51% uzbrukuma kalkulators: jauna vietne atklāj būtiskas nepilnības mazajās monētās, satricina kopienu

51% uzbrukuma kalkulators

Tikai pirms dažām stundām vietnē Reddit parādījās saite uz vietni, kas aptuveni parāda, cik maksās 1 stundas 51% uzbrukums dažādām kriptovalūtām, kas apliecina darbu, piemēram, Bitcoin un Ethereum. Vietnē ir uzskaitītas arī daudzas daudz mazākas PoW monētas, un rezultāti ir šokējoši. Dažus tīklus, kā atklāja vietne, ir tik viegli pārvarēt, ka uzbrukuma izmaksas par 51% ir 0 ASV dolāri. Šī atklāsme dažiem sabiedrības locekļiem liek šaubīties par PoW efektivitāti un drošību mazākiem projektiem.

Kriptogrāfijas kopiena šokā

Vietne ir atklājusi, kā kalnrūpniecības resursus var ierocīt, lai viegli nomāktu mazākus tīklus

Vietne, crypto51.app bija tikko kopīgots vietnē Reddit pirms dažām stundām lietotājs xur17. Vietnes mērķis ir norādīt uz dažiem raksturīgajiem trūkumiem PoW vienprātības modeļos, kad jaukšanas līmenis ir salīdzinoši zems.

Piemēram, Bitcoin domā, ka hash ātrums ir 33 633 PH / s. Ethereum, nākamajam lielākajam konkurentam, ir vienlīdz milzīgs jaukšanas ātrums (ņemot vērā tā sarežģītāko ieguves algoritmu) – 215 TH / s.

Interesanti kļūst, kad mēs virzāmies tālāk sarakstā. Tādiem projektiem kā Ethereum Classic ir daudz zemāks jaukšanas līmenis – tikai 6 TH / s, salīdzinot ar Ethereum’s 215. Tādējādi vietne lēš, ka vienas stundas uzbrukuma ETC izmaksas ir aptuveni 10 500 USD.

Bytecoin, privātuma kriptonauda, ​​kas bija Monero vectēvs, ir nomācoši zemas izmaksas – tikai 613 USD par veiksmīgu uzbrukumu. Dodoties vēl tālāk, nelielam projektam ar nosaukumu Catcoin, kuram pašlaik ir tikai viens gigahash jaukšanas ātrums ar Scrypt algoritmu, var uzbrukt par teorētisko cenu 0 USD. Valūtas tirgus ierobežojums ir 11 miljoni ASV dolāru.

Aprēķinot uzbrukuma izmaksas

Tātad, kā vietne nāk ar savām uzbrukuma cenām?

Saskaņā ar vietni, tā izmanto publiski pieejamus datus no NiceHash – pakalpojuma, kas ļauj cilvēkiem iznomāt lielu kalnraču tīklu gandrīz visu iedomājamo monētu iegūšanai. Pakalpojumu var īrēt uz īsu laiku, un par konkurētspējīgām cenām var iegūt neticami daudz hash likmes.

Parasti cilvēki izmanto NiceHash, lai īrētu jaukšanas jaudu un virzītu to uz izvēlēto ieguves baseinu. Tas klientam nopelna varenā NiceHash tīkla kopējo jaudu. Bet ar tik lielu potenciālu jaudu gandrīz jebkura cilvēka rokai, šķiet, ka NiceHash un līdzīgus pakalpojumus varētu efektīvi apbruņot pret mazākām ķēdēm.

NiceHash-spējīgs?

Papildus uzbrukuma izmaksām vietne ietver arī procentuālo daudzumu, ko tā sauc par “NiceHash-spējīgu”. Šis skaitlis, pēc tā radītāja domām, nozīmē, ka šis ir enerģijas daudzums, ko NiceHash var radīt salīdzinājumā ar tīklu kopumā. Vienkārši sakot, jo lielāks skaits, jo lielāka ir veiksmīga uzbrukuma iespēja.

Gan Bitcoin, gan Ethereum ir relatīvi zemas likmes, attiecīgi 2% un 3%. Tas nozīmē, ka 51% uzbrukums no bruņota NiceHash būtu būtībā nepieņemams. Ethereum Classic tomēr ir neticami 95% NiceHash spēja, un Bytecoin ir 219% – tas nozīmē, ka panākumi ir praktiski garantēti.

Kas par mazajiem projektiem? Skaitļi ir vēl drūmāki. X11 projektam ar tirgus ierobežojumu 557 368 ASV dolāri, ko sauc par Cream, NiceHash spējīgā likme ir 1 910 730% (un izmaksas 0 USD). Iepriekš minētajam Catcoin ir līdzīgs likme 1 419 281%.

Daži citi nozīmīgi vidēja lieluma projekti ietver Dash 39%, Zcash 23%, Bitcoin Gold 333%, Bitcoin Private 1,085% un Dogecoin 6%.

Kāpēc to darīt?

Tas izskaidro vietni tajā par lapu:

Šī vietne ir paredzēta, lai atklātu risku, ka 51% uzbrukumu notiek mazākām kriptovalūtām. Tas nav paredzēts, lai veicinātu uzbrukumu vai palīdzētu tam pabeigt, bet tā vietā, lai liktu cilvēkiem runāt par problēmu un iespējamiem risinājumiem.

Vietne arī apgalvo, ka galvenais impulss vietnes izveidei bija nesenais Bitcoin Gold uzbrukums, kurā teikts, ka no tīkla nozagti 18 miljoni ASV dolāru..

Šajā lapā ir arī daži ieteikumi par to, kā mazināt šāda veida riskus, ieskaitot pāreju uz likmju pierādīšanu vai ERC-20 vai citu līdzīgu marķieru izmantošanu, kas neizmanto PoW ieguvi.

Sabiedrība uz šo vietni ir atbildējusi galvenokārt ar pateicību par šī potenciālā uzbrukuma vektora atklāšanu. Redditor ThomasVeil raksta:

Man šķiet, ka PoW izmirs, izņemot vienu vai divus lielos tīklus. Visus mazos varētu pārņemt, vienkārši pārslēdzot hashrate

Laiks pārdomām

Iespējams, tagad ir pienācis laiks, lai mazākas monētas pārdomātu PoW, Image drošību vietnē Pixabay

Lai gan šī vietne nav absolūts apgalvojums, ka PoW ir bīstama vai novecojusi, tā tomēr apšauba tās izmantošanu mazākos projektos, kas neizbēgami piesaistīs daudz mazāku jaukšanas līmeni nekā galvenie spēlētāji. Ir grūti pateikt, kā komandas, kas atrodas pie šīm riska monētām, reaģēs uz šo informāciju, bet tas noteikti prasa vismaz zināmu pārdomu un apsvērumu līmeni.