Floids Meivezers un dīdžejs Haleds iesūdzēja tiesā apgalvoto kriptovalūtas krāpšanos

Centra scam

Boksa leģenda Floids Meivezers juniors un “Snapchat karalis” dīdžejs Haleds tiek iesūdzēti par viņiem iespējamās lomas nelegālā kriptovalūtas krāpšanā. Saskaņā ar ziņu avotiem, abi skaitļi parakstīja darījumus ar uzņēmumu, kas pazīstams kā Centra Tech, kurš, kā ziņots, pārdod finanšu produktus, kas saistīti ar kriptonauda.

Preses laikā Centra Tech ir ieguldījuši vairāk nekā 30 miljonus ASV dolāru no dažādiem investoriem, kuri tagad vēlas atgūt savus līdzekļus kopā ar zaudējumiem pēc tam, kad uzņēmuma dibinātāji Raymond Trapani, Sohrab Sharma un Roberts Farkas tika arestēti un apsūdzēti gan par krāpšanos ar vadiem, gan ar vērtspapīriem 2018. gada aprīlī visi trīs tika atzīti par vainīgiem mēģinājumos apkrāpt savus investorus, izmantojot sākotnējo monētu piedāvājumu (ICO).

Centra scam

Ko darīja īpašnieki?

Saskaņā ar paziņojumu presei trīs līdzdibinātāji, sīki aprakstot notikumus:

“… Tiek piedāvāts piedāvāt ar kriptovalūtu saistītus finanšu produktus ar sazvērestību veikt vērtspapīrus un naudas krāpšanu saistībā ar shēmu, kas mudina upurus ieguldīt miljoniem dolāru vērtu digitālo līdzekļu nereģistrētu vērtspapīru iegādei, digitālu valūtu žetonu veidā, ko izdevusi Centra Tech, sniedzot būtiskus sagrozījumus un izlaidumus.

Šarma, Trapani un Farkass tika arestēti, pamatojoties uz kriminālprocesiem, kurus iesniedza šī biroja [Tieslietu departaments], apsūdzot viņus par vienādiem noziegumiem. Pēc arestēšanas šis birojs un Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) konfiscēja 91 000 ētera vienību, kas sastāvēja no digitālajiem līdzekļiem, kas no upuriem tika savākti kā daļa no apsūdzētās shēmas. Šīs arestētās digitālās valūtas vērtība šobrīd pārsniedz 60 miljonus ASV dolāru. ”

Rausimies dziļāk

Roberts Khuzami – advokāts, kas pārstāv cietušos, vēlāk apgalvoja:

“Kā tika apgalvots, atbildētāji sazvērējās, lai izmantotu investoru interesi augošajā kriptovalūtu tirgū. Viņi, iespējams, izteica nepatiesas pretenzijas par saviem produktiem un attiecībām ar uzticamām finanšu institūcijām, pat izveidojot fiktīvu Centra Tech izpilddirektoru. Neatkarīgi no tā, vai tas ir tradicionāls vai modernākais, ieguldījumu līdzekļus juridiski nevar papildināt ar maldiem un meliem. “

Visiem trim līdzdibinātājiem draud vismaz piecu gadu cietumsods. Ieguldītāji apgalvo, ka ICO piedāvātās monētas vērtība pēdējo sešu mēnešu laikā ir ārkārtīgi samazinājusies, un aprīlī tā tika novērtēta vairāk nekā par 1 USD un šī raksta laikā tā samazinājās līdz mazāk nekā diviem centiem..

Šādas lietas notiek visur

Gan Meivezers, gan Haleds paņēma sociālajiem medijiem pagājušajā gadā izteikt viņu sajūsma par Centra Tech, Meivezeram pat sakot saviem sekotājiem, ka viņi viņu turpmāk var saukt par “Floyd Crypto Mayweather”. Haleds komentēja, ka uzņēmums un tā dažādie produkti bija “spēļu mainītāji”.

Meivezers Halids Centra

Lasīt: Slavenības, kas kalpo par kriptonauda: riskants ieguldījums

Kripto izkrāpšana, šķiet, darbojas nikni. Saistītā stāstā analītiķi strādā, lai izsekotu iespējamo krāpnieks, kurš nozaga tikpat daudz kā 10 000 individuālu Dogecoin investoru. Tiek uzskatīts, ka ļaunprātīgais indivīds iekasēja pat 24 000 USD kriptogrāfijas fondu.

Ko jūs visi meklējat?

Analītiķi, kas izmeklē situāciju, ir radušies no Krievijas kiberdrošības firmas Doctor Web un paziņojumā paskaidroja:

“Vispārējā shēma, kuru kibernoziedznieks izmanto, lai maldinātu interneta lietotājus, ir šāda: potenciālais upuris dažādos veidos tiek pievilināts krāpnieciskā vietnē, kurā lietotājam ir jāielādē noteikta klienta programma, lai to izmantotu. Tomēr klienta vietā upuris lejupielādē Trojas zirgu, kas datorā instalē citu ļaunprātīgu programmatūru, kad uzbrucējs par to signalizē. ”

Analītiķi apgalvo, ka hakeris izmanto dažādas ļaunprātīgas programmatūras, lai nozagtu konfidenciālus datus, piemēram, piekļuves kodus un lietotājvārdus, no Dogecoin entuziastiem, kurus pēc tam izmanto, lai piekļūtu kontiem un nozagtu līdzekļus. Operācija ietver viltotu kriptovalūtas maiņu, kas tiek izmantota ienākošo noguldījumu nozagšanai, kā arī ir viltots Dogecoin ieguves baseins un Dogecoin-mine pārlūka paplašinājums.

Hakeris izmanto arī viltus loterijas sistēmu, kas norāda, ka lietotāji laimēs līdzekļus ētera žetonos, lai gan tiek ziņots, ka tas ir paredzēts, lai ļautu hakerim laimēt tikai naudu. Pašlaik platforma lepojas ar vairāk nekā 6000 lietotājiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me