Svari atjaunina balto grāmatu starp regulatoru zvaniem uz policijas stablīnēm
Svaru līdzautors Deivids Markuss ir atklājis jaunus atjauninājumus projekta baltajā grāmatā, kad asociācija mēģina virzīties uz normatīvajiem šķēršļiem, uzsākot maksājumu platformu..
Kopš tā rašanās digitālo maksājumu projekts ir izraisījis pastāvīgu kritiku no regulatoriem un valdības amatpersonām visā pasaulē, un dažas organizācijas pat aicina veikt pasākumus, lai stingri regulētu globālos stabilos materiālus.
Arī tādas valstis kā Ķīna ir virzījušās uz priekšu, plānojot ieviest savu suverēnu digitālo valūtu, reaģējot uz Facebook Libra projektu, ziņojot par testēšanu, kas jau notiek četrās pilsētās visā valstī. Ieinteresētās personas Āzijas un Klusā okeāna reģionā, Eiropā un Amerikas Savienotajās Valstīs arī aicina savas attiecīgās centrālās bankas sākt strādāt ar savu centrālo banku digitālo valūtu (CBDC) kārtību..
Svari, lai izmantotu vienas valūtas Stablecoins Plus Svaru monētu
Čivināšana ceturtdien (2020. gada 16. aprīlī) Svaru vadītājs atklāja dažus pielāgojumus, kas veikti projektā kopš tā baltās grāmatas izlaišanas 2019. gada vidū. Izraksts no Twitter pavediena, kurā sīki aprakstīti vissvarīgākie atjauninājumi, skan šādi:
“Vienotas valūtas stablino izveide, piem. ≋USD, ≋EUR, ≋GBP, papildus Svaru monētai (≋LBR), kas tagad būs Move viedais līgums, “sašujot” fiksētus nominālvērtības pamatā esošajiem stabilizēniem. ”
Nozīmīgākās evolūcijas ir:
a) vienotas valūtas stabilizētu izstrādājumu, piemēram, ≋USD, ≋EUR, ≋GBP, papildus Svaru monētai (≋LBR), kas tagad būs Move viedais līgums, “sašujot” kopā fiksētus nominālvērtības pamatā esošajiem stabletoņiem. 3/8
– Deivids Markuss (@davidmarcus) 2020. gada 16. aprīlis
Sākotnējais Svaru plāns bija viena Svaru monēta, kuru atbalstīja banku kontos glabātais valūtu grozs. Valdības regulatori vainoja šo modeli kā tādu, kas varētu nopietni apdraudēt valstu spēju diktēt savu monetāro politiku.
Jaunā darbības infrastruktūra ievērojami samazina Svaru tokenomikas elastību, novēršot “jaunas naudas radīšanas” gadījumus, kā detalizēti aprakstīts šajā izvilkumā no atjauninātā balts papīrs:
“Katru vienas valūtas pamatkapitālu atbalstīs skaidras naudas vai tās ekvivalentu rezerve un ļoti īstermiņa valdības vērtspapīri, kas denominēti šajā valūtā un kurus emitējusi šīs valūtas mītnes valsts. Vienvalūtas stablecoīni tiks kalti un dedzināti tikai, reaģējot uz tirgus pieprasījumu pēc šīs monētas. Katras monētas 1: 1 pamatnes dēļ šī pieeja neradīs jaunu neto naudas izveidi. ”
Markuss arī atklāja, ka projekts nostiprina savus noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas (AML) protokolus, lai tie vairāk atbilstu starptautiskajiem finanšu standartiem. Arī Svaru vadītājs atklāja, ka Facebook finansējums projektam ir samazināts līdz mazāk nekā 10%.
Jau 2019. gadā vairāki valdības pārstāvji identificēja Facebook lomu Svaru asociācijā kā potenciālu problēmu, ņemot vērā sociālo mediju giganta globālo sasniedzamību. Vēl 2019. gada oktobra vidū tika atklāta Svaru asociācija ar 21 dibinātāju, tostarp Coinbase, Andreessen Horowitz un Uber.
Regulatori, kas nāk pēc Stablecoins
Pirms inaugurācijas vairāki agrīni atbalstītāji, piemēram, PayPal, pēc regulatoru negatīvās reakcijas grāvēja Svaru asociāciju. Kā iepriekš ziņoja Blockonomi, Ripple izpilddirektors Breds Garlinghauss 2019. gada oktobrī atzīmēja, ka Svariem būs grūtības sākt darbu nākamo trīs gadu laikā.
Svaru kniebiens savā darbības sistēmā notiek laikā, kad regulatori pievērš lielāku uzmanību globālajiem stablecoin projektiem. Tikai 2020. gada aprīlī Eiropas Parlaments un G20 Finanšu stabilitātes padome (FSB) ir nākuši klajā ar ziņojumiem, kuros aicināts pastiprināti kontrolēt stabilizēnus.
Attiecībā uz FSB vienotai pieejai stablecoīnu regulēšanai ir jāaizstāj pašreizējais likumu kratījums dažādās jurisdikcijās, lai novērstu regulējuma arbitrāžas parādīšanos, kuru var izmantot negodīgi dalībnieki.
Tikmēr tiek ziņots, ka Ķīna nonāk ierosinātās CBDC testēšanas fāzē. Sacensības, lai attīstītu suverēnu centrālo banku digitālās valūtas, ir arī vēl viena kļūda no Svaru parādīšanās.
Ķīnas progress CBDC frontē ir satricinājis arī citas lielākās ekonomikas un ģeopolitiskos blokus. Likumdevēji Japānā reaģē uz kriptogrāfijas jenu, reaģējot uz Ķīnas digitālo juaņu, savukārt ASV federālās rezerves norāda, ka notiek diskusijas par digitālā dolāra iespējamību.