Kas ir atvasinājumi? Un kā tās ir saistītas ar kriptovalūtu tirgu
Pirmā pieredze, ko mūsdienu laji, iespējams, guva ar atvasinājumiem, bija saistīta ar Enron sabrukumu un visām ar to saistītajām asociācijām. Tā rezultātā atvasinātie instrumenti ir ieguvuši lielākoties neiegūtu reputāciju kā kaut ko netīru, papīra sajaukšanu, kas slēpts kā godīgs darbs vai ieguldījums.
Patiesība ir daudz atšķirīga. Atvasinātie instrumenti ir vērtīga funkcija finanšu papīra tirgos, un tie ir iekļuvuši arvien plašajā un vienmēr sarežģītajā kriptovalūtu pasaulē..
Kas ir atvasinājumi?
Kā norāda viņu nosaukums, atvasinātie instrumenti ir finanšu vērtspapīri, kas ir balstīti vai kaut kādā veidā saistīti ar citu aktīvu. Tas ir, to vērtību un izturēšanos nosaka pamataktīvs vai aktīvi. Tie tiek noslēgti kā līgums starp vismaz divām pusēm, kas koncentrējas uz attiecīgajiem aktīviem un kuru cenu nosaka atbilstoši šī pamata aktīva cenas svārstībām. Lielākā daļa atvasināto instrumentu tiek pārdoti ārpusbiržas, neregulēti, lai gan biržās pastāv ievērojams standartizēts atvasināto instrumentu tirgus..
Risks ir viena no atvasinājumu galvenajām iezīmēm gan no vadības, gan no iespējas viedokļa. Viņu sirdī atvasinātie instrumenti tirgus dalībniekiem nodrošina līdzekli riska nodošanai citai pusei sava veida riska ierobežošanas veidā. Šie riska pārvaldības līgumi var radīt ķēdes un tīmekļus, kas var tikt izlaisti ārpus kontroles, ja viena vai vairākas puses neizpilda saistības. Slavenākais pēdējā laika piemērs tam bija kā ievads 2009. gada lielajai lejupslīdei, kad ārpusbiržas mijmaiņas darījumi kreditēšanas un mājokļu tirgos sāka izgāzties. Rezultāts bija plašs haoss un dziļa lejupslīde, kas viss bija balstīts uz nekontrolētu pārdošanas riska pieaugumu.
Varbūt ir viegli saprast, kāpēc atvasinātie instrumenti aicina sāniski paskatīties no ikdienas ieguldītājiem. 2015. gada filma “Lielais īss”Un 2010. gada grāmata, kuras pamatā tā ir, galvenokārt ir kredītsaistību nepildīšanas mijmaiņas darījumu stāsts – atvasināts produkts..
Kriptovalūtu tirgi jau cieš no slikta repa. Papildus riskiem, kas saistīti ar neregulētiem tirgiem, piemēram, izkrāpšanu un sūknēšanas un izvešanas shēmām, tirgus un tā dalībnieku tehnoloģiskā sarežģītība rada hakeru nopietnas bažas. Tad ir visas sistēmas fundamentālais jaunums. Ļoti maz cilvēku prognozēja Bitcoin meteorisko pieaugumu, un visur ir minējumi par to, vai cenas kopumā pieaugs, kritīsies, atkāpsies, konsolidēsies vai sabruks. Kriptogrāfija ir burbulis vienu dienu, nākamās nākotnes viļņa virsotne.
Precīzas prognozes kriptovalūtas sfērā ir grūts un riskants. Atvasinātie instrumenti piedāvā tirgus izolācijas līmeņa izolāciju un iespēju iesaistīties vairāk spēlētāju.
Kā atvasinājumi rada viļņus kriptogrāfijā?
Vairāki lieli vārdi nesen paziņoja par nodomiem piedāvāt atvasinājumus ar kriptogrāfijas monētām – to skaitā Cboe Global Markets, TrueEx un Goldman Sachs.
Kripto sfērai tas ir liels jaunums, ja tikai tangenciāli.
Labi attīstīts kriptovalūtas papīra tirgus netieši palielina pamataktīva likviditāti un apjomu, jo arvien vairāk un vairāk dažādu spēlētāju iegūst iespēju iegremdēt pirkstus.
Tā ir laba ziņa visiem, kas nav Bitcoin, Ethereum vai Ripple. Trīs lielākās mega monētas šobrīd bauda tādu cieņas līmeni, kas piesaista institucionālo naudu. Daļēji tā ir atgriezeniskā saite. Lielāki apjomi un institucionālie ieguldījumi saglabā nepastāvību, kas savukārt veicina lielāku apjomu un institucionālos ieguldījumus. Finanšu instrumenti mazāka apjoma monētu svārstību pārvaldīšanai piesaista vairāk investoru pie galda, palielinot apjomu un vēl vairāk samazinot svārstīgumu. Altcoins gūst labumu no tās pašas atgriezeniskās saites.
Kriptovalūta ir riska uzņemšanās vieta, un atvasināto finanšu instrumentu tirgus ļauj spēlētājiem ar riska pārvaldības pieredzi iekļūt sfērā un potenciāli gūt lielu peļņu, vienlaikus samazinot riska faktoru tirgum kopumā..
Tas nenozīmē, ka risks pazūd. Faktiski spēlētājiem, kuri ienāk kriptogrāfisko atvasinājumu tirgū, Apvienotās Karalistes Finanšu rīcības iestāde informē, ka viņi ienāk kauliņos..
