Pradedančiųjų „Viuly“ vadovas: decentralizuota vaizdo įrašų bendrinimo platforma
Dauguma internetinių vartotojų praleidžia daug laiko sugaišdami internetinius vaizdo įrašus tokiose vaizdo įrašų platformose kaip „Youtube“ ir „Vimeo“. Nors šios centralizuotos platformos yra puikios, jos remiasi reklamomis, kad gautų pajamų iš tos platformos. Nors šios reklamos paprastai erzina, joms labiausiai naudinga platforma, kurioje įmonės uždirba nuo 50 iki 60% skelbimų pajamų. Mūsų dėmesio ekonomikoje niekas nesustojo uždavęs klausimą – kodėl mes turėtume būti reklamuojami, kai mūsų dėmesys net nėra kompensuojamas? Dėmesys ir laikas yra prekė skaitmeniniame amžiuje. Įveskite Viuly, bendrovė, norinti pakeisti vaizdo įrašų rinkos verslo modelį.
„Viuly“ yra decentralizuota vaizdo įrašų bendrinimo platforma, kuri naudoja „blockchain“, kad sumokėtų ir apdovanotų vaizdo įrašų kūrėjus ir vartotojus. Mokėjimai atliekami VIU žetonais. Sandorių istorija yra vieša „Viuly“ blokų grandinėje. Jo tikslas – išspręsti problemas, būdingas centralizuotam vaizdo įrašų bendrinimui.
Su „Viuly“ žetonais galbūt jau esate susipažinę, jei esate „Ethereum“ savininkas, jie iškrėtė 485 milijonus jų žetonų – todėl pažvelkite į savo „Ethereum“ piniginę, kad sužinotumėte, ar gavote.
Kokios yra problemos, susijusios su centralizuotu vaizdo įrašų bendrinimu?
Kaip minėta anksčiau, vartotojai, žiūrintys vaizdo įrašus internete, už savo laiką ar dėmesį negauna jokios kompensacijos. Reklamuotojai uždirba daug pajamų, tačiau išnaudoja vartotojus nekompensuodami jų pastangų. Taip pat vaizdo įrašų kūrėjai gauna tik 40–50% pajamų iš reklamos. Kurti aukštos kokybės vaizdo įrašų turinį yra demotyvuojanti, kai didžioji dalis pajamų iš reklamos tenka pačiai platformai. Platformų reklamos biudžetai yra išpūsti, nes į juos įeina šių įmonių veiklos sąnaudos ir pelnas, kurie yra maždaug 15–20%. Sukčiavimas spustelėjus taip pat yra problema, kai robotai švaisto reklamos biudžetą. Tai lemia tai, kad reklamuotojai turi išleisti daugiau pinigų, kad tik gautų realias peržiūras.
„Viuly Video“ Platforma
Kaip netinkamai išspręs šias problemas?
Vartotojai, žiūrintys vaizdo įrašus, apdovanojami už dėmesį. Norėdami gauti atlygį, vartotojai turi būti registruoti prisijungę. Kiekvienas naudotojas sudaro 25–95% pajamų iš kiekvieno žiūrėto vaizdo įrašo. Vaizdo įrašų kūrėjai uždirba 65% reklamuotojų išlaidų reklamai. Vartotojai taip pat gali mokėti už aukščiausios kokybės turinį naudodami VIU kriptovaliutą. Vaizdo įrašų kūrėjai taip pat uždirbs 90% lėšų, sumokėtų už aukščiausios kokybės turinį. Didžiausias decentralizuotos vaizdo įrašų platformos privalumas yra tai, kad peržiūrų ir skelbimų išlaidų statistika yra nepriklausoma ir skaidri. Visi duomenys įrašomi į blokų grandinę. Mokėjimai atliekami tiesiogiai ir automatiškai, nereikia bendrauti su žmonėmis. Manoma, kad skelbimų išlaidos yra 20% mažesnės nei centralizuotų vaizdo platformų.
Kas yra „Viuly“ (VIU) kriptovaliuta?
VIU prieigos raktas yra „Ethereum ERC-20“ pagrįstas išmaniųjų sutarčių ženklas. Žetono augimas yra susietas su vartotojo baze ir prieigos rakto paklausa. Kuo daugiau vartotojų naudojasi „Viuly“, tuo daugiau reklamuotojų norės reklamuotis. Bendra VIU pasiūla yra ribota, taigi, padidėjus paklausai, laikui bėgant žetono vertė taip pat turėtų didėti.
Kaip veikia „Viuly“?
„Viuly“ platforma remiasi kita decentralizuota technologija, vadinama IPFS. Tai yra „peer-to-peer“ hipermedijos protokolas, kuris duomenis renka iš kelių kompiuterių ar bendraamžių, o ne iš vieno centralizuoto serverio. Tai panašu į torrentų atsisiuntimo būdą, tačiau keli savininkai nesaugo tų pačių duomenų. Kiekvienas tinklo dalyvis saugo tik jį dominančius duomenis, todėl nėra dubliavimosi duomenų taupant saugyklą. Jis taip pat yra versijų stebėjimo sistema failams, kurie buvo modifikuoti, kai tinkle yra daugiau nei viena to paties failo versija. Žmonės apdovanojami už naudojimąsi savo saugojimo vieta ir „Viuly“ vaizdo įrašų talpinimu. Jie mokami VIU žetonais. Be to, saugojimo būdas neleidžia vartotojams atsisiųsti aukščiausios kokybės vaizdo įrašų. Vaizdo įrašai taip pat moderuojami naudojant įvertinimo sistemą.
