Kas yra „Chainlink“? Decentralizuoto „Oracle“ tinklo vadovas
Paleido San Francisko „fintech“ įmonė „SmartContract“ 2017 m. birželio mėn, Grandinės jungtis kūrėjai apibūdina kaip saugią „blockchain“ tarpinę programinę įrangą, kuri ketina prijungti išmaniąsias sutartis visose „blockchain“ sistemose, leisdama išmaniosioms sutartims prisijungti prie pagrindinių grandinės šaltinių, tokių kaip duomenų tiekimas, žiniatinklio API ir tradiciniai mokėjimai banko sąskaitose.
„Chainlink“ kūrėjai mano, kad nors išmaniosios sutartys gali pakeisti daugelį pramonės šakų pakeisdamos tradicinių teisinių susitarimų poreikį, pagrindiniai sutarimo protokolai, susiję su „blockchain“ technologija, lemia tai, kad išmaniosios sutartys negali veiksmingai bendrauti su išorinėmis sistemomis..
„Chainlink“ ekosistema sukasi aplink LINK prieigos raktą ir LINK tinklą. Išleidę API ir kitas platformas, kūrėjai planuoja pagerinti išmaniųjų sutarčių pritaikomumą ir naudojimą visame verslo pasaulyje.
Kas yra išmaniosios sutartys?
Pirmą kartą sumanytos 1993 m., Išmaniosios sutartys yra kompiuterinės programos, vykdomos decentralizuotose infrastruktūrose, tokiose kaip „blockchain“. Nors standartinėje sutartyje išdėstytos santykius reglamentuojančios sąlygos, kurias galima vykdyti pagal įstatymą, išmaniosios sutartys – sutartinius santykius su kriptografiniu kodu..
Pažangios sutartys vykdomos, kai susidaro tam tikros aplinkybės, o įvykdžius pažangią sutartį, tai, kad ji egzistuoja decentralizuotame tinkle, reiškia, kad nė viena šalis negali pakeisti savo kodo ar kištis į jo vykdymą. Užkirsti kelią pakeitimams, sumanios sutartys įpareigoja visas susitarimo šalis, kurios yra įvykdytos, taip sukuriant santykių tipą, kuris nepasikliauja pasitikėjimu viena šalimi.
Tačiau, pasak „Chainlink“ kūrėjų, yra nemažai dabartinės išmaniųjų sutarčių „blockchain“ struktūros trūkumų. Pavyzdžiui, dėl to, kad išmaniosios sutartys grindžiamos informacija, saugoma „blockchain“, ir dėl to, kad kalnakasiai pasiekia sutarimą dėl „blockchain“ pagrįstų sandorių duomenų, išmaniosios sutartys negali sąveikauti su išoriniais ištekliais, tokiais kaip duomenų srautai. , API arba tradicinės bankininkystės sistemos.
Tradiciškai ši problema sprendžiama naudojant „blockchain“ tarpinę programinę įrangą, vadinamą „orakulu“. „Chainlink“ siūlo saugų „oracle“ tinklą, kuris yra visiškai decentralizuotas, remiantis „blockchain“ technologija, leidžiančia prisijungti tarp išmaniųjų sutarčių ir išorinių (arba ne grandinės) išteklių.
Kas yra orakulai?
„Oracle“ yra būtini, nes „blockchains“ negali tiesiogiai pasiekti duomenų už savo tinklo ribų. „Oracle“ apibrėžiamas kaip „agentas“, kuris suranda ir patikrina įvykius realiame pasaulyje ir pateikia šią informaciją „blockchain“, kuri bus naudojama išmaniose sutartyse. Pateikiami išoriniai duomenys, reikalingi išmaniajam sutarčių vykdymui suaktyvinti, kai įvykdomos iš anksto nustatytos sąlygos (pvz., Galbūt gautas mokėjimas ar kainos svyravimas)..
Kadangi „Oracle“ yra trečiųjų šalių paslaugos, turinčios centralizuotą valdymo tašką ir kurios nėra „blockchain“ sutarimo mechanizmo dalis, iškyla klausimų, susijusių su išmaniosiomis sutartimis, ar iš „Oracle“ gauti duomenys yra patikimi.
Kadangi protingos sutartys gali būti vykdomos pagal tam tikras sąlygas, labai svarbu, kad orakulai pateiktų tikslią ir patikimą informaciją. Pavyzdžiui, jei į „blockchain“ yra perduodami netikslūs duomenys apie atsargų kainą ir jais remiasi išmanioji sutartis, išmanioji sutartis gali vykdyti neteisingą funkciją, remdamasi šiais blogais duomenimis.
