Somijas regulators uzņemas vietējo kriptogrāfijas uzņēmumu uzraudzību

Somija

Somijas Finanšu uzraudzības iestāde (FIN-FSA) ir publicējusi paziņojums kas apstiprina, ka tagad tā uzraudzīs valsts kriptogrāfijas sektora reģistrāciju un darbību. Savā paziņojumā finanšu regulators paskaidroja, ka turpmāk tas būs atbildīgs par visu kriptovalūtu maka nodrošinātāju, apmaiņas platformu un emitentu reģistrēšanu, kuri vēlas darboties tās robežās..

Somija

AML likumi stāsies spēkā pilnībā

Sargsuns arī norādīja Likums par virtuālo valūtu pakalpojumu sniedzējiem, jauni tiesību akti, kas valstī stāsies spēkā no 1. maija. Jaunais likums tika izstrādāts, pamatojoties uz Piektā Nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas direktīva Eiropas Savienības. ES direktīva tika izstrādāta un ieviesta 2018. gada jūlijā, izveidojot sistēmu un pārraudzību kriptogrāfijas uzņēmumos ES ar mērķi mazināt kriptovalūtu izmantošanu teroristu finansēšanai un naudas atmazgāšanai.

Iekšā preses relīze paziņojot par jauno AML sistēmu, ES rakstīja:

“5. Nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas direktīva arī palielina sadarbību un informācijas apmaiņu starp noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas (AML) un piesardzības uzraudzības iestādēm, tostarp ar Eiropas Centrālo banku.”

Tomēr FIN-FSA paskaidro, ka veiksmīga reģistrācija valsts līmenī pat saskaņā ar jauno tiesisko regulējumu nedod uzņēmumam tiesības sniegt līdzīgus pakalpojumus citās ES valstīs, pamatojoties uz reģistrāciju, kas piešķirta kādā dalībvalstī.

Atbilst vai iesaiņojiet

Somijas finanšu uzraugs nespēlē. Aģentūra vēlas, lai visas kriptogrāfijas firmas ievērotu šos noteikumus vai saskartos ar sekām. Tam ir plaša kriptogrāfijas uzņēmumu definīcija, kas ietver, bet neaprobežojas ar tām, kas attiecas uz pakalpojumu sniedzējiem un klientiem piederošo aktīvu nošķiršanu, klientu finanšu aktīvu glabāšanu un aizsardzību un visu AML / CFT noteikumu ievērošanu..

Lai novērstu neskaidrības, regulators saka, ka tas 15. maijā sasauks instruktāžu ar visām organizācijām kriptogrāfijas nozarē..

Instruktāža notiks Somijas Bankas auditorijā Helsinkos, kur paredzēts, ka regulators sniegs informāciju par reģistrācijas termiņiem, procedūrām, kas jāievēro, kā arī katras procedūras termiņiem..

Biržas veic korekcijas

Pagājušajā mēnesī starptautiskā vienādranga kriptogrāfijas maiņas platforma LocalBitcoins paziņoja, izmantojot a emuāra ziņa ka turpmāk to uzraudzīs FIN-FSA. Savā paziņojumā Helsinkos bāzētā kriptogrāfijas birža atklāja, ka Somijas parlaments ir izstrādājis jaunus tiesību aktus, kas nodrošinātu regulējošo skaidrību kriptonauda valstī. Apmaiņa apgalvoja, ka visu šo likumu pieņemšana palīdzētu uzlabot sabiedrības izpratni par kriptonauda, ​​vienlaikus īpaši uzlabojot Bitcoin “statusu kā dzīvotspējīgu un likumīgu finanšu tīklu”.

Papildus tam apmaiņa norādīja, ka tā izstrādās rīkus un drošības pasākumus, lai uzlabotu drošības noteikumu ievērošanas līmeni. Uzņēmums norādīja, ka uzsāka jaunu konta reģistrācijas procesu, kas jaunajiem klientiem atvieglotu piemērotu tirdzniecības partneru atrašanu. Tā arī informēja klientus, ka strādās pie stingrāka identitātes pārbaudes procesa.

Visaptveroša FinTech nozare

Kā paziņoja LocalBitcoins, FIN-FSA regulējums noteikti uzlabos sabiedrības izpratni par kriptovalūtām un ar kriptogrāfiju saistītām organizācijām. Tas arī uzlabos sadarbību starp šifrēšanas organizācijām un tradicionālajiem finanšu pakalpojumu sniedzējiem valstī.

Šī gada sākumā ziņu platforma Bloomberg ziņoja, ka Somijas kriptogrāfijas maku un pakalpojumu sniedzējs Parsos Oy atradās uz sabrukuma robežas pēc tam, kad dažādas bankas esot noraidīts veikt darījumus ar to. Saskaņā ar ziņojumu dažādas valsts vadošās bankas, tostarp OP grupa, Saastopankki, S-Bank un Nordea Bank AB, slēdza Parsos Oy kontus pie tām, jo ​​bija noraizējušās par uzņēmējdarbības veikšanu ar Somijas toreiz neregulētajiem uzņēmumiem. kriptogrāfijas tirgus un izredzes pārkāpt jebkuru AML likumu.

Sabiedrības atzīšana palīdzēs novērst šādus gadījumus un turpmāk nodrošinās atbilstošu sistēmu abu nozaru uzņēmumiem.