Kas ir Bitcoin nākotnes līgumi? Pilnīga iesācēju rokasgrāmata
Tā kā regulatīvo vadlīniju spekulācijas un institucionālie ieguldījumi kriptovalūtās turpina attīstīties, sekot līdzi visām norisēm var būt izaicinājums.
Tomēr Bitcoin nākotnes līgumi ir pieejami kopš 2017. gada beigām, un tie arvien vairāk ir pieejami regulētās biržās. Tie arī var potenciāli ietekmēt regulatīvos lēmumus par turpmākiem Bitcoin finanšu instrumentiem, piemēram, ETF.
Investoriem, kuri vēlas spekulēt par Bitcoin cenu, tieši nepiederot tiem, Bitcoin nākotnes līgumi nodrošina dzīvotspējīgus, regulētus līdzekļus, lai to efektīvi izdarītu. Turklāt nākotnes līgumi var palīdzēt nodrošināt risku pret Bitcoin nepastāvīgajām cenu svārstībām.
Kas ir nākotnes līgumi?
Finanšu nākotnes līgumi ir līgumi, kas nosaka bāzes aktīva pirkšanu vai pārdošanu par iepriekš noteiktu cenu precīzā datumā nākotnē. Darījuma partneriem ir pienākums pēc līguma termiņa beigām izpildīt līguma nosacījumus, vai nu pērkot, vai pārdodot aktīvu par cenu, tiklīdz ir beidzies līguma termiņš..
Puses var ieņemt divas pozīcijas nākotnes līgumā; garš vai īss. Long nozīmē, ka puse piekrīt pirkt bāzes aktīvu nākotnē par noteiktu cenu, bet īss – puse piekrīt pārdot bāzes aktīvu par noteiktu cenu, beidzoties līguma termiņam nākotnē.
Nākotnes līgumi tiek tirgoti regulētās biržās, un tos regulē Preču nākotnes līgumu tirdzniecības komisija (CFTC). Tos regulāri izmanto diviem mērķiem:
- Spekulējot par bāzes aktīva cenu kustību.
- Riska ierobežošana.
Pirmajā gadījumā puse var iegādāties nākotnes līgumu par preci, piemēram, naftu, ja tā paredz, ka naftas cena pieaugs līdz līguma termiņa beigām.
- Piemēram, ja līguma uzsākšanas brīdī nafta ir USD 50 par barelu un pircēja puse sagaida, ka cena pieaugs pirms līguma termiņa beigām, viņi var gūt labumu no cenu starpības – ja aktīvs sadārdzinās – veicot norēķinus skaidrā naudā. , vai arī vēlāk var pārdot līgumu tūlītējā tirgū par augstāku cenu.
- Tātad, ja A puse pērk nākotnes līgumu par divām barelām naftas par 50 ASV dolāriem par barelu, un līdz līguma termiņa beigām cena paaugstinās līdz 80 USD par barelu, tad A puse var gūt 60 USD peļņu no 30 USD cenu starpības par muca.
Tomēr nākotnes darījumi neaprobežojas tikai ar precēm. Tos var izmantot kā instrumentu arī spekulācijām par finanšu aktīvu cenu.
Otrajā gadījumā nākotnes līgumi tiek izmantoti kā nodrošinājums pret nelabvēlīgām cenu kustībām, kas ietekmētu uzņēmumu, kas aktīvi izmanto vai ražo līgumā esošo aktīvu.
Tādā veidā puse var nodrošināt stabilākus savas uzņēmējdarbības finanšu rezultātus par pašreizējo cenu, nevis ciest zaudējumus no nelabvēlīgām cenu kustībām.
- Piemēram, ja pašreizējā naftas cena ir 50 ASV dolāri par barelu, kuģniecības kompānija, kas sagaida naftas cenas pieaugumu, var iegādāties nākotnes līgumu par 10 bareliem par 50 ASV dolāriem par barelu..
- Viņu līgums tad būtu 500 USD vērts.
- Pēc līguma termiņa beigām, ja naftas barelu cena pieauga līdz 60 USD, tad uzņēmums ietaupīja 100 USD, nodrošinot noderīgu mehānismu, lai samazinātu viņu pakļaušanu naftas cenu svārstībām.
Nākotnes līgumi bieži noved pie mazāk svārstīgas bāzes aktīva cenas ilgtermiņā, īpaši, ja aktīva nākotnes līgumu tirgus ir ļoti likvīds.
Kas ir Bitcoin nākotnes līgumi?
Bitcoin nākotnes līgumi ir nākotnes līgumi, kas spekulē par Bitcoin cenu bez dalībniekiem, kuriem faktiski ir jāpieder Bitcoin.
Gaidāmās nākotnes tirdzniecības platformas, piemēram, Bakkt, piedāvā pamata aktīva fizisku piegādi līgumiem, taču tas joprojām paliek viņu uzraudzībā, nevis pirkšanas pusei ir tieši jāpērk un jāpārdod Bitcoin kriptonauda biržās un jāuzglabā savā makā..
Uzņēmumi, kas piedalās Bitcoin nākotnes līgumos, būtībā veic derības par Bitcoin cenu noteiktā laika posmā. Bitcoin nākotnes līgumi darbojas tāpat kā jebkurš nākotnes līgums par tradicionālo finanšu aktīvu.