Kai kurie orakulai, norėdami patikrinti savo duomenis, remiasi notaro patvirtinimu, kiti – rankiniu būdu nestruktūrizuotų duomenų įvedimu žmogumi. Tačiau, pasak „Chainlink“ kūrėjų, šio tipo orakulai yra ydingi: pirmieji, nes patikrinimo poreikis gali būti rekursinis; pastarasis, nes tai kainuotų brangiai, reikalautų daug išteklių ir negalėtų pateikti duomenų realiuoju laiku.
„Chainlink“ kūrėjai ketina išspręsti šią problemą sukurdami decentralizuotą „oracle“ tinklą, skirtą išmaniosioms sutartims saugiai sąveikauti su išoriniais blokų grandinėje esančiais ištekliais, tokiais kaip kriptografiškai saugūs duomenų srautai, taip pat palengvinti sąveiką tarp blokų grandinių.
Kūrėjų teigimu, „Chainlink“ tinklas leis visiems, turintiems duomenų sklaidos kanalą ar bet kurią kitą API, suteikti jiems tiesiogines pažangias sutartis mainais į „Chainlink“ žetonus. Tokie asmenys vadinami mazgų operatoriais ir leidžia tokiems duomenų teikėjams (arba, pavyzdžiui, mokėjimo paslaugų teikėjams ar paslaugų teikėjams) parduoti savo API pagrįstas paslaugas tiesiogiai išmaniajai sutarčiai mainais už LINK žetonus..
Kūrėjai siūlo, kad ši decentralizuota infrastruktūra leidžia duomenis, išorinius mokėjimus ir API sudaryti išmaniąja sutartimi tokiu būdu, kuris būtų keičiamas, saugus ir tikrinamas..
Šiame vadove išsamiau aprašome „Chainlink“ ir „Oracle“.
„Chainlink“ tinklas
„ChainLink“ tinklas yra decentralizuotas „Chainlink Nodes“ tinklas, kuris tiesiogiai parduoda konkrečių duomenų tiekimo kanalų, API ir įvairių atsiskaitymo už grandinę galimybių naudojimą išmaniajai sutarčiai.
„Chainlink“ tinklą sudaro dvi atskiros dalys – grandinės ir grandinės, kurios turės sąveikauti, kad galėtų teikti paslaugą. Tinklas buvo sukurtas taip, kad jį būtų galima atnaujinti, todėl skirtingus jo komponentus galima pakeisti, kai atsiras geresnių metodų ir technologijų. Tinklo grandinės komponentas filtruoja orakulus pagal metriką, kurios prašo sumaniosios sutarties šalis pagal paslaugų lygio susitarimą (SLA)..
Naudodama šią metriką, „Chainlink“ renka „oracle“ atsakymus į SLA užklausas, surūšiuoja juos naudodama reputacijos ir agregavimo modelius ir pateikia galutinį „Chainlink“ užklausos bendrą rezultatą, kuris gali būti įdiegtas į išmaniąją sutartį.
Tinklo ne grandinės komponentą sudaro orakulo mazgai, prijungti prie „Ethereum“ tinklo, kurie savarankiškai renka atsakymus į užklausas ne grandinėje. Šie ne grandinės mazgai gali būti bet kurioje pramonės šakoje, pavyzdžiui, Niujorko vertybinių popierių biržos valdomas ne grandinės mazgas gali suteikti „Chainlink“ tinklui tikralaikę tikslią informaciją apie prekybą realiuoju laiku, arba „Visa“ tinklo ne tinklo grandis gali išspręsti sandorį. per „Chainlink“ tinklą bendraujant tiek su vartotoju, tiek su pardavėju.
„Chainlink“ technologija siekiama visų šių pramonės šakų mazgus integruoti į vieną universalų tinklą, kuris pats veikia kaip (nebrangus) tarpininkas, kad prireikus interpretuotų ir teisingai paskirstytų duomenis. „Chainlink“ sistema užtikrins, kad iš „orakulų“ gauti rezultatai būtų tikslūs, taip pat leis orakulams išlikti nepriklausomiems nuo jų teikiamų duomenų..
Bet kokie duomenys, mokėjimai, el. Parašas ar kitas API teikėjas, taip pat atskiri kūrėjai gali lengvai prisijungti prie „Chainlink“ tinklo, prijungdami jiems pažįstamą API prie tinklo. Kai API bus prijungtas prie „Chainlink“, vartotojas taps „Chainlink Node Operator“ ir yra atsakingas už to, kad API būtų prijungta prie „Chainlink“ tinklo. Norint paskatinti operatorius teikti API informaciją, jiems už LINK žetonus kompensuojama už sėkmingą grandinės užklausų įvykdymą.
