Izlaušanās caur veco naudu: kriptonauda UX trūkuma novēršana
Lai audzinātu bērnu, kā saka tautā, ir vajadzīgs ciems.
Tas prasa arī ciemu, lai paaugstinātu tādus populārākos blokķēdes projektus kā Bitcoin un Ethereum arvien noderīgākas publiskās infrastruktūras bastionos. Šo projektu ekosistēmās tiek laipni gaidīti ieinteresētie dalībnieki no dažādām jomām – ne tikai tāpēc, ka šīm telpām nav atļaujas, bet arī tāpēc, ka apkārt ir daudz speciālistu darba.
Programmētāji, produktu vadītāji, juristi, rakstnieki, tulkotāji, jūs to nosaucat – daudzu veidu kvalificēti darbinieki šobrīd ir ļoti nepieciešami kriptoversā “visas rokas uz klāja”.
Lai arī daudziem blokķēdes arēnā tas nav noslēpums, viena veida kvalificēts darbinieks, kas šeit ir ļoti pieprasīts un par kuru ir vērts attiecīgi ķerties, ir dizaineri, kuru uzdevums ir padarīt lietotāju pieredzi (UX) vislabāko, kāda vien var būt.
Piemēram, kopš pagājušās nedēļas Square Crypto – atvērtā koda bitcoin izstrādes apģērbs, ko izveidoja Twitter un Square dibinātājs Džeks Dorsija – joprojām meklēja vecāko dizaineru, lai pievienotos komandai.
Tas, kurš nonāks darbā, “palīdzēs veidot nākotni, kā Bitcoin tiks ievests galvenajā plūsmā”, uzņēmums paziņoja vēl jūlijā.
Runājot par komandu, mēs joprojām meklējam ļoti vecāku dizaineru. Šī pozīcija ir lielāka nekā viens produkts, un tai būs galvenā loma formalizējot, kā pasaule mijiedarbojas ar bitcoin. https://t.co/27Cp8QsoaJ
– Kvadrātveida kriptogrāfija (@sqcrypto) 2019. gada 19. septembris
Square Crypto ir pareizā ideja, tāpēc: dizaineriem ir galvenā nozīme, lai padarītu lietotāju pieredzi ekosistēmā noderīgu un izaicinātu to, kas ir noticis iepriekš.
Atkal, tas nav kāds bezprecedenta atklājums – tas ir tikai svarīgs apsvērums ieinteresētajām personām visā kriptovalūtas telpā, lai turpinātu domāt par priekšu. Kā mēs varam panākt, lai šī publiskā infrastruktūra labāk darbotos ikdienas cilvēkiem no visām dzīves jomām?
Par “UX izrāvienu”
Populārākajām kriptovalūtām, piemēram, bitcoīnam un ēterim, jau ir daži UX aspekti, kas patiešām ir diezgan pārsteidzoši, piemēram, iespēja bez atļaujas sūtīt naudu jebkurā pasaules malā kā īsziņa.
Tomēr par šo jaunā veida naudu UX frontē var izdarīt daudz. Privātās atslēgas ir viena no biežāk pieminētajām lietām, kas, pēc ekspertu domām, izslēdz vidusmēra lietotājus, taču privātās atslēgas nebūt nav vienīgā lieta, kur UX nepilnības varētu izmantot dažus savienojumus.
Protams, ir labas izredzes, ka šīs nepilnības var izcili novērst savlaicīgi, kā tas notika ar internetu. Bet pulkstenis tikšķ, un likme ir liela. Vienlaikus populārie maksājumu pakalpojumi kļūst arvien noderīgāki, un Facebook Svari ir pārliecinoši parādījuši, ka starptautiskās amatpersonas var būt gatavas kļūt neērti ar naudu, kuru viņi nevar kontrolēt..
Tāpēc ir svarīgi būvēt ātri un pret lietotāju, vismaz vispārīgi runājot. Paņemiet to no Bobija Goodlatte, agrīna Facebook produktu dizainera, kurš šonedēļ teica, ka “kriptogrāfijai ir nepieciešams UX sasniegums”
Cieta patiesība: kriptogrāfijai nepieciešams UX sasniegums.
Gandrīz viss neizdosies, ja vien to nebūs 10x vieglāk izmantot.
– Bobijs Gudlatte (@rsg) 2019. gada 26. septembris
Ja šo sasniegumu var sasniegt, tad galvenās kriptovalūtas var dot valsts atbalstītām fiat valūtām iespēju palaist savu naudu – paredzēts pun.
Tā nav arī nulles summa, t.i., kriptovalūta pret fiat gladiatoru spēlē, kurā uzvarētājs paņem visu. Nē, kriptonauda jau ir veidota tā, lai tā būtu pati par sevi noderīga un arī varētu absorbēt tradicionālos aktīvus, izmantojot tokenizāciju.
Jo izcilāks dizaina darbs notiek ap jaunām bitkoina un ētera iespējām, jo lielākas izredzes ir, ka šie projekti var nopietni iesākties galvenajā straumē.
Ir labs jautājums, kā piesaistīt vairāk dizaineru, un daudzi, kas šajā telpā jau ir apsvēruši un turpinās. Sekojošās atbildes var būt auglīgas arī nākamajos gados.
“Laika gaitā arvien vairāk cilvēku [izvēlēsies] valūtu, kuru valdība nekontrolē,” CNBC 27. septembrī sacīja Morgan Creek Digital līdzdibinātājs un Bitcoin ieguldītājs Entonijs Pompliano. Pateicoties tam, dāvāsim viņiem vislabāko valūtu, kādu vien varam.
Kāpēc jums piederētu #bitcoin ja jums var piederēt USD? “Cilvēki izvēlas kaut ko tādu, kas nav manipulējams un nav konfiscējams,” saka @ APompliano #btc pic.twitter.com/9uAJWz9gda
– Squawk Box (@SquawkCNBC) 2019. gada 27. septembris