Kaip apsaugoti platformą naudojant reitingus?
Yra įdiegta automatinė išankstinio moderavimo sistema, kad būtų galima peržiūrėti vaizdo įrašus. Taip siekiama patikrinti, ar nėra originalaus turinio ir ar vaizdo įrašai atitinka sveiką protą. Jei sistema pastebi pažeidimą, ji siunčia informaciją į moderatorių sąrašą. Šie moderatoriai yra aukščiausią „Viuly“ platformos įvertinimą turintys vartotojai ir buvo automatiškai pasirinkti. Jie gali patvirtinti ar paneigti pažeidimus. Jei tai bus patvirtinta, vaizdo įrašas bus automatiškai ištrintas, o vartotojo įvertinimas bus sumažintas. Vartotojai gali naudoti platformą kaip reklamuotojai, kūrėjai ar vartotojai.
Kaip „Viuly“ veikia reklamuotojams?
Reklamuotojai į „Viuly“ įkels vaizdo įrašo skelbimą. Jie gali pasirinkti mokestį už peržiūrą ir nurodyti taikymą pagal savo auditorijos demografinius rodiklius. Vaizdo įrašo skelbimas bus rodomas tik tiems vartotojams, kurie atitinka demografinius kriterijus. Atlygis automatiškai išmokamas vartotojo piniginėje už kiekvieną unikalų skelbimo peržiūrą. Reklamuotojai taip pat gali reklamuotis per nemokamus vaizdo įrašus. Tai leidžia šio vaizdo įrašo metu rodyti reklamjuostes arba 30 sekundžių trukmės vaizdo įrašus. Tiek kūrėjas, tiek vartotojas gaus atlygį – 65% tenka kūrėjui, o vartotojas – 25% mokesčio už peržiūrą. „Viuly“ taip pat yra turgavietė, kurioje reklamuotojai gali parduoti savo gaminius. Vartotojai gali iškart nusipirkti naudodami VIU žetonus, kurie iš savo piniginės perkeliami į pardavėjo pinigines.
Kaip tai veikia turinio kūrėjams?
Vaizdo įrašų kūrėjai gali įkelti aukščiausios kokybės vaizdo įrašus ir pasirinkti kainą už peržiūrą. Tai leidžia kurti vaizdo įrašų kanalus, iš kurių gaunami pinigai, pavyzdžiui, mokyti internetu. Kanalų kūrėjai taip pat gali kurti mokamus kanalus, kur vartotojai moka abonentinį mokestį. Užuot turėję aukščiausios kokybės turinį, kūrėjai taip pat gali įkelti nemokamus vaizdo įrašus, iš kurių galima gauti pajamų iš skelbimų. Jei iš vaizdo įrašo gaunama pajamų, vaizdo įrašų kūrėjai gaus 65% nurodytų skelbimų išlaidų už unikalų peržiūrą. Paskutinis vaizdo įrašų kūrėjų pasirinkimas yra visiškai nemokami vaizdo įrašai, kurie nepalaikomi skelbimų. Vietoj to, po vaizdo įrašu yra mygtukas „Aukoti“, kuriame vartotojai gali paaukoti VIU žetonus vaizdo įrašų kūrėjams ir padengti jų išlaidas.
Kaip tai veikia vaizdo įrašų vartotojams?
Vartotojai gali žiūrėti nemokamus vaizdo įrašus, kurie palaikomi skelbimais ir kurie savo piniginėse automatiškai gauna 25% mokesčio už peržiūrą. Vartotojai taip pat gali žiūrėti nemokamus vaizdo įrašus be skelbimų ir dovanoti VIU žetonus, jei jiems patiko turinys tiesiogiai vaizdo įrašų kūrėjams. Vartotojai gali žiūrėti reklaminius vaizdo įrašus ir gauti 90 proc. Skelbimo išlaidų už peržiūrą. Taip pat yra galimybė užsiprenumeruoti aukščiausios kokybės kanalą naudojant VIU žetonus arba pirkti prekes ir paslaugas naudojant VIU žetonus tiesiai iš pardavėjo „Viuly“ turgavietėje. Vaizdo įrašų turinio vartotojai niekada nežino, kurie vaizdo įrašai juos apdovanos žetonais, todėl tai nėra atlygiu pagrįstas rodinys.
Kaip atrodo gairės?
Viuly jau turi alfa platformos versija veikia ir siekia, kad netrukus būtų paleista beta versija. Pagrindinis projekto tikslas – iki 2019 m. „Viuly“ platformoje daugiau nei 25 milijonai žmonių.
Išvada
Panašu, kad Viuly išsprendžia tikrus trūkumus centralizuotose vaizdo įrašų dalijimosi platformose. Apdovanojimas vartotojams už jų dėmesį yra puiki paskata žiūrėti skelbimus ir motyvuoja reklamuotojus kurti kokybiškas reklamas. Praėjo laikai, kai vaizdo įrašų vartotojai be proto praleis ir erzinantį skelbimą, norėdami patekti į ketinamą žiūrėti vaizdo įrašų turinį. Kai vartotojai supranta, kad jiems kompensuojamas laikas, sąveika su vaizdo įrašo skelbimais visiškai pasikeičia. Sandoris nebėra išnaudojamas, tačiau vartotojas už savo laiką ir dėmesį gauna vienodą atlygį.
Naudingos nuorodos
- Oficiali svetainė
- Oficialus tinklaraštis
- „Viuly.io“ vaizdo platforma
- Telegrama
- „Twitter“
- „BitcoinTalk“ pranešimas
- IPFS
- „CoinMarketCap“