Šiuo metu projektas teikia visiškai decentralizuotą orakulų tinklą, suderinamą su „Bitcoin“, „Ethereum“ ir „Hyperledger“. Numatoma, kad ateityje bus palaikomi kiti „blockchain“ tinklai, kurie leis išmaniosios sutarties ir bet kurios kitos viešosios ar privačios grandinės jungtis įvairiomis grandinėmis, leidžiant bet kam pasaulyje naudotis „Chainlink“ tinklu, nepaisant jų platformos. Visi paslaugų teikėjai galėtų saugiai sudaryti išmaniąsias sutartis, turėdami prieigą prie pagrindinių išorinių duomenų ir galimai net už grandinės mokėjimus.
„Chainlink“ žetonas
Siekiant kompensuoti „Chainlink“ sistemos ne grandinės poreikius, LINK prieigos raktas buvo nustatytas kaip pasirinkta valiuta mokėti „Node Operators“. Pasak kūrėjų, LINK prieigos raktas reikalingas šiai funkcijai atlikti, o žetonų paklausa ir vertė tiesiogiai koreliuoja su operatorių, kurie sistemai siūlo ne grandinės paslaugas, skaičiumi..
Kadangi „LINK“ žetonai „Chainlink“ platformoje naudojami kaip valiuta, kuo daugiau „Chainlink“ platformos naudojimo, tuo vertingesni turėtų būti „LINK“ žetonai. Kai kurie komentatoriai teigė, kad LINK prieigos raktas yra nereikalingas projekto elementas, o kitos kriptovaliutos yra visiškai pakankamos kompensacijoms operatoriams suteikti, o patys orakulai turėtų paskatą išlaikyti savo tinklą ir prieigą prie savo duomenų nuolat.
Dalis „Chainlink“ tinklo yra jų reputacijos sistema. Mazgų teikėjai, užrakinę didesnį LINK kiekį, turėtų būti apdovanoti didesnėmis sutartimis. Jei jie nepateiks tikslios informacijos, jie bus baudžiami atimant žetonus. Tai atrodo puiki sistema žetonų turėtojams, nes kuo daugiau žetonų yra užrakinta sutartyse, tuo mažesnė žetonų pasiūla ir todėl didesnė kaina.
Atrodytų aišku, kad lakmuso testas, ar LINK žetonai yra būtini, kad sistema veiktų teisingai, paaiškės, kai sistema pradės veikti, ir bus pagrįsta prie tinklo prisijungusių mazgų operatorių skaičiumi. Jei yra tik nedidelis sistemos įsisavinimas, tada ženklo vertė bus mažesnė.
Sprendžiant iš partnerių, apie kuriuos jau pranešta, kol „mainnet“ dar nepradėjo veikti, vis dėlto tinklas turėtų būti naudojamas iš pat pirmos dienos, kuris augs, kai į kompaniją ateis daugiau bendrovių.
Stebėkite LINK kainą mūsų kainų puslapyje
Kūrėjai apibūdina „LINK“ prieigos raktą kaip „ERC20 prieigos raktą su papildomu perdavimo funkcijos„ adresas, uint256, baitai “funkcija„ perduoti ir skambinti “, leidžiančią žetonus gauti ir apdoroti pagal sutartis per vieną operaciją.
„LINK“ žetonų pardavimas buvo ribotas iki 32 mln. USD, iš viso tiekiant 1 mlrd. „LINK“ žetonų. Pasak kūrėjų, 35% visų LINK žetonų bus skirti mazgų operatoriams, kad paskatintų ekosistemą papildomai parduodant 35% viešųjų žetonų pardavimų.
Galutiniai 30% visų LINK žetonų liks įmonėje, kad būtų galima toliau tobulinti ir mokėti už personalą.
„Chainlink“ atnaujinimai
Nuo 2019 m. Pradžios „Chainlink“ patyrė daugybę pastebimų pokyčių. Platesnės pramonės pasakojimo perėjimas prie decentralizuoto finansavimo (DeFi) taip pat padėjo projektui tapti praktišku ir kuo mažiau pasitikėjimo užtikrinančiu duomenų tiekimo filtru atviriems finansiniams protokolams. ir platformos.
Neseniai pasirašius daug įvairių pramonės dalyvių partnerystę, „Chainlink“ paskatino „Oracle“ išmaniųjų sutarčių standarto kūrimo tempą. „Oracle“ problema yra ryški kliūtis jungiant blokų grandines su duomenų grandinėmis, kurios nėra grandinės, o „Chainlink“ bendradarbiavimas su į finansus orientuotomis blokų grandinėmis, mastelio sprendimais ir prekybos platformomis rodo, kad projektas įgauna pagreitį tarp savo bendraamžių..