Atklātā vēstulē ieguldītājiem iestāde brīdina, ka daži kriptogrāfijas atvasinājumi, īpaši līgumi par starpību (CFD) un finanšu derību starpības, rada neparastu risku kriptogrāfisko cenu svārstību dēļ, aizņemoties pat 50: 1, saistītās maksas un salīdzinoši necaurspīdīgas cenas.
“Kriptonauda ir virtuāla valūta, kuru ne emitē, ne nodrošina centrālā banka vai valdība. Viņi pēdējā gada laikā ir piedzīvojuši ievērojamas cenu svārstības, kas apvienojumā ar sviru rada risku ciest ievērojamus zaudējumus un, iespējams, zaudēt vairāk, nekā esat ieguldījis, ”raksta iestāde. “Kriptovalūtas CFD ir ārkārtīgi augsta riska, spekulatīvs ieguldījums. Jums jāapzinās iesaistītie riski un pilnībā jāapsver, vai ieguldījumi kriptovalūtas CFD ir jums piemēroti. ”
Arī kriptovalūtas ļoti pelēkā regulēšanas zona ir atvasināto instrumentu tirgus priekšrocība, jo vienalga lielākā daļa ārpusbiržas atvasinājumu produktu netiek regulēti. Citiem vārdiem sakot, tradicionālo atvasinājumu produktu bezrecepšu piegādātājiem šī ir pazīstama teritorija. Kādi iztēles produkti tie arī var būt – vismaz viens pakalpojumu sniedzējs piedāvā atvasinājumus, pamatojoties uz laika apstākļiem.
Kaut arī Finanšu rīcības pārvalde to atzīmē kā iemeslu būt piesardzīgiem, ieejot kriptogrāfisko atvasināto instrumentu tirgos, tam var būt neparedzētas sekas – piesaistot papildu valdības regulējumu.
Pēc augsta profila kredītu un mājokļu tirgus sabrukuma un tam sekojošās banku glābšanas ASV regulatīvās aģentūras uzmanīgi seko līdzi potenciālajiem jaunajiem nemierniekiem. Kriptovalūta līdz šim ir piesaistījusi tikai nelielu interesi. Nav pat skaidrs, vai visas kriptonauda var vai tiktu uzskatīta par ASV vērtspapīru vērtspapīriem turpmākas regulēšanas gadījumā.
Bet labi attīstīts papīra tirgus mēdz piesaistīt uzmanību, un šī uzmanība varētu izraisīt valdības lielāku iesaistīšanos kriptogrāfijas sfērā. Pūristi to var noraidīt, taču tas gandrīz garantē, ka samazinās daļu no tirgus riska un svārstībām. Tas varētu arī nomierinoši ietekmēt nervozus tradicionālos investorus. Ieejot kriptogrāfijas baseinā, viņi var mierināties, zinot, ka netālu atrodas valdības glābējs.
Attīstošs tirgus
Visos tirgos rodas pieaugošas sāpes, un kriptonauda neatšķiras. Ātrums, kādā kriptonauda pārcēlās no teorētiski baltajām grāmatām uz Wall Street Journal virsrakstiem, ievērojami apsteidza tradicionālo tirgus dalībnieku, iestāžu un valdības aģentūru spēju sekot līdzi.
Uzkrītošās naudas summas, kas tagad mētājas kriptogrāfijas sfērā, nekad nevarētu palikt nepamanītas ilgi. Bankas pievērš uzmanību, tāpat kā valdības pārvaldes un nodokļu aģentūras. Tagad papīra tirgus dalībnieki kriptogrāfijā atrod piemērotu līdzekli saviem finanšu rīkiem. Kādā ziņā šifrējums, šķiet, ir ideāls ārpusbiržas atvasinājumu produkts – augsts risks, augsts potenciāls pieaugums, maz regulēšanas vai pat maz regulēšana, un zema pašreizējā likviditāte, atstājot daudz iespēju izaugsmei. Arī monētu, uz kurām derēt, netrūkst. Pēdējais monētu tirgus ierobežojuma skaits bija 1610 – un šis saraksts ir tālu no visaptveroša.
Nav precīzi zināms, kur kriptovalūtas atvasinātie instrumenti nonāks tirgū. Tomēr ir skaidrs, ka aktīvs papīra tirgus ieviesīs noteiktas izmaiņas. Jāskatās, vai šīs izmaiņas ir katastrofālas, jo tās galu galā izrādījās hipotēkām, vai arī tās palīdzēs pieradināt savvaļas kriptogrāfijas tirgu.
Atsauces:
- https://www.investopedia.com/terms/d/derivative.asp
- https://www.nytimes.com/2001/11/29/business/enron-s-collapse-the-deratives-market-that-deals-in-risks-faces-a-novel-one.html
- https://www.investopedia.com/tech/cryptocurrency-deratives-boom-might-be-its-way/
- http://www.businessinsider.com/bubble-deratives-otc-2010-5
- https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-03-14/cboe-signals-big-plans-for-trading-cryptocurrency-deratives
- https://www.fca.org.uk/news/statements/cryptocurrency-deratives
- https://hackernoon.com/what-the-cryptocurrency-market-can-learn-from-the-300-year-old-history-of-derivative-markets-4ed582fcad20
- https://graphitepublications.com/how-the-big-short-was-made-credit-deratives/