Investori var vai nu ilgi strādāt ar Bitcoin – sagaidot cenas pieaugumu – vai arī saīsināt to, mazinot iespējamos zaudējumus, ja viņiem patiešām pieder kāds Bitcoin.
- Piemēram, ja Bobam pieder 10 Bitcoin par USD 5000 un sagaida, ka Bitcoin cena samazināsies, viņš var pārdot (īsu) nākotnes līgumu par pašreizējo cenu USD 5000.
- Ja tuvojoties līguma termiņam cena samazinās līdz 4000 USD, viņš var atpirkt (ilgi) nākotnes līgumus, kas nozīmē, ka viņš aizsargāja savus ieguldījumus 10 000 USD apmērā, pārdodot līgumu par augstāku cenu nekā tad, kad viņš nopirka par 4 000 USD.
Bitcoin nākotne investoriem sniedz vairākas priekšrocības.
- Pirmkārt, tie tiek tirgoti regulētās biržās, padarot procesu daudz pazīstamāku un ērtāku galvenajiem un institucionālajiem investoriem, kuri, iespējams, nevēlas tieši nodarboties ar kriptonauda biržām.
- Otrkārt, līgumi ļauj spekulēt par aktīva pamatā esošo cenu, bez nepieciešamības pienācīgi uzglabāt bitkoīnus, kas ir liels šķērslis iekļūšanai daudziem cilvēkiem, kuri nav pazīstami ar to, kā darbojas Bitcoin.
- Treškārt, piešķirot Bitcoin lielāku ieguldījumu ieguldītājiem, tirgum tiek pievienota lielāka likviditāte. Visbeidzot, nākotnes tirdzniecība ilgtermiņā var izraisīt mazāku Bitcoin cenu svārstīgumu un ļaut investoriem pasargāt sevi no nelabvēlīgām cenu svārstībām.
Iestādes arī biežāk piedāvā saviem klientiem Bitcoin nākotnes tirdzniecību, jo tā atrodas regulētā biržā un samazina riskus, kas saistīti ar bitkoīnu turēšanu.
Platformas, kas piedāvā Bitcoin nākotnes tirdzniecību
CBOE – viena no lielākajām nākotnes tirdzniecības platformām pasaulē – 2017. gada decembrī uzsāka pirmos Bitcoin nākotnes līgumus, kam sekoja vēl viena Čikāgā bāzēta platforma CME. Kopš tā laika vairākas platformas un galvenās iestādes ir paziņojušas par saviem plāniem sākt Bitcoin nākotnes darījumus, tostarp dažas kriptovalūtas apmaiņas. Dažas no galvenajām platformām, kur var tirgoties ar Bitcoin nākotnes darījumiem, ir:
- CBOE – Viena no lielākajām nākotnes biržām pasaulē. Vispirms uzsāka Bitcoin nākotnes tirdzniecību.
- Čikāgas preču biržas grupa (CME) – Čikāgā bāzēta atvasinājumu un nākotnes līgumu birža. Nesen paziņoja ka Bitcoin nākotnes tirdzniecība visā platformā 2018. gadā pieauga par 119 procentiem.
- BitMEX – viena no lielākajām kriptovalūtas biržām. Piedāvā Bitcoin nākotnes tirdzniecību (nav pieejama ASV pilsoņiem).
- TD Ameritrade – Viena no lielākajām brokeru firmām pasaulē. Nesen uzsākta Bitcoin nākotnes tirdzniecība.
- OKEx – Honkongā izvietota kriptovalūtu tirdzniecības platforma, kas piedāvā Bitcoin nākotnes līgumus – nav pieejama ASV pilsoņiem.
- Nasdaq – Otra lielākā akciju tirgus birža (pēc tirgus ierobežojuma) pasaulē. Plānošana par Bitcoin nākotnes tirdzniecības uzsākšanu 2019. gada sākumā.
- Bakkt – Bitcoin nākotnes tirdzniecības un glabāšanas platforma, kuru atbalsta Starpkontinentālā birža (ICE), kurai pieder NYSE.
Bitcoin Futures ’loma turpmākā regulēšanas progresā
Bitcoin nākotnes darījumi bija pirmā nozīmīgā institucionālā attīstība attiecībā uz Bitcoin tirdzniecības piedāvājumu regulētās biržās. Kopš tā laika ir attīstījušies daudzi notikumi attiecībā uz Bitcoin statusu kā aktīvu, kā arī par potenciālo Bitcoin ETF piedāvājumu.
Jo īpaši SEC ir liegta vairāki pieteikumi Bitcoin ETF jau ir, norādot, ka Bitcoin nākotnes tirgi nav pietiekami nobrieduši vai likvīdi, lai atbalstītu Bitcoin ETF. Turklāt SEC nesen atlikta lēmumu par vienu no vadošajiem ETF priekšlikumiem – no VanEck & SolidX – līdz februārim.
Bitcoin nākotnes tirdzniecība piedāvā vairākas priekšrocības investoriem, un tai jāturpina augt, jo Bitcoin leģitimitāte kā finanšu aktīvs iegūst lielāku atbalstu gan regulatoriem, gan investoriem.
Vairākas platformas jau piedāvā nākotnes tirdzniecību ar mantoto kriptovalūtu, un Bakkt ieviešana tiek uzskatīta par nozīmīgu soli uz priekšu Bitcoin nākotnes darījumiem institucionālo investoru vidū.