„Town Crier“ įsigijimas
Visų pirma, „Chainlink“ neseniai įsigijo „Town Crier“ – labai populiarus išmaniųjų sutarčių ir duomenų privatumo projektas iš Kornelio universiteto ir IC3. The „Town Crier“ sistema yra aparatinės įrangos priedas prie „Chainlink“ decentralizuotos „Oracle“ sistemos, kuri naudoja „Intel“ SGX saugaus anklavo skaičiavimo technologiją, kad išskirtų iš interneto šaltinių perduotų duomenų autentiškumą..
Įsigijimas buvo oficialiai paskelbta 2018 m. lapkričio mėn. „Devcon 4“ Prahoje, Sergejus Nazarovas, „Chainlink“ įkūrėjas ir generalinis direktorius.
„Intel“ SGX yra naujoviška technologija, skirta patikimoms vykdymo aplinkoms (TEE), kuri tampa vis populiaresnė tarp daugybės programų, skirtų apsaugoti programas nuo klastojimo. „Software Guard Extensions“ reiškia SGX apibrėžia privačius kompiuterio atminties regionus, vadinamus „anklavais“, saugiam kodo vykdymui, kurio negalima sugadinti už anklavo programos ribų..
Pasak „Town Crier“, įgyvendinus „Intel SGX“ užtikrinama, kad:
„Darant prielaidą, kad pasitikite SGX, garantuojama, kad duomenys, kuriuos TC pateikia iš svetainės į sutarties sutartį, nebus sugadinti.“
„Town Crier“ nurodo, kad jų technologijos gali panaudoti „SGX“ nuo galo iki galo, suteikdamos savybes, įskaitant:
- Duomenų autentiškumo garantija
- Trumpas atsakymas, kaip genėti tikslines svetaines
- Konfidencialios užklausos, kaip tvarkyti užklausas be duomenų nutekėjimo
„Town Crier“ serverio operatoriai net negali sugadinti sistemos apdorojamų duomenų. „Chainlink“ „Town Crier“ palaiko duomenų, patenkančių į jo decentralizuotą „Oracle“ tinklą, privatumą ir patikrinamą autentiškumą. „Oracle“ mazgai „Chainlink“, kurie naudoja „Town Crier“, galės pateikti garantijas, kad jų teikiami duomenys nebuvo sugadinti prieš perduodant išmaniąją sutartį ar jos metu. „Town Crier“ pirmiausia bus įdiegtas su „Ethereum“, tačiau gali pateikti autentiškus duomenis į bet kurią ekosistemą.
Be to, kad įsigijo „Town Crier“, „Chainlink“ buvo linksma partnerystės, greitai įsitvirtina kaip vienas iš pažangių sutarčių kūrimo ir „Oracle“ tinklo inovacijų lyderių. Kai kurios žinomos pastarojo meto partnerystės yra „Celer“, „Katallassos“ ir „Mobilum“.
Celer
„Celer“ yra 2 sluoksnio mastelio keitimo platforma, sukurta sandoriams ne iš grandinės ir apibendrintoms išmaniosioms grandinės grandinėms. Jų bendras pranešimas su „Chainlink“ išsamiai apibūdina jų santykius:
„Mes siūlome kaip sąlyginės būsenos perėjimo ne grandinėje ir priklausomybės grandinės orakului derinį. Arba paprasčiau tariant, pristatant galimybę sujungti realaus pasaulio informaciją ir 2 sluoksnio mastelį. “
Iš esmės partnerystė leis „Celer“ tinklo vartotojams atlikti mokėjimus pagal sąlygines aplinkybes ne grandinėje, pavyzdžiui, „Alice“ mokėjo „Bob“ ne grandinėje, remdamasi žaidimo rezultatais – pasikliaudama „Chainlink“ „Oracle“ tinklo įvestimis. Šis derinys sumažina grandininių operacijų skaičių grandinės dvikrypčiams mokėjimo kanalams nuo 4 grandininių operacijų iki vieno su „Oracle“ susijusio sandorio – sumažėja išlaidos, padidinamas privatumas ir patobulinta vartotojo sąsaja..
Katallassos
„Chainlink“ partnerystė Su „Katallassos“, didelio našumo finansinė programa, užtikrins „Chainlink“ kaip „Katallassos“ tinklo duomenų grandinės ne grandinę. Katallassos kilęs iš „Reto Trinkler“, kuris taip pat įkūrė skaitmeninio turto valdymo platformą „Melonport“. Finansinės sutartys, susijusios su „Katallassos“, gali prieiti prie grandinės informacijos per „Chainlink“ decentralizuotą „Oracle“ tinklą ir suteikia lemiamą vaidmenį finansinėse programose..
„„ Chainlink “, neseniai įsigijusi„ TownCrier “, yra pasirengusi tapti de facto„ blockchain “orakulių standartu. Jos saugumas ir duomenų srautų asortimentas yra neprilygstami pramonėje “, – detalizavo„ Katallassos “komanda.
„Mobilum“
„Mobilum“ taip pat neseniai su partneriu su „Chainlink“, stengdamiesi naudoti „Chainlink“ kaip saugų ir autentišką duomenų grandinę už savo prekybos platformos. „Mobilum“ naudos ne grandinės kainų srautus, kad suderintų atsiskaitymui reikalingas kriptovaliutų sumas, išreikštas fiat valiutomis. „Chainlink“ taip pat įgalins greitus sandorius, didesnį likvidumą ir mažą prekybos platformos vėlavimą, kai rinkos duomenys filtruojami sistemoje.
Tomas Gonseris
Galiausiai Tomas Gonseris, „DocuSign“ įkūrėjas, pasirašė lentoje 2018 m. pabaigoje. „Gonser“ padės skatinti „Chainlink“ išmaniųjų sutarčių integravimą su „DocuSign“ dokumentuose įmontuotomis sutartimis, kurias „Gonser“ įvardija kaip tikslą įmonei, kuri jau kurį laiką dirba.
„Manau, kad„ DocuSign “platforma galėtų naudoti orakulus, jei turės gerų duomenų sprendimams priimti. Tai bent jau šiandien uždara sistema, tačiau ji galėtų tuos orakulus panaudoti priimdama sprendimus ir sudarydama sutartis toje sistemoje. Manau, kad kitos ten esančios programos iš tikrųjų galėtų pasikliauti tais orakulais, kad gautų patikimus duomenis. Manau, kad tai nėra tik protingos sutartys, vertinant šių orakulų vertę. Manau, kad tai bus daug daugiau “, – išsamiai pasakojo Gosneris per pokalbį su laivu su„ Chainlink “generaliniu direktoriumi Sergejumi Nazarovu..
Šiuo metu „Chainlink“ baigia savo protingų sutarčių saugumo auditų seriją prieš labai lauktas „mainnet“ paleidimas. Projektas šiuo metu veikia „Ethereum“ bandymų tinkluose „Ropsten“, „Kovan“ ir „Rinkeby“, artėjant laukiamam „Mainnet“ paleidimui..
Naujausi „Chainlink“ pokyčiai atkreipė dėmesį į decentralizuoto „Oracle“ tinklo padėtį šiame sektoriuje, nes platformos ieško daugiau duomenų iš išorinių šaltinių. Finansine atvirų protokolų integracija ir skaitmeninio turto atsiradimas sparčiai įgauna pagreitį, atrodo, kad „Chainlink“ yra pasirengusi suteikti svarbų tarpinės programinės įrangos vaidmenį sujungiant blokų grandines su išoriniu pasauliu.
Išvada
„Chainlink“ gali susieti pažangias sutartis su išoriniu pasauliu. Tai gali leisti pažangių sutarčių šalims gauti išorinius duomenis, kurie įrodo našumą ir sukuria mokėjimų rezultatus, kuriuos nori gauti galutiniai vartotojai, pvz., Banko mokėjimus..
Tai gali leisti pažangioms sutartims imituoti didžiąją dalį šiuo metu rinkoje galiojančių finansinių susitarimų. Naudodamasis „ChainLink“ tinklu, mainais už finansinį atlygį, kiekvienas gali saugiai sudaryti išmaniąsias sutartis su prieiga prie pagrindinių išorinių duomenų ir bet kokių kitų API galimybių. Nors dar reikia pamatyti, kaip veiks skatinimo sistema, yra galimybė, kad „Node Operators“, teikiantys naudingus duomenis „Chainlink“ tinklui, galėtų gauti panašių atlygių, kaip ir kriptografijos gavėjai..
Be to, „Chainlink“ leidžia finansų įstaigoms ir įmonėms naudotis išmaniosiomis sutartimis per „Chainlink“ tinklą nereikalaujant patiems pereiti prie išmaniųjų sutarčių, tokiu būdu suteikiant joms galimybę naudotis visomis decentralizacijos, pasitikėjimo ir nekintamumo teikiamomis pranašumais be išlaidų kuriant naują sistemą ar tinklą..