrējas uz jaunu drošības marķieru palaišanu un nevis esošo finanšu aktīvu marķēšanu.

Viens no STO vienkāršākajiem un izdevīgākajiem lietojumiem ir MVU, kurš vēlas piesaistīt finansējumu, ja viņi nevar izmantot komercbanku pakalpojumus. Paralēli citu DeFi pakalpojumu pieaugumam, MVU var piekļūt atvērtiem finanšu pakalpojumiem – izsniedzot drošības žetonus investoriem, lai iegūtu blokķēdē. Tam ir būtiskas sekas, samazinot šķēršļus piekļuvei privātiem ieguldītājiem un vienlaikus sniedzot spēcīgus finanšu pakalpojumus MVU vietējos un reģionālos reģionos, kur to finansiālās iespējas vēsturiski ir ierobežotas..

Turklāt mazie un vidējie uzņēmumi, kas izsniedz drošības marķierus, ir lielisks piemērs, lai izceltu vairākus dalībniekus, kas nepieciešami drošības marķieru ekosistēmā.

Lasīt: Finanšu aktīvu marķēšana

The Security Token ekosistēmas dalībnieki

Ja MVU (t.i., uzņēmums A) vēlas emitēt drošības žetonus, kas pārstāv viņu uzņēmuma pašu kapitālu, to var izdarīt ar vairāku tirgus dalībnieku palīdzību, tostarp:

  • Emisijas platformas
  • Apmaiņa
  • Kustoņi
  • Brokeru dīleri
  • Atbilstība tiesību aktiem

Uzņēmums A var oficiāli izsniegt ieguldītājiem savus drošības marķierus, izmantojot emisijas platformu. Plaši pazīstamās emisijas platformas ietver Polymath un Harbour, kas ir integrēti ar pakalpojumu sniedzējiem, piemēram, glabātājiem, brokeriem-dīleriem un juridiskām / atbilstības struktūrām, lai veicinātu drošu un normatīviem aktiem atbilstošu procesu.

Izdošanas platformu izstrādātāji strādā arī pie standartizētām marķieru saskarnēm (t.i., ST-20 Polymath un R-Token for Harbour), kas stingri kodē normatīvos parametrus marķieru līgumos, piemēram, skaidri tirdzniecības ierobežojumi. Standartizētas marķieru saskarnes drošības marķieriem arī ļauj aktīviem sadarboties, kam ir pozitīva sekundārā tirgus likviditātes pakārtotā ietekme un samazināta berze marķieru tirdzniecībā.

Polimātu ceļvedis

Lasīt: Mūsu ceļvedis polimātam

Turētājbankas ir populāras digitālo žetonu glabāšanā drošā saldētavā – it īpaši iestādēs. BitGo ir viens no visizplatītākajiem digitālo aktīvu glabātājiem, un glabātāji bieži sadarbojas ar biržām vai emisijas platformām.

Investoriem pastāv apmaiņa ar drošības žetonu tirdzniecību, kas ļauj labāk piekļūt kapitālam, uzlabot sekundāro likviditāti un demokratizēt ieguldītāju piekļuvi vērtspapīriem. tZero ir augsta līmeņa apmaiņa, kas nesen sāka darboties, un to atbalstīja Overstock. Uzņēmuma A drošības marķieri var tirgoties biržās, piemēram, tZero, kur ieguldītājiem veic KYC / AML verifikāciju. Dažas biržas var darboties pat kā emisijas platformas.

Kā MVU A uzņēmuma drošības marķierus var piedāvāt privātiem ieguldītājiem, kuriem dažādu ienākšanas šķēršļu dēļ MVU investīciju iespējas lielā mērā ir liegtas. Tomēr šādas piekļuves drošības žetoniem demokratizēšana var palīdzēt MVU piesaistīt finansējumu no vietējām kopienām, nodrošinot mazajiem uzņēmumiem pārliecinošu labumu un palīdzot vietējo uzņēmumu izaugsmei.

Atvērtas finanšu sistēmas, piemēram, Mt. Pelerīns pat cenšas nodrošināt MVU tirgus tādām organizācijām kā A uzņēmums, lai izmantotu plašu, atvērtu finanšu pakalpojumu bloku ķēdē.

Citas drošības žetonu lietojumprogrammas, kas jau notiek šodien, ietver komerciālo nekustamo īpašumu ieguldījumu fondus (t.i.., REITs), kas samazina augsto ieguldījumu minimumu un pat ļauj rasties tādiem jēdzieniem kā dalītā īpašumtiesības. Ostai ir jau mitina STO Dienvidkarolīnas dzīvojamajai ēkai ar ievērojami samazinātu ieguldījumu minimumu salīdzinājumā ar tipiskajām likmēm.

STO pret ICO

Kopumā STO novērš krāpšanas gadījumus ar SIO un piedāvā likumīgus vērtspapīrus plašākam ieguldītāju lokam ar labāku efektivitāti, savietojamību un likviditāti nekā parastie vērtspapīri. STO nodrošina faktiskie aktīvi, savukārt ICO galvenokārt bija balstīti uz “lietderības žetoniem” bez pamata nodrošinājuma un tos neaizsargāja likumi par vērtspapīriem.

STO piedāvā arī priekšrocības salīdzinājumā ar IPO. Tie ir lētāki un var aptvert daudz plašāku aktīvu klāstu, piemēram, dalītas īpašumtiesības uz augstvērtīgiem mākslas darbiem vai ieguldījumu fondiem. Banku un starpniecības maksas arī tiek krasi samazinātas, izmantojot automatizāciju, uzsākot STO, salīdzinot ar IPO.

Ir svarīgi atzīmēt, ka, lai gan ASV uz vērtspapīriem attiecas vērtspapīru likumi, drošības žetonu palaišanai ir juridiskas nianses, jo to pamatā ir jauna tehnoloģija. Vairākas valstis ārpus ASV arī ir aizliegušas STO, tostarp Ķīna un Dienvidkoreja.

ASV investori pumpē milzīgas naudas summas drošības marķiera ainavā, jo dalībnieku loma jaunajā ekosistēmā turpina aktualizēties. Novērtējot, kuri tirgi ir kļuvuši par vispopulārākajiem drošības žetonu sākumposmā, vajadzētu atklāt, kurās nozarēs STO piedāvā vislabākās priekšrocības. Gan MVU, gan REIT ir skaidras STO lietojumprogrammas, taču ir pieejamas daudzas citas praktisku, lētākas un normatīvajiem aktiem atbilstošas ​​drošības žetonu izsniegšanas iespējas..

Secinājums

SIO bija jauns jēdziens, kas veicināja trakas spekulācijas ar altkoīniem to popularitātes laikā 2017. gada beigās, taču kopš tā laika nozare ir kļuvusi saprātīgāka. Tā kā ICO ir klibojuši, drošības žetoni ir kļuvuši par saprātīgu blokķēdes tehnoloģijas izmantošanas gadījumu parasto finanšu instrumentu un digitālo aktīvu konverģencei.

DeFi palielinās, un drošības žetoni ir gatavi spēlēt neatņemamu daļu plašākā pārejā uz atvērtu finanšu sistēmu.