Prezidents Tramps Bašs Bitcoin un kriptonauda: tie “nav nauda”
Ilgi gaidītais Trump Bitcoin čivināt ir piepildījies, un tas notika skaudra, ja ne drakoniska, aizrādījuma veidā pret kriptokonomiku.
11. jūlijā prezidents Tramps tweeted vēlu vakara pavedienu, kurā viņš lambastēja kriptonauda, nosaucot Bitcoin un tā vienaudžus par “ļoti nestabilu un balstītu uz zema gaisa” un noslieci uz nelegālu darbību veicināšanu.
Protams, viņa komentāri izraisīja tūlītēju atbildes eksploziju sociālajos medijos, galvenokārt no kriptonauda atbalstītāju izaicinoši atgrūžoties.
Es neesmu ventilators no Bitcoin un citām kriptovalūtām, kas nav nauda un kuru vērtība ir ļoti nepastāvīga un balstīta uz zema gaisa. Neregulēti kriptogrāfijas aktīvi var veicināt nelikumīgu rīcību, tostarp narkotiku tirdzniecību un citas nelikumīgas darbības..
– Donalds Dž. Tramps (@realDonaldTrump) 2019. gada 12. jūlijs
Otrajā čivināt trio prezidents piebilda, ka Facebook nākamajam Svaru grozam būtu “maza statusa vai uzticamība”, kas ir tikai jaunākā ietekmīgā globālā autoritāte, lai publiski izplatītu nopietnas bažas par sociālo mediju giganta nākamo kriptovalūtu..
“Ja Facebook un citi uzņēmumi vēlas kļūt par banku, viņiem ir jāmeklē jauna banku harta un uz tiem jāattiecina visi banku noteikumi, tāpat kā citām bankām,” sacīja prezidents Tramps.
Pēdējos pavedienu ierakstos prezidents palielināja dolāra spēku un centrālo stāvokli, sakot, ka ASV ir “tikai viena reāla valūta, un tā ir spēcīgāka nekā jebkad agrāk, uzticama un uzticama”. Kā tas notiek šāvienam pāri lokam!
… Un Starptautiskā. ASV mums ir tikai viena reāla valūta, un tā ir spēcīgāka nekā jebkad agrāk – gan uzticama, gan uzticama. Tā ir neapšaubāmi dominējošākā valūta visā pasaulē, un tā tā arī paliks. To sauc par ASV dolāru!
– Donalds Dž. Tramps (@realDonaldTrump) 2019. gada 12. jūlijs
Tvīti parādās pēc tam, kad daudzi kriptoversā mēnešiem ilgi ir bijuši makšķernieki, lai izveidotu Trump Bitcoin komentāru. Tomēr prezidenta ceturtdienas piezīmes noteikti nav tik patīkamas kā komentāri, kurus domāja šādi ietekmētāji.
Šķiet, ka galvenais jautājums ir kāpēc tagad?
USD maksimālists pie huligānu kanceles
Viena no iespējamām atbildēm ir tā, ka prezidents bija uzzinājis par komentāriem, ko federālo rezervju priekšsēdētājs Džeroms Pauels bija izteicis dienas sākumā, kur Pauels bija izteicis atrunas par Svariem un īpaši raksturojis bitkoinu kā “spekulatīvu tādas vērtības glabāšanu kā zelts”.
Prezidents Tramps pēdējos mēnešos ir izrādījies spēcīgs un skaļš Pauela monetārās politikas kritiķis, tāpēc ir skaidrs, ka viņš cieši seko priekšsēdētāja darbībai.
Powell iepriekšminētie kriptovalūtas komentāri piektdien nonāca Senāta Banku komitejas priekšā, tāpēc var pieņemt, ka Tramps ieraudzīja ziņas par liecībām dienas gaitā un uzzināja par Bitcoin – iespējams, pirmo reizi.
“Bitcoin … ir spekulatīvs tādas vērtības krājums kā zelts.”
– Džeroms H. Pauels
Federālo rezervju sistēmas valdes priekšsēdētājs https://t.co/64rk6XU0G3
– Balaji S. Srinivasan (@balajis) 2019. gada 11. jūlijs
Interesanti, ka kongresa liecības laikā priekšsēdētājs Pauels, kurš vada ASV centrālo banku sistēmu, salīdzināja Bitcoin kā līdzīgu zelta digitālajai formai:
“Gandrīz neviens maksājumiem neizmanto bitkoīnu, viņi to izmanto vairāk kā alternatīvu zeltam. Tas ir spekulatīvs vērtības krājums. ”
Iespējams, ka šis apgalvojums nav derējis prezidentam Trampam, kurš pēdējās nedēļās gatavojas nūjināties par ASV dolāru, apgalvojot, ka priekšsēdētājs Pauels izmantos inflāciju, lai agresīvāk konkurētu ar tādām ārvalstu valūtām kā eiro un juaņa.
Ķīna un Eiropa spēlē lielu valūtas manipulācijas spēli un pumpē naudu savā sistēmā, lai konkurētu ar ASV. Mums vajadzētu SASKAŅOTIES vai arī turpināt būt manekeniem, kas sēž un pieklājīgi vēro, kā citas valstis turpina spēlēt savas spēles – kā tas ir bijis daudzus gadus!
– Donalds Dž. Tramps (@realDonaldTrump) 2019. gada 3. jūlijs
Ir skaidrs, ka prezidentam ir nauda prātā, un tagad ir vēl skaidrāk, ka viņš domā, ka kriptovalūtas nemaz nav nauda.
Bet kriptoekonomikas ieinteresētās puses teiks, ka prezidentam Trampam vienkārši ir novecojusi šī koncepta izpratne. Pat Augstākās tiesas tiesnesis Stīvens Breijers zemes augstākajā tiesā iepriekš apgalvoja, ka “iespējams, kādu dienu darbiniekiem maksās algu Bitcoin vai kādā citā kriptovalūtā”.
Valūtas kari mūsu vidū?
Prezidenta Trampa nesenie aicinājumi Fed uzturēt zemas procentu likmes un veikt kvantitatīvu atvieglojumu (QE) izceļ dažus no galvenajiem bitkoina pārdošanas punktiem: tas ir mūžīgi deflējošs un imūns pret vienas un pagaidu administrācijas ekonomiskajām vai politiskajām kaprīzēm..
Tā kā lielās valstis, piemēram, Ķīna un Krievija, cenšas dezollerizēt politiskās neuzticības gaisotnē, ir atvēršanās tādām nevalstiskām valūtām kā bitcoin, lai veiktu iebrukumu kā rezerves valūta, kuru nekontrolē neviena vientuļa valsts..