Iepazīstieties ar Rho: Ethereum dApp paver ceļu uz vairāk fiksētu procentu likmju DeFi

Ethereum DeFi

Viens no agrīnās decentralizētās finanšu arēnas lielākajiem hitiem ir bijis tā kreditēšanas sektors, kas ir piedzīvojis uzplaukumu, kopš top kreditēšanas dApps, piemēram, Maker un Compound, patiešām sāka sasniegt savus soļus 2019. gadā.

Arī augošo popularitāti nav grūti saprast. Izvairoties no nepieciešamības ieiet ķieģeļu un javas ēkās un ar cilvēkiem iesniegt dokumentus, dApps, piemēram, Maker un citi DeFi “naudas lego”, automatizē kreditēšanas procesu un pārvērš to 5 minūšu darījumā, kas tiek veikts mājās klēpjdatorā..

No lietotāju pieredzes viedokļa procentu likmes ir lietas, kas ir izrādījušās nedaudz sarežģītākas attiecībā uz šiem jaunajiem projektiem. Proti, to svārstības.

Piemēram, ņemiet vērā Makera pārvaldību. Kā Dai stablecoin pārvaldnieki MKR žetonu turētāji regulāri balso par Dai stabilitātes likmi – procentu likmi, ko iekasē no lietotājiem, kuri ir paņēmuši automatizētus Dai aizdevumus, izmantojot Maker dApp..

Šī procentu likme kā tāda svārstās. Sistēma, protams, ir jauna, taču lietotāji ir vairāk pieraduši pie “fiksētas likmes” finansēšanas, un pēdējā laikā arvien biežāk tiek pieprasītas vairāk fiksētas likmes DeFi iespējas..

Un tieši tur ir jaunais Rho projekts ienāk.

Rho ir DeFi jaunākais papildinājums

Rho, kuru izveidoja Compound inženieris Makss Volfs un atklāja 23. janvārī, ir procentu likmju mijmaiņas protokols. DApp ir veidots kā automatizēts tirgus veidotājs, kas veidots uz Ethereum un kas, tāpat kā Uniswap vai Compound, darbojas nevis kā pasūtījumu grāmata, bet gan kā viens mūžīgs līdzekļu kopums.

Kāpēc tad tas ir tik forši? Tā kā tas paver ceļu visu veidu jauniem DeFi jauninājumiem un eksperimentiem par fiksētām procentu likmēm. Līdz ar Rho parādīšanos DeFi projektiem būs vēl viena iespēja, lai izpētītu šādas likmes ārpus Torque dApp.

Izskatās kā @maxcwolff nolēma izveidot fiksētos / pludinātos mijmaiņas līgumus, un to sauc par Rho.

Man vienmēr ir domas par to, cik ātri šī telpa pārvietojas.https://t.co/epfGi6GD08 https://t.co/btbVlDITUc

– eric.eth (@econoar) 2020. gada 23. janvāris

Kā Wolff turpināja paskaidrot ievada čivināt, Rho likmes tiek salīdzinātas ar Compound’s cToken likmēm, bet tās var salīdzināt citur.

DApp veidotājs atzīmēja, ka sistēmu var izmantot daudzām lietām, piem. izveidot “fiksētas likmes salikto aizņēmumu”, ierobežot risku vai vienkārši spekulēt ar procentu likmēm.

Rho likmju salīdzināšana ar @compoundfinance samazina darījumu partnera risku (izvairoties no orākula problēmas), vienlaikus indeksējot DeFi aizņēmumu tirgu. Tas ļautu jums izveidot fiksētas likmes salikto aizņēmumu vai vienkārši spekulēt par likmēm.

– Makss Volfs (@maxcwolff) 2020. gada 23. janvāris

Runājot par to, kāpēc viņš izvairījās no pasūtījumu grāmatas veidotas iestatīšanas, Volfs sacīja:

“Izveidot to kā [automatizētu tirgus veidotāju] ir grūtāk, taču tam ir milzīgas priekšrocības. Agrīnā tirgū nav pietiekami daudz naudas, tirgus veidotāju vai izsmalcinātības, lai aizpildītu pasūtījumu grāmatu. AMM ļauj visiem tirgoties vienotajā tirgū ar standartizētiem noteikumiem, tāpēc pasūtījumu atvēršana ir mazāka. ”

Visinteresantākais no visiem ir tas, ka Rho tagad ir piemērots ikvienam un visiem. Saskaņā ar atvērtā pirmkoda garu, kas caurstrāvo Ethereum ekosistēmu, Volfs ir atvēris sistēmas avotus, lai, kā viņš izteicās, “iedvesmotu sabiedrību veidot lieliskas lietas”.

Viņš ir izlaidis arī pilnu Rho specifikāciju, kā arī saistīto atsauces ieviešanu.

Kas nāk tālāk?

Rho dokumenta sadaļā “Nākotnes darbs” Volfs atzīmēja, ka dažas īpatnības, kuras viņš bija paredzējis procentu likmju mijmaiņas protokolam, ir “izlaistas no specifikācijas īsuma un vienkāršības labad”.

Kā tāds Wolff turpināja izklāstīt virkni funkciju, kuras varētu tikt ieviestas nākamajos mēnešos. Viens no šādiem iespējamiem papildinājumiem bija Rho apvienoto likviditātes akciju “proporcionālo īpašumtiesību” apzīmēšana, līdzīgi kā Compound’s cTokens.

Volfs arī paskaidroja, ka Rho varētu “ieturēt daļu procentu maksājumu kā rezerves, kas kalpo kā likviditātes spilvens izņemšanai”. Viņš piebilda, ka šāda veida strukturēšana potenciāli varētu “kalpot par biznesa modeli protokolam”.

Neatkarīgi no tā, kas notiek ap projektu, ir skaidrs, ka tas ir jaunākais “naudas lego”, kas nokļuvis Ethereum skatuves. Tagad celtnieki var to atkārtot un sasaistīt ar citiem dApps, lai turpinātu veidot jauna veida banku pieredzi.

DeFi ir brīvā diapazona banku darbība

– Raiens Šons Adamss – rsa.eth (@RyanSAdams) 2020. gada 23. janvāris