Antonopoulos: Kryptoměna není náboženství, zaměřme se na skutečného nepřítele
Známý komentátor bitcoinů a autor Andreas Antonopoulos právě vydal video na YouTube vysvětlil své důvody pro napsání své nadcházející knihy Mastering Ethereum. Jedna osoba se ho zeptala, zda jeho spolupráce s Ethereem naznačuje, že se vzdaluje od bitcoinů. Podle Antonopoulose jeho zájem o ethereum neznamená žádný ideologický odklon od bitcoinu. Místo toho Antonopoulos poznamenává, že bychom všichni měli být ochotni se dozvědět o věcech, kterým nerozumíme nebo s nimi nesouhlasíme, a že kryptoměna není „náboženství“.
Zvládnutí etherea a dalších hitů
Pro ty, kteří to nevědí, si Andreas Antonopoulos udělal jméno jako jeden z nejuznávanějších autorů a řečníků na téma bitcoinů. Přednesl nespočet projevů, přednášek a prezentací na řadě významných událostí po celém světě. Je známý tím, že poskytuje slevy na svých řečnických poplatcích pro ty, kteří jsou ochotni platit v bitcoinech.
Jeho první dvě knihy, The Internet of Money volume one and two, a Mastering Bitcoin se ukázaly jako drtivé hity a jsou široce považovány za zásadní čtení pro ty, kteří to s kryptoměnou myslí vážně a rozumějí jí na technologické i ideologické úrovni.
Není to tak dávno, co Antonopoulos oznámil svůj záměr napsat další knihu s názvem Mastering Ethereum. Stejně jako jeho kniha s podobným názvem o bitcoinech, je záměrem této knihy zaměřit se na pokročilejší technické aspekty Ethereum pro programátory a ty, kteří se chtějí dozvědět více o vývoji Ethereum.
Přečtěte si také: Andreas Antonopoulos: Změna bitcoinového PoW se rovná střelbě do nohy
Znepokojující nedostatek víry?
Video, které Antonopoulos zveřejnil na YouTube, bylo odpovědí na otázku jednoho z jeho fanoušků nebo následovníků. Velká část této otázky spočívala ve zjištění, zda Antonopoulos ztratil svou výlučnou spřízněnost nebo oddanost bitcoinům či nikoli. Dokonce se zdálo, že to naznačuje, že projevení jakéhokoli zájmu o blockchainový projekt, který není bitcoinem, by bylo kacířství nebo posvátné.
K tomuto bodu měl Antonopoulos řadu ostrých a uštěpačných komentářů, které bychom možná měli všichni zvážit. Jeden bod, který uvedl, je, že kryptoměna a blockchain nejsou náboženství. Naše použití nebo výzkum v jiném projektu se nerovná zradě, ale je to moudrý a přirozený proces.
Dále uvedl, že i když nemusí souhlasit se vším, co konkrétní projekt blockchainu nebo kryptoměny dělá, jako je jeho konsensuální model nebo způsob, jakým zachází s řízením, neznamená to, že se není co učit nebo získat získáním jasnějšího obrazu o jak to funguje.
Antonopoulos měl také několik komentářů, které byly svým způsobem anti-etherea. Konkrétně uvedl, že tuto technologii bezpochyby využívali bezohlední jednotlivci, aby vytvořili „shitcoiny“ pomocí „nákladu kamionu“. Jen proto, že někteří lidé používají tuto technologii ze špatných důvodů, to neznamená, že samotná technologie je špatná nebo poškozená. Řekl:
Skutečnost, že se spousta idiotů pokusila prorazit těmi dveřmi, aby vydělali sračky, nemá nic společného se základní technologií.
Nejen Ethereum
Antonopoulos také opatrně uvedl nejistě, že zatímco se nadcházející kniha jmenuje Mastering Ethereum, nejedná se výhradně o projekt kryptoměny zahájený spolutvůrcem Vitalikem Buterinem.
Přečtěte si: Náš průvodce po ethereu
Místo toho Antonopoulos vyjádřil svůj zájem o mnoho projektů kryptoměny, které nabízejí virtuální stroje a programování chytrých kontraktů. Konkrétně citoval projekty jako Ethereum Classic, Lisk, EOS, Rootstock a QTUM. Kromě konkrétního komentáře, že Ethereum Classic je funkčně stejný jako Ethereum, zejména z hlediska vývoje, Antonopoulos poznamenal, že všechny tyto projekty mají mnoho společného. A tak se učení o jednom může rozšířit na porozumění ostatním.
Na závěr Antonopoulos uvedl, že špatnou věcí je ukázat prstem na sebe a říct, jak je vzájemně oblíbený blockchainový projekt odpadky, není dostatečně decentralizovaný atd. Místo toho řekl, že bychom před líbáním měli mít výhody blockchainu a to, kdo jsou skuteční nepřátelé. K tomu řekl:
Skutečným nepřítelem není ne zcela decentralizovaný systém, je to totalita, fašismus, zkorumpovaný kapitalismus kumpánů a destruktivní bankovní systémy, které jsou naprosto centralizované,
Tyto skupiny podle Antonopoulose způsobují „obrovské škody světu“ a lze proti nim nejlépe bojovat pomocí technologie blockchain a decentralizovaných